Tülin Şahin

Tülin Şahin

Tülin Şahin Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Tülin Şahin Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Tülin Şahin
Tülin Şahin İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Tülin Şahin Kelimesinin Anlamı?
Tülin Şahin Ne Demek?
Tülin Şahin Ne Demektir?
Tülin Şahin Analizi?
Tülin Şahin
Tülin Şahin Anlamı Nedir?
Tülin Şahin Ne Demektir?
Tülin Şahin Açıklaması Nedir?
Tülin Şahin Cevabı Nedir?
Tülin Şahin Kelimesinin Anlamı?
Tülin Şahin Kelimesinin Anlamı Nedir?
Tülin Şahin Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Tülin Şahin Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Tülin Şahin (d. 13 Aralık 1979, Odense), Türkiye asıllı süpermodel, moda tasarımcısı, televizyoncu ve yazar.

Hayatı

Tülin Şahin, Danimarka'nın Odense şehrinde doğdu ve çocukluğunu orada geçirdi. 1995 yılında 'Supermodels Of Denmark' adlı yarışmada keşfedildi ve yarı zamanlı modellik yapmaya başladı. 1998 yılında tasarım üzerine eğitim aldığı okulu bitince tasarım kariyeri için 1998 yılında Paris'e gitti. Paris'te modacıların tekrar modelliğe ikna etmesi ile tam zamanlı modellik kariyeri başlamış oldu. Ailesinin memleketi olan Türkiye'ye Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi için gitti. Ailesi aslen [[Sivaslıdır ve Danimarka'da yaşamaktadırlar. ABDli Ünlü manken Cindy Crawford'a aşırı benzerliğinden dolayı kendisi hem Türk hem de dünya basınında Sivaslı Cindy olarak anıldı. Ancak o idealisttir ve çalışkanlığı ile bu kalıbın içinde kalmadı, kendi ismini yapmayı başardı.[3] 2009 dan itibaren birçok defa Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından tanıtım elçisi atandı. Türkiye Unicef iyi niyet elçisi ve Küresel Vatandaşlık Forumu elçisidir. 2008 yılında kadınlara yönelik Tuliss adlı bir site kurdu.[4] Bunların yanı sıra konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapmaktadır. Zayıflamak isteyen bayanlara yönelik beslenme ve diyet üzerine Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazmıştır. 1998'de Olacak O Kadar'da ve Tatlı Kaçıklar dizisinde ve 1999'da Gece Şahinleri filminde rol almıştır.[5] 2004 yılında Acun Firarda programında konuk sunucu oldu. 2010 yılından itibaren kesintisiz olarak kendi adı ile anılan '''' programını yapmaktadır. Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak adlandırılan Tülin Şahin, İngilizce, Danca, İsveççe, Norveççe, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi bilmektedir.[kaynak belirtilmeli] Uluslararası kariyeri ve saygın itibarı vardır. O Türkiye'de köklü spor kulübü Fenerbahçe taraftarıdır ve kulübe ait 1907 derneği üyesidir. 2016 yılında 2,50 milyon euroluk sigara reklam teklifini geri çevirdiği ortaya çıktı. O sigara ve alkole karşıdır. ve Yeşilay ile birlikte çalıştı.

Özel yaşamı

2005 yılında evlendiği yemek şefi ve televizyoncu Mehmet Özer ile 2017 yılında boşandı.

2019 yılında Portekiz asıllı Londra'lı yatırımcı ve ekonomist (d. 1977)  ile Lisbon'da sade bir tören ile evlendi. Kasım 2019'da, kızları Siena dünyaya geldi.[6]

Kariyeri

Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve New York Moda Haftası gibi dört büyük moda haftasında görevler aldı. Ralp Lauren, Silk and Cashmere, Hublot, Victoria Secret, Audi gibi daha birçok dünya markası ile çalıştı. Ayrıca Victoria Secret modelidir.

Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye reklam elçisi seçildi. Global Citizen ForumTürkiye elçisi ve Unicef Türkiye elçisi seçildi.

Kaynakça

  1. ^ "Tülin Şahin: Kırk günlükken ölümden dönmüşüm". Akşam. 17 Aralık 2019. Erişim tarihi: 17 Aralık 2019. 
  2. ^ a b c d e "Tülin Şahin"[ölü/kırık bağlantı] (Tülin Şahin bağlığı - "Paragraf:6" "Sayfa Numarası:1"). Boy & Kilo bilgileri. 1 Mayıs 2011.
  3. ^ Büyülendiğim şehrin tanıtım elçisi oldum. 16 Temmuz 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Star Gazete
  4. ^ Moda dünyası O'nu konuşuyor; TÜLİN ŞAHİN, Hürriyet
  5. ^ http://www.sinematurk.com/kisi/6465/Tulin-Sahin 14 Mart 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. SinemaTürk
  6. ^ Cankurt, Bülent (6 Kasım 2019). "Tülin Şahin anne oldu! Tülin Şahin ve Pedro de Noronha kızları Siena İstanbul'da dünyaya geldi!". Sabah. 7 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Kasım 2019. 

Dış bağlantılar