Tülay Günal

Tülay Günal

Tülay Günal Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Tülay Günal Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Tülay Günal
Tülay Günal İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Tülay Günal Kelimesinin Anlamı?
Tülay Günal Ne Demek?
Tülay Günal Ne Demektir?
Tülay Günal Analizi?
Tülay Günal
Tülay Günal Anlamı Nedir?
Tülay Günal Ne Demektir?
Tülay Günal Açıklaması Nedir?
Tülay Günal Cevabı Nedir?
Tülay Günal Kelimesinin Anlamı?
Tülay Günal Kelimesinin Anlamı Nedir?
Tülay Günal Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Tülay Günal Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Tülay Günal (d. 9 Eylül 1970, Kastamonu), Türk oyuncudur. Tiyatro çalışmaları dışında Sis ve Gece filmi ile Asi dizisindeki rolleriyle tanınır.

Biyografi

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Mezun olduktan sonra İstanbul'da bir süre şarkıcılık yaptı.(bu dönem Işın Karaca ile çalışmıştır.) 1993 senesinde Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'da oyuncu olarak çalışmaya başladı, birkaç sezon sonra Ankara Devlet Tiyatrosu'na tayin oldu. 2007 yılı itibarıyla, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev yapmaktadır.

Devlet Tiyatroları'ndaki görevinin dışında çeşitli özel tiyatrolarda da çalışmalar yapar. Çalıştığı özel tiyatrolar arasında Dostlar Tiyatrosu, Oyun Atölyesi ve DOT da bulunmaktadır. Oyun Atölyesi'nde Haluk Bilginer ve Güven Kıraç'la birlikte oynadığı Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü'nde Jeanne d'Arc'ı canlandırdı. DOT'ta ise Böcek oyununda başrolde yer aldı.Halen usta tiyatrocu Çetin Tekindor ile birlikte Rita'nın Şarkısı adlı oyunu Adana'da Sakıp Sabancı Sahnesi'nde (DT bünyesinde) sergilemektedir.

2007-2009 yılları arasında, Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide oynadı.

"Ben Bertolt Brecht" oyunundaki rolüyle 2012 Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde En iyi Müzikal Kadın Oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında Umutsuz Ev Kadınları'nda Suzan karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında "Kördüğüm" adlı dizide Feyza Karasu adlı karakteri canlandırdı.

2017-2018 sezonunda 23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde, Sinema kategorisinde jüri üyeliği yapmıştır.

Filmografi

Tiyatro

Sinema

Televizyon

İnternet

Aldığı Ödüller

Kaynakça

Dış bağlantılar