Suzan Kardeş

Suzan Kardeş

Suzan Kardeş Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Suzan Kardeş Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Suzan Kardeş
Suzan Kardeş İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Suzan Kardeş Kelimesinin Anlamı?
Suzan Kardeş Ne Demek?
Suzan Kardeş Ne Demektir?
Suzan Kardeş Analizi?
Suzan Kardeş
Suzan Kardeş Anlamı Nedir?
Suzan Kardeş Ne Demektir?
Suzan Kardeş Açıklaması Nedir?
Suzan Kardeş Cevabı Nedir?
Suzan Kardeş Kelimesinin Anlamı?
Suzan Kardeş Kelimesinin Anlamı Nedir?
Suzan Kardeş Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Suzan Kardeş Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Suzan Kardeş (d. 15 Nisan 1960, Mitroviça, Kosova), Türk makyöz, şarkıcı ve oyuncu.

Yaşamı

Aslen bir Kosova türkü olan Kardeş, iş hayatına Hürriyet gazetesinde başladı. Burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. 'nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren makyöz; birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı. 1995 yılından başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi'nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başladı. Türkiye İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer'e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirdi.

1985 yılından itibaren Sezen Aksu'nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı. Goran Bregoviç'ten Türkân Şoray'a kadar birçok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirdi. 1992 yılında Bekriya adında bir "meyhane" açarak 12 yıl boyunca işletti. Meyhanede söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevdalinkalarından yola çıkarak, Sezen Aksu'nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Bir filmde oyunculuk da yapan, Bir Demet Tiyatro dizisinde "pencereden bakan kadın" olarak yer alan ve halen çalışmalarını sürdüren sanatçının, yeni bir müzik albümü, bir film ve bir kitap projeleri bulunmaktadır.

2009 yılında Kuruçeşme Arena'da sanatçı Sezen Aksu ile albüm tanıtımı için birçok sanatçı ile düet yaptı.[1] 2007'den beri Tolga Çevik'in hep başrollerde olduğu Komedi Dükkanı, Arkadaşım Hoşgeldin, Müdür Ne'aptın, TOLGSHOW programlarında makyözlük yaptı 2021'den beride TOLGSHOW Filtresiz programında yapmaktadır. İlk sinema deneyimini 2005 yılında Organize İşler filmi ile yaptı. 2011 yılında Mavi Kelebekler filminde rol aldı. 2012'de Muhteşem Yüzyıl dizisine konuk oldu. 2012 yılından 2017 yılına kadar Seksenler dizisinde canlandırdığı Pastacı Sami'nin annesi Fato Ana karakteri ile büyük ilgi topladı. Yine 2012'de Toprağın Çocukları filminde rol aldı. 2014 yılında yayınlanan Yarım Hava Çalsana şarkısı yayınlandı ve büyük beğeni topladı. 2015'te Yapışık Kardeşler filminde rol alıp yine 2015'te programını sundu. 2016'da Nadide Hayat filminde yer aldı. 2017'den 2019'a Çocuklar Duymasın dizisinde Çaycı Hüseyin'in annesi Kükrek Kadriye karakterini canlandırdı ayrıca 2018'de dizinin yılbaşı özel bölümünde kendisi olarak rol aldı, Şevkat Yerimdar dizisininde yılbaşı özel bölümünde kendisi olarak konuk aldı. 2019'da Seksenler dizisi kaldığı yerden tekrar başlayınca Fato Ana karakterini canlandırmaya yeniden başladı. 2019'da Çok Güzel Hareketler 2 programının 2020 yılbaşı özel bölümüne kendisi olarak konuk oldu.

Diskografisi

Filmografisi

Oyuncu

Kostüm uygulama

Makyöz

Kaynakça

  1. ^ Minik Serçe'den derin Kardeş'lik 2 Ekim 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Akşam gazetesi haberi

Dış bağlantılar