Sibel Can Kimdir? Sibel Can Doğumu Sibel Can Oğlu Sibel Can Kızı Sibel Can Eşi Sibel Can Yaşı Sibel Can Nereli

Sibel Can Kimdir? Sibel Can Doğumu Sibel Can Oğlu Sibel Can Kızı Sibel Can Eşi Sibel Can Yaşı Sibel Can Nereli
Sibel Can

Sibel Can
Sibel
Gerçek Ad Sibel Cangüre
Doğum Tarihi 1 Ağustos 1970 (50 yaşında)
İstanbul, Karagümrük
Burç Aslan
Meslek Oyuncu, Sunucu, Şarkıcı
Cinsiyet Kadın
Çocuklar Melisa Ural, Engincan Ural, Emir Aksüt
İlişki Durumu Boşanmış (Sulhi Aksüt ile)
Boy 1.62 cm
Kilo 63 kg
Göz rengi Mavi
Eğitim İlköğretim Mezunu
Popülarite #3748 (11108 kişiden)

Sibel Can  1970 yılında İstanbul Karagümrük semtinde doğdu. Asıl adı Sibel Cangüre’dir. Yugoslav göçmeni baba Engin Cangüre ve Mudanyalı anne Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir. Muzaffer adında bir kızkardeşi vardır. Babası Engin Cangüre bir çok ünlü solistin orkestrasında kemancılık yapmaktaydı. Sibel Can 14 yaşındayken dansa merak sardı ve gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başlayan şarkıcı babasıyla birlikte çıktığı yurt içi ve yurt dışı turnelerinde hem oryantal hem de solist olarak sahne almaya başladı.

Sibel Can üç yıl kadar dans etti. 17 yaşındayken assolist oldu. Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak’tan ilk albümü olan “Günah Bize”yi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay’ın büyük desteğini gördü. Albüm bir anda müzik listelerinin üst sıralarına yükseldi.

1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi. Bu evlillikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi. Sibel Can’ın  tek hayali şarkı söylemekti ve dans hayatına nokta koyup şarkı söylemeye başladı.

Sibel Can, 1995 yılında Raks Müzik’e transfer oldu. Büyük bir yükselişe geçen sanatçı, 1995 yılında yayınlanan “Şarkılarda Senden Yana” albümünde tarzını biraz değiştirdi. Albümdeki “Deli Yüreğim”, “Dedikodu” gibi parçalar Can’ın eski albümlerine nazaran daha çok ses getirdi. 1997 yılında ise, Serdar Ortaç’ın bestelediği “Padişah”lı albüm yayınlandı. “Padişah”la birlikte Sibel Can, Türkiye’nin en çok konuştuğu isim haline geldi.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmde de yer aldı. “Kaldırım Çiçeği”, “Gülüm”, “Bize Ne Oldu” ve “Berivan” gibi dizilerde kamera karşısına geçti. 2001 yılından beri Emre Plak ile çalışan sanatçı 2007 yılında “Akşam Sefası” adlı albümünü çıkardı. Bu albümdeki Çakmak Çakmak isimli parçayla büyük başarı yakaladı.

1999’da Hakan Ural’dan ayrılan Sibel Can ,2000’de Sulhi Aksüt’le evlenmiş ve bu evlilikten de Emir adında bir evlat sahibi olmuştur. 2010 yılında eşi Sulhi Aksüt ile boşanmıştır.

İlk albümünü 1987’de çıkartan şarkıcı 2014 yılına kadar 20 tane albüm çıkartmıştır.

biyografi

Sizlere bildiris.com Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Yazılmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

Mustafa Ceceli Kimdir? Mustafa Ceceli Doğumu Mustafa Ceceli Oğlu Mustafa Ceceli Kızı Mustafa Ceceli Eşi Mustafa Ceceli Yaşı Mustafa Ceceli Nereli

Sal Mar 2 , 2021
Mustafa Ceceli Mustafa Ceceli Mustafa Doğum Tarihi 2 Kasım 1980 (40 yaşında)Ankara Burç Akrep Memleket Çankırı Meslek Besteci, Şarkıcı Cinsiyet Erkek Kardeşler Sinan Ceceli İlişki Durumu Evli (Selin İmer ile) […]

Benzer Bilgiler

Son Yazılar