Sema Önür

Sema Önür

Sema Önür Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Sema Önür Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Sema Önür
Sema Önür İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Sema Önür Kelimesinin Anlamı?
Sema Önür Ne Demek?
Sema Önür Ne Demektir?
Sema Önür Analizi?
Sema Önür
Sema Önür Anlamı Nedir?
Sema Önür Ne Demektir?
Sema Önür Açıklaması Nedir?
Sema Önür Cevabı Nedir?
Sema Önür Kelimesinin Anlamı?
Sema Önür Kelimesinin Anlamı Nedir?
Sema Önür Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Sema Önür Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Sema Önür (d. 1958 Alanya) Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur.

Uzun süre profesyonel tiyatro sanatçısı olarak çalıştı. 1977 yılında Devrimci Ankara Sanat Tiyatrosuyla başlayıp, Ankara Halk Tiyatrosu, Asaf Çiğiltepe Sahnesi, Kaktüs Kabare, Özgür Sahne, Bizim Tiyatro, Ankara Halk Oyuncuları ve Ekin Tiyatrosu'nda görevine devam etti. Toprak, Halkın Gücü, Deprem ve Zulüm, Eşeğin Gölgesi, Fehim Paşa Konağı, Müfettişler Müfettişi, Fareyi Öldürmek, Hastane mi Kestane mi, Bir Filiz Vardı, Banker Tanker, Hababam Sınıfı, Bürokratlar, Ah Bir Zengin Olsam, Ölelim mi Gülelim mi, Rosalba Pansiyonu, Bay İzzet'in İzzet-i Nefsi, Nazım, Deliler Boşandı, Alışamadım rol aldığı oyunlardan bazılarıdır.

1993 yılına kadar süren tiyatro yaşamı 1985 yılından itibaren sinema ve televizyon çalışmaları ile birlikte devam etti. Tatlı Ali, Köy Doktoru, Cumartesi Eğlence Gecesi Parodiler, Köroğlu, Tarlam düştü Yerlere, Yağmuru Beklerken, Çökertme, Evimizin İnsanları, Kaçık, Altın Bilezik, Mercan Kolye, Küçük Besleme, Can Dostum, Bizim Aile, Mutlu Günler, İlk Aşk, Ana Kuzusu, Sihirli Ceket, Bizimkiler, Kralın Hayatı, Komşu Komşu, Kaygusuzlar, Kara Melek, Yasemince, Yılan Hikâyesi, Çanta ve Ağlamak Yok rol aldığı filmler ve dizilerdir.

Dış bağlantılar