Şehnaz Dilan

Şehnaz Dilan

Şehnaz Dilan Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Şehnaz Dilan Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Şehnaz Dilan
Şehnaz Dilan İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Şehnaz Dilan Kelimesinin Anlamı?
Şehnaz Dilan Ne Demek?
Şehnaz Dilan Ne Demektir?
Şehnaz Dilan Analizi?
Şehnaz Dilan
Şehnaz Dilan Anlamı Nedir?
Şehnaz Dilan Ne Demektir?
Şehnaz Dilan Açıklaması Nedir?
Şehnaz Dilan Cevabı Nedir?
Şehnaz Dilan Kelimesinin Anlamı?
Şehnaz Dilan Kelimesinin Anlamı Nedir?
Şehnaz Dilan Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Şehnaz Dilan Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Şehnaz Dilan (d. 27 Ağustos 1960, İzmir), Türk sinema oyuncusu.

Şehnaz Vreskala adıyla Yugoslavya kökenli bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. 1979 yılında bayan futbolu kulüplerinden İzmir Filizspor'da futbol oynamaya başladı. Yine bu dönemde fotomodellik kariyerine devam etti ve çeşitli filmlerde rol aldı. 1981 yılında kaptanlığını yaptığı Filizspor'la şampiyonluğa ulaştı. 1982 yılında İstanbul'a taşınarak tamamen sinema kariyerine yöneldi. Ertem Eğilmez'in 1985 tarihli Kırmızılı Kadın uyarlaması Aşık Oldum'da ve Zeki Ökten' in 1986 tarihli Yoksul filmindeki performansıyla dikkat çekti. 2000'li yıllardan sonra daha çok televizyon dizileriyle izleyicinin karşısına çıktı.

1980'li yıllarda dönemin Erkekçe (Mart 1981, Eylül 1981, Ekim 1983 sayıları), Peri, Bravo gibi popüler erkek dergilerine verdiği pozlarla tanınan Şehnaz Dilan bu fotoğrafları yayımlayan bir web sitesi hakkında 2007 yılında yasal girişimde bulundu.[1]

Kaynakça

Dış bağlantılar