Seda Akman

Seda Akman

Seda Akman Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Seda Akman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Seda Akman
Seda Akman İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Seda Akman Kelimesinin Anlamı?
Seda Akman Ne Demek?
Seda Akman Ne Demektir?
Seda Akman Analizi?
Seda Akman
Seda Akman Anlamı Nedir?
Seda Akman Ne Demektir?
Seda Akman Açıklaması Nedir?
Seda Akman Cevabı Nedir?
Seda Akman Kelimesinin Anlamı?
Seda Akman Kelimesinin Anlamı Nedir?
Seda Akman Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Seda Akman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Seda Akman (d. 13 Ocak 1978, Kütahya) Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Liseden sonraki 4 yılını Ankara'da geçirdi. 1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi'nde diksiyon ve oyunculuk üzerine üç aylık bir kurs gördükten sonra aynı yıl Kanal 6’da Jetset adında bir TV programı sundu.

Ankara'da yaşadığı dönemde 1998'de seçildi. Daha sonra aynı yıl 23 ülke güzelinin katıldığı yarışmasında dördüncü oldu. 1999'da Best Model of Turkey yarışmasında seçildi.

1999 yılında İstanbul'a yerleşti. 2000-2004 yılları arasında Number One ve Dream TV’de farklı programlarda sunuculuk yaptı.

2003 yılından beri TV dizilerinde oyunculuk yapmaya devam eden Seda Akman, ilk olarak ATV'de yayınlanan Ölümsüz Aşk adlı dizide rol aldı. Oynadığı diziler arasında Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, , Behzat Ç. ve Acil Servis[1] yer almaktadır.

Seda Akman 2018 yılında, Mu Tunç'un yazıp yönettiği Arada adlı sinema filminde yer almıştır.[2]

Filmografisi

Kaynakça

  1. ^ "Acil Servis Künye". http://www.showtv.com.tr/. Ciner Grup. 8 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Şubat 2015.  |website= dış bağlantı (yardım)
  2. ^ "Arada filminin galası yapıldı." Sözcü 14 Nisan 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.14 Nisan 2018 tarihinde kaynağından. Erişim tarihi: 12 Nisan 2018

Dış bağlantılar