Microsoft’un FPS Artışı Eski Xbox Oyunlarını Büyük Ölçüde Hızlandıracak . comExtremeTech

Microsoft'un FPS Artışı Eski Xbox Oyunlarını Büyük Ölçüde Hızlandıracak . comExtremeTech

Microsoft'un FPS Artışı Eski Xbox Oyunlarını Büyük Ölçüde Hızlandıracak . comExtremeTech
Microsoft’un FPS Artışı Eski Xbox Oyunlarını Büyük Ölçüde Hızlandıracak . comExtremeTech

Geriye dönük uyumluluk, Xbox Series X ve Series S’nin önemli bir özelliği olmuştur. Microsoft, Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını Xbox Series X’te oynanabilir hale getirme çabasıyla bunu Sony’den daha fazla vurguladı. (Xbox 360 Prototype sürümü şu anda bu oyunlardan biri değil . comboo, hiss.) Şirket, genel geriye dönük uyumluluk araç setinin bir parçası olan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor ve başlangıçta yalnızca bir avuç başlığa yardımcı olacak olsa da, Microsoft ek uzun vadede destek.

FPS Boost, başlangıçta 30 fps’de kilitlenen oyunların kare hızlarını ikiye veya dörde katlayarak tam olarak söylediği şeyi yapıyor. Microsoft’a göre, oyunların daha yüksek kare hızlarında iyi çalışmasını sağlamak için oyun geliştiricileriyle ortaklık kurdu, ancak bu, tekniklerinin tüm motorlarda çalışmayabileceğini ima ediyor. Bu, fizik motorunun kare hızına bağlı olduğu (en azından PC’de olduğu) Fallout 4 gibi oyunlara bir referans olabilir ve kare hızını çok yükseğe çıkarmak oyunu bozabilir. Tüm oyunlar daha yüksek kare hızlarında iyi çalışmaz ve bu, Microsoft’un bu özelliği hangi oyunlar için uygulayabileceğini sınırlayabilir.

Xbox-FPS-Boost-Running

Görüntü, Microsoft.

Super Lucky’s Tale, TV’niz veya monitörünüz destekliyorsa artık 120 Hz’e kadar çalışıyor, UFC 4’ün ise özellikle Xbox Series S’de 60 fps’yi hedeflediği söyleniyor. Microsoft, baharda daha fazla ayrıntı yayınlayacağını söylüyor. Özellik genişledikçe, hem FPS’yi hem de Xbox Series S | X ’in “Otomatik HDR” özelliğini etkinleştirmek için “Oyunu Yh t t p s : // ” menüsünü kullanabileceksiniz. Oyunlar, oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine bastığınızda FPS Boost modunda çalışıp çalışmadıklarını da size söyleyecektir.

Bu özellik, oyunları geleneksel bir şekilde satın alan Xbox Serisi kullanıcılarıyla sınırlı olmayacak . Hem Super Lucky ’s Tale hem de şu anda Xbox Game Pass’te bulunan Sniper Elite 4 erişim alacak. Bu neslin Microsoft ekosistem özelliklerinden biri, birinci sınıf bir iş ortağı olarak Xbox Game Pass fikridir. Şimdiye kadar Microsoft, mümkün olduğunda hizmete yetenekler getirmeye özen gösterdi ve bu duyuruyla bu eğilimi sürdürüyor.

Ampere tarafından yapılan son analiz, PS5 ve Xbox Serilerinin de kabaca satış yaptığını gösteriyor. önceki nesil meslektaşları, ancak daha iyi değil. Microsoft’un aynı dönemde Xbox One için 2,9 milyon ile karşılaştırıldığında 2,8 milyon birim sattığı söyleniyor.

Sony, geçtiğimiz hafta 4.5M PlayStation 5’leri perakendecilere gönderdiğini açıkladı. PS5 çok beğenilen bir ürün ve Sony üretebildiği her birimi gönderiyor gibi görünüyor, ancak perakendecilere yapılan satışlar tüketicilere yapılan satışlarla aynı değil. Tüketici satışları kaçınılmaz olarak perakendeci satışlarının gerisinde kalıyor, yani Microsoft sevkıyat rakamı normalde elmadan elmaya karşılaştırmada olacağından biraz daha düşük.

Tedarik sorunlarının hem şirketleri hem de analistleri rahatsız ettiği söyleniyor. bulunabilirlik daha iyi olsaydı her ikisinin de daha fazla konsol sevk edeceğini umuyoruz, ancak Microsoft’un erken sevkiyatlarda Sony’nin oldukça gerisinde kalması çarpıcı. PS4 sonunda Xbox One ve One X’i 2 1’den fazla sattı ve Xbox Series X ve Series S, Microsoft’a bu durumu düzeltmek için bir şans sunabilecek gibi görünüyordu. Her iki şirket de yapabildikleri her sistemi üretiyorsa, Microsoft’un başından itibaren daha az birim için sözleşme yapmış olması olasıdır.

Her iki durumda da, Sony şimdiye kadar konsolun geneline hakim olmaya devam etmiş gibi görünüyor. Microsoft henüz X Series’in PS5’ten kesinlikle daha hızlı bir makine olduğunu ve Xbox Series X’in kağıt üzerindeki avantajına rağmen en azından bazı oyunların PS5’e doğru küçük ama kesin bir eğim gösterdiğini henüz göstermedi.

Xbox Series S | X, Xbox One’dan çok daha iyi karşılandı, ancak daha iyi satış performansı göstermediler . combunun nedeni Microsoft’un kontrolü dışında olabilir.

Şimdi Okuyun

Artık Scalper’ın Ne Kadar Eğrildiğini Biliyoruz PS5, Xbox, Zen 3, Amper PazarlarıAMD Xbox, PS5, PC Bileşen Eksiklikleri Yaza Kadar Devam EdebilirMicrosoft, AMD’den Xbox Series S, Series X Üretimini Artırmasını İstedi. Sizlere Bildirisw w w Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Başka Sitelerden Alınmış veya Derlenmiş Toparlanmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

ET Fırsatları Dell Alienware AW2521HF 1080p 240Hz IPS Oyun Monitörü 329 ABD Doları, Seagate IronWolf 12 TB NAS HDD 279 ABD Doları . comExtremeTech

Per Şub 18 , 2021
ET Fırsatları Dell Alienware AW2521HF 1080p 240Hz IPS Oyun Monitörü 329 ABD Doları, Seagate IronWolf 12 TB NAS HDD 279 ABD Doları . comExtremeTech Yalnızca 329,99 ABD doları karşılığında Dell’in […]
ET Fırsatları Dell Alienware AW2521HF 1080p 240Hz IPS Oyun Monitörü 329 ABD Doları, Seagate IronWolf 12 TB NAS HDD 279 ABD Doları . comExtremeTech

Benzer Bilgiler

Son Yazılar