Melda Gür

Melda Gür

Melda Gür Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Melda Gür Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Melda Gür
Melda Gür İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Melda Gür Kelimesinin Anlamı?
Melda Gür Ne Demek?
Melda Gür Ne Demektir?
Melda Gür Analizi?
Melda Gür
Melda Gür Anlamı Nedir?
Melda Gür Ne Demektir?
Melda Gür Açıklaması Nedir?
Melda Gür Cevabı Nedir?
Melda Gür Kelimesinin Anlamı?
Melda Gür Kelimesinin Anlamı Nedir?
Melda Gür Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Melda Gür Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Melda Gür (d. 1971, Ankara) Türk oyuncu ve pop müzik şarkıcısı.

Babası, Devlet Tiyatroları Ankara Devlet Opera ve Balesi oyuncularından 'ün etkisi ile meslek olarak oyunculuğu seçti. Kadıköy Devlet Konservatuvarı'nda Yarı Zamanlı Şan eğitimi sürerken bir yandan da Sait Sökmen ile dört yıl boyunca jazz, step, modern ve latin dans derslerine devam etti.

Profesyonel oyunculuk hayatına, bünyesinde sahnelenen Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu adlı müzikal ile başlayan Gür, 2003 Selim Naşit En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ile onurlandırıldığı meslek yaşamı boyunca 50'ye yakın tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filminde rol aldı; 10'a yakın televizyon programının sunuculuğunu üstlendi.

2009 sezonunda sahnelenmeye başlanan adlı müzikalde Lucy The Slut rolüyle sahne alan sanatçı, Volkan Severcan Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi bünyesinde gerçekleştirilen workshoplarda Temel Sahne Egzersizleri konusunda eğitmen olarak görev yapmaktadır.

1990'lı yıllarda Yonca Evcimik'in desteği ile kurulan Çıtır Kızlar adlı müzik grubunun üyelerinden biri olarak müzik dünyasında yer aldı.

Rol aldığı oyunlar

Rol aldığı diziler

Dış bağlantılar