Lale Yavaş

Lale Yavaş

Lale Yavaş Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Lale Yavaş Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Lale Yavaş
Lale Yavaş İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Lale Yavaş Kelimesinin Anlamı?
Lale Yavaş Ne Demek?
Lale Yavaş Ne Demektir?
Lale Yavaş Analizi?
Lale Yavaş
Lale Yavaş Anlamı Nedir?
Lale Yavaş Ne Demektir?
Lale Yavaş Açıklaması Nedir?
Lale Yavaş Cevabı Nedir?
Lale Yavaş Kelimesinin Anlamı?
Lale Yavaş Kelimesinin Anlamı Nedir?
Lale Yavaş Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Lale Yavaş Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Lale Yavaş (d. 1978, Zürih) Türk kökenli İsviçreli oyuncu

Lale Yavaş, 1978 yılında Türk kökenli bir ailenin kızı olarak Zürih'te dünyaya geldi. Bern Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Müzik ve Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra Alles Wird Gut, Ben İsviçreli Bir Bankacıydım ve Imbissness adlı filmlerde rol aldı. 2005 yılında Alman birinci kanalı ARD'de gösterilen Zeit der Wünsche (Dilekler Zamanı) adlı iki bölümlük televizyon filmindeki performansından dolayı çok sayıda olumlu eleştiri aldı. Türkiye'den Almanya'a işgöçü bağlamında bir aşk hikâyesinin anlatıldığı bu filmdeki başarısı, Adolf Grimme Ödülü ve Alman Sat1 televizyon kanalı tarafından verilen "sinematik yeni yetenek" ödülünü almasını sağladı. Yavaş, 2006 yılında ise ünlü Lüksemburglu yönetmen Andy Bausch'un Deepfrozen filminde, Peter Lohmeyer ile birlikte başrolü üstlendi.

Sanatçı, sinema filmlerinin yanı sıra, Alman televizyon sinemacılığında önemli bir yeri olan "Tatort" adlı polisiye dizilerde de rol alıyor. Yavaş, 2005 yılından beri, Saarländischer Rundfunk kanalı tarafından hazırlanan Tatort dizilerinde, komiser Maximilian Brückner ve Gregor Weber ile birlikte çalışan alımlı adli tıp doktoru Rhea Singh'i canlandırıyor.

Seçilmiş Filmografisi

Dış bağlantılar