Katee Sackhoff Kimdir?

Katee Sackhoff Kimdir?

Katee Sackhoff Kimdir?
Katee Sackhoff

Katee Sackhoff
Katee
Gerçek Ad Kathryn Ann Sackhoff
Doğum Tarihi 8 Nisan 1980 (40 yaşında)
ABD, Oregon, Portland
Burç Koç
Meslek Oyuncu
Cinsiyet Kadın
İlişki Durumu Boşanmış (Karl Urban ile)
Boy 1.68 cm
Kilo 60 kg
Eğitim Lisans Mezunu
Popülarite #10921 (11102 kişiden)

1980 ABD’de doğan Katee Sackhoff, Biyonik Kadın filmi ile tanınmaktadır.Santa Monica College’den mezun olmuştur.Battlestar Galactica dizisinde canlandırdığı Captain Kara Starbuck karakteri ile üne kavuşmuş olan Satürn ödülü sahibidir. Cold Case, ER, Law & Order gibi ünlü dizilerde konuk oyuncu olarak rol almış olan Sackhoff, 24’ün 8. sezonunda Dana Walsh karakterini canlandırdı. 

Katee Sackhoff, lise yıllarında Oliver , Fiddler on the Roof ve Bye Bye Birdie gibi tiyatro klasiklerinin uyarlamalarında rol alarak oyunculuk kariye lk profesyonel sinema deneyimini 1998 yılında, çok genç yaşta anne olmuş bir kızı canlandırdığı Fifteen and Pregnant adlı filme gerçekleştirdi. Bu filmdeki başarılı performansı, genç oyuncuya Holywood ’un kapılarını araladı ve Sackhoff, liseden mezun olmasının ardından Holywood ’a taşındı.

Undressed, The Education of Max Bickford, Halloween: Resurrection gibi yapımlarda rol aldıktan sonra, 2004 yılında, kendisini uluslararası üne kavuşturacak olan T.V. dizisi Battlestar Galactica ’da rol aldı. İlk olarak 1978 yılında çekilen aynı adlı orjinal dizinin uyarlaması olarak 2003 yılında, toplam üç saatlik bir mini dizi olarak başlayan Battlestar Galactica, 2004 yılında orjinal serinin temellerine bağlı kalınarak yeni bir konseptle ekrana girdi. Sackhoff ’un Captain Kara Starbuck karakterini canlandırdığı dizi, 2004 ,2008 yılları arasında dört sezon ve 75 bölüm olarak gösterildikten sonra yayın hayatına veda etti.

2007 yılında kısa ömürlü NBC dizisi Bionic Woman ve bundan bir yıl sonra The Last Sentinel adlı bilimkurgu / aksiyon filminde başrolde oynadı.

2013 yapımı Riddick filminde başrol karakterlerinden biri olan Dahl rolündeydi. 2012’de başlayıp 2017’de biten Longmire dizisinde Victoria karakterine hayat verdikten sonra, 2017’de The Flash dizisinin 4. sezonunda kadrosuna Amunet Black (Blacksmith) rolüyle katıldı.

Battlestar Galactica ’nın çekimlerinin sona ermesinin ardından uzun süreli bir fiziksel yorgunluk yaşayan Sackhoff, doktoru tarafından, tiroid kanseri teşhisiyle hastaneye yatırıldı. Tiroidinin başarılı bir cerrahi müdahale ile alınmasının ardından sağlığına kavuşan başarılı oyuncu, kemoterapi tedavisi görmeye gereksinim duymadan bu hastalığı atlattı.

biyografi

Sizlere bildiris.com Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Yazılmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

Jennifer Boyner Kimdir?

Pts Şub 15 , 2021
Jennifer Boyner Jennifer Boyner Jennifer Doğum Tarihi 5 Haziran 1999 (21 yaşında)İstanbul Burç İkizler Meslek Oyuncu Cinsiyet Kadın İlişki Durumu Bekar Eğitim Lisans Mezunu Üni. Beykent Üniversitesi Popülarite #6287 (11102 […]
Jennifer Boyner Kimdir?

Benzer Bilgiler

Son Yazılar