Hüseyin Demirli

Hüseyin Demirli

Hüseyin Demirli Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Hüseyin Demirli Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Hüseyin Demirli
Hüseyin Demirli İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Hüseyin Demirli Kelimesinin Anlamı?
Hüseyin Demirli Ne Demek?
Hüseyin Demirli Ne Demektir?
Hüseyin Demirli Analizi?
Hüseyin Demirli
Hüseyin Demirli Anlamı Nedir?
Hüseyin Demirli Ne Demektir?
Hüseyin Demirli Açıklaması Nedir?
Hüseyin Demirli Cevabı Nedir?
Hüseyin Demirli Kelimesinin Anlamı?
Hüseyin Demirli Kelimesinin Anlamı Nedir?
Hüseyin Demirli Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Hüseyin Demirli Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hüseyn Demirli (Hüseyn Zeynal oğlu Demirli; d. 4 Ağustos 1993, Bilesuvar, Azerbaycan - ö. 2 Nisan 2016, Azerbaycan), Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Komutanı’dır. Nisan savaşları sırasında 2016 yılında öldü ve ölümünden sonra "Askeri Hizmette Farklandığı" için III derece madalyası ile teltif edildi.

Hayatı

Hüseyin Demirli 4 Ağustos 1993'te Bilasuvar'da doğdu. Hüseyin Demirli, 6 Ekim 2011 tarihinde Bilasuvar İlçe Askeri Komiserliği'nden askerlik görevine çağrıldı ve birkaç kez askeri birlik yönetiminde örnek bir asker olarak ödüllendirildi. Hüseyin Demirli, 2013 yılında askerlik görevine başladı ve 2014 yılında Beylagan ilçesinden askeri birliğine gönüllü olarak katıldı.

Askerlik hizmeti

Genç Çavuş Hüseyin Demirli, Nisan 2016'da Azerbaycan-Ermenistan hattındakı çatışmada öldü. 5 Nisan'da Hüseyin Demirli, doğduğu yer olan Bilasuvar'dakı son evine yollandı. Cenaze törenine binlerce bölge sakini yanı sıra askerler ve askerlerin subayları da katıldı. Cenaze töreninin sonunda bir yaylım ateşi açıldı ve komutan Demirli uğrunda öldüğü toprağa emanet edildi.

Hüseyn Demirli, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in emriyle "Askerlik Hizmetinde Farklandığı" için III derece madalyası ile teltif edilmiştir.

Kaynakça