Yüksel Taşkın Kimdir?

Yüksel Taşkın Kimdir?

Yüksel Taşkın Kimdir?

Yüksel Taşkın Nereli

Yüksel Taşkın Kaç Yaşında? Yüksel Taşkın Boyu Kaç Yüksel Taşkın Kaç Kilo Yüksel Taşkın Doğum Tarihi Yüksel Taşkın Ne Demektir? Yüksel Taşkın Anlamı Nedir?
Yüksel Taşkın Kimdir? , Yüksel Taşkın Nereli , Yüksel Taşkın Kaç Yaşında? , Yüksel Taşkın Boyu Kaç , Yüksel Taşkın Kaç Kilo , Yüksel Taşkın Doğum Tarihi , Yüksel Taşkın Ne Demektir? , Yüksel Taşkın Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Yüksel Taşkın
Yüksel Taşkın Kelimesinin Anlamı Nedir? Yüksel Taşkın Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yüksel Taşkın Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Yüksel Taşkın - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Yüksel Taşkın - Oranlamak Yüksel Taşkın - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Yüksel Taşkın - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Yüksel Taşkın - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yüksel Taşkın - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yüksel Taşkın
Yüksel Taşkın Nedir? Yüksel Taşkın Ne demek? , Yüksel Taşkın Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Yüksel Taşkın
Yüksel Taşkın Kelimesinin Anlamı? Yüksel Taşkın Ne Demek? Yüksel Taşkın Ne Demektir? ,Yüksel Taşkın Analizi?
Yüksel Taşkın
Yüksel Taşkın Anlamı Nedir? Yüksel Taşkın Ne Demektir?, Yüksel Taşkın Açıklaması Nedir? , Yüksel Taşkın Cevabı Nedir? , Yüksel Taşkın Kelimesinin Anlamı?

Yüksel Taşkın Kimdir?

Yüksel Taşkın

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Yüksel Taşkın
Türkiye Büyük Millet Meclisi
28. Dönem Milletvekili
Görevde
Makama geliş
2 Haziran 2023
Seçim bölgesi 2023İzmir
Cumhuriyet Halk Partisi
Sosyal Politikalardan Sorumlu
Genel Başkan Yardımcısı
Görev süresi
10 Ağustos 2020 - 1 Haziran 2023
Yerine geldiği Aykut Erdoğdu
Yerine gelen Aylin Yaman
Kişisel bilgiler
Doğum 2 Mayıs 1972 (51 yaşında)
Pazar, Rize, Türkiye
Partisi Cumhuriyet Halk Partisi
Evlilik(ler) Begüm Uzun
Çocuk(lar) 1
Bitirdiği okul Boğaziçi Üniversitesi
Mesleği Akademisyen, siyasetçi
Resmî site YukselTaskin.com

Yüksel Taşkın (2 Mayıs 1972, Rize), Türk siyasetçi ve siyaset bilimci. 28. Dönem İzmir Milletvekilidir.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Pazar, Rize'de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Pazar'da tamamladı. 1994'te Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu; aynı bölümde yüksek lisansını 1995 yılında, doktorasını ise 2001 yılında tamamladı. Öğrencilik yıllarında Sosyal Demokrat Üniversiteler Platformu’nda aktif olarak çalıştı.

2002 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde akademik çalışmalarına başlayan Taşkın, aşağıdaki kurumlarda misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

2009 yılında doçent, 2015 yılında profesör unvanı aldı. 11 Ocak 2016'da 1128 akademisyenin imzasıyla yayımlanan Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza attığı için Marmara Üniversitesi'ndeki görevinden 7 Şubat 2017 tarihinde ihraç edildi.

Siyasi kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü’nün AR-GE biriminde gönüllü olarak çalışmaya başladı. 3-4 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 36. CHP Olağan Kurultayı'nda yapılan seçimde Parti Meclisi'ne girdi. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde İstanbul I. Bölge’den milletvekili adayı gösterildi, fakat seçilemedi.

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen 37. CHP Olağan Kurultayı'nda yeniden Parti Meclisi'ne seçildi ve 10 Ağustos 2020 tarihinde Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.[1] 1 Haziran 2023 tarihinde yapılan MYK toplantısında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na istifasını sundu.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimlerde aday gösterildiği İzmir 1.Bölge 1.sıradan milletvekili seçildi.[2]

Tepkiler[değiştir | kaynağı değiştir]

26 Temmuz 2016 tarihinde Resmî Gazete'de yayınlanan OHAL Kanun Hükmünde Kararnamesi ile 15 Temmuz 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında kapatılan Taraf gazetesinde bir dönem köşe yazarlığı yapması tepki çekti. Bunun yanı sıra 2008 yılında verdiği röportajda Kemalizm'i "ırkçı" ve "dışlayıcı" sözleriyle hedef alan Taşkın'ın, ''Kemalizm baştan beri dışlayıcıdır. Kemalizm azınlıklarla ve farklı etnik kimliklerle bir arada yaşama meselesini çözememiştir. Azınlıkların Türkiye'den gitmesiyle vatan ve millet olunabileceği vurgusuna sahiptir. Kemalizm'in dışlayıcı bir etnik milliyetçiliğe ve ırkçılığa kayabilme potansiyeli var. Özellikle uluslararası meseleler devreye girip de korku ve sıkışma yaşandığında ya da Kürt sorununda sıkıştığında Kemalizm'in ırkçı tarafı ortaya çıkıyor.” sözleri siyasetçiler başta olmak üzere kamuoyunda tepkiyle karşılandı.[3][4][5][6][7][8][9]

Eserleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Anti-Komünizmden Küreselleşme Karşıtlığına: Milliyetçi Muhafazakâr Entelijansiya (İletişim Yayınları, 2007)
 • AKP Devri: Türkiye Siyaseti, İslâmcılık ve Arap Baharı (Birikim Yayınları, 2013)
 • 1960’tan Günümüze Türkiye Tarihi (Suavi Aydın ile birlikte, İletişim Yayınları, 2014)
 • Sosyal Demokrasi ve Din (Bence Kitap, 2016)
 • Siyaseti Anlamak ve Anlamlandırmak (Bence Kitap, 2016)
 • Gençler Konuşuyor: Gençlerin Gözünden Dindar-Seküler Eksenli Kutuplaşma (Begüm Uzun ve Demet Lüküslü ile birlikte, Tüses Yayınları, 2019)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "CHP'de yeni MYK belli oldu". AA. 10 Ağustos 2020. 12 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2020. 
 2. ^ "CHP, AKP, İYİ Parti, YSP, MHP hangi ilde kaç milletvekili çıkardı?". 15 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 
 3. ^ "Taraf ve Zaman gazetesi OHAL kararı ile kapatıldı; işte kapatılan radyolar, dergiler, gazeteler ve televizyonlar". t24.com.tr. 27 Temmuz 2016. 27 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Ekim 2016. 
 4. ^ "Arşivlenmiş kopya". 27 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Temmuz 2016. 
 5. ^ "Tepkilere neden olan CHP'nin İzmir adayı: Taraf'ın eski yazarı Yüksel Taşkın!". 18 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 
 6. ^ "Canlı yayında CHP'lilere seslendi: Kendi katillerine oy verecekler". 18 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 
 7. ^ "Muharrem İnce'den CHP'ye Yüksel Taşkın, Sadullah Ergin ve adaylık tepkisi: Beni tehdit ediyorlar". 18 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 
 8. ^ "Muharrem İnce: 'Kemalizm ırkçılıktır' diyen Yüksel Taşkın'a nasıl oy vereceksiniz?". 18 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 
 9. ^ "AK Partili Kaya'dan Atatürk'e ırkçı diyen CHP'li Yüksel Taşkın'ın o sözlerine tepki: 14 Mayıs'ta sandıkta görürsün karşılığını". 18 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2023. 


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Yüksel Taşkın Kimdir? Kimdir?:Yüksel Taşkın Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Yüksel Taşkın Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Yüksel Taşkın Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Yüksel Taşkın Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Yüksel Taşkın Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Yüksel Taşkın Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Yüksel Taşkın Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Yüksel Taşkın Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Yüksel Taşkın Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Yüksel Taşkın Kimdir? Kaç Yaşında?:Yüksel Taşkın Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Yüksel Taşkın Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Yüksel Taşkın Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Yüksel Taşkın Kimdir? Nereli?:Yüksel Taşkın Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Yüksel Taşkın Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Yüksel Taşkın Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Yüksel Taşkın Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Konstanty Wasyl Ostrogski, Dünyalar Savaşı (film), Memlük Sultanlığı, Memlûk Sultanlığı, Crotalinae, Doğal sayılar, II. Ahmet, Aygün Kazımova diskografisi, Cinayet, 2 Krallar, Reher, Tropidolaemus, Macintosh Classic, Bayon, Türkiyenin idari bölümleri, NGC 7307, Alireza Beiranvand, Kamikaze (Eminem albümü), 1933, Crotalus, Google Fit, Eiger, Görenek, Kurak Günler, Gurinder Chadha, Dolar simgesi, Karşıyaka teknik direktörleri listesi, Henrique Capriles Radonski, 27. Altın Portakal Film Festivali, Romano Fogli, Karachi, Andaman denizi, Bursa Yenişehir Havalimanı, Ein bißchen Frieden, Mersin Ulu Camii, Kirliakça, Yapraklı, Hypnale, Lietuva, Vitaly L. Ginzburg, İstanbul Boğazı, Ölme hakkı, Işıklar Sönmesin, You (Robin Stjernberg şarkısı), Aleksandra Fyodorovna, Potasyum klorür, Vuelve conmigo, Adobe, Chiroptera, Para birimi, Fantazi yazarları listesi, Merle Haggard, Toll benzeri reseptör, Çekmeceler, Arthrobacter crystallopoietes, ATP sentaz, Trimeresurus, Fatih Akın, Need for Speed Unbound, Serhat Güller, Amplifikatör, Olasılık kuramı, Ankarada 2014 Türkiye yerel seçimleri, Politburo, Politbüro, Ömer Cemal, Andreas Brehme, Bothrocophias, Güney Karolina, Jet stream, Uluslararası Fonetik Alfabesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisi, Jasper Philipsen, Völkerstrafgesetzbuch, Nigeria Professional Football League, Gaylussacia, Milyon, Yassıca, Kozaklı, Fındıkpınarı, B.F. Skinner, İnç, Arda Denkel, Harry Winks, Burgenland Hırvatçası, Çerkezce, Epic Records sanatçıları listesi, Madejski Stadyumu, Jamel Saihi, Siproheptadin, Kilometre, Tehlikeli Aslar, Etnomüzikoloji, Joseph Conrad, Council of Europe, Staphylococcus epidermidis, Erling Haaland, Bellinzona Kaleleri, Danwon, Dayle Haddon, NGC 1731, Rubus bakerianus,
Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?,