Yavuzkemal

Yavuzkemal

Yavuzkemal
Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı Nedir? Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Yavuzkemal - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Yavuzkemal - Oranlamak Yavuzkemal - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Yavuzkemal - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Yavuzkemal - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yavuzkemal - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yavuzkemal
Yavuzkemal Nedir? Yavuzkemal Ne demek? , Yavuzkemal Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Yavuzkemal
Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı? Yavuzkemal Ne Demek? Yavuzkemal Ne Demektir? ,Yavuzkemal Analizi?
Yavuzkemal
Yavuzkemal Anlamı Nedir? Yavuzkemal Ne Demektir?, Yavuzkemal Açıklaması Nedir? , Yavuzkemal Cevabı Nedir? , Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı?

Yavuzkemal

Yavuzkemal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Yavuzkemal
Map
Giresun'un Türkiye'deki konumu
Giresun'un Türkiye'deki konumu
Giresun üzerinde Yavuzkemal
Yavuzkemal
Yavuzkemal
Yavuzkemal'in Giresun'daki konumu
Ülke Türkiye
İl Giresun
İlçe Dereli
Coğrafi bölge Karadeniz Bölgesi
İdare
 • Belediye başkanı Adem Önal (Saadet Partisi)
Rakım 1.532 m (5.026 ft)
Nüfus
 (2020)
 • Toplam 2.662
Zaman dilimi UTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu 0454
İl plaka kodu 28
Posta kodu 28960

Yavuzkemal, Giresun ilinin Dereli ilçesine bağlı bir beldedir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde, 1928 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3] Yerleşim, 21 Ağustos 1998 tarihinde belediye statüsü alarak beldeye dönüştü.[4] Yavuzkemal'in belediye statüsü, nüfusunun 2000 kişinin altına düşmesi üzerine 2013 yılında sona erecekti.[5] Ancak idari birleşme neticesinde yıl sonunda nüfusu 2000'i aşan belde kapanmaktan kurtuldu.[6]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde; Dereli ilçe merkezine 30 km, Giresun il merkezine ise 55 km uzaklıktadır.[7]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre belde nüfus verileri
2020 2.662[2]
2015 2.471[7]
2014 2.309[7]
2013 2.356[7]
2012 1.960[7]
2011 1.669[7]
2010 1.566[7]
2009 1.587[7]
2008 1.786[7]
2007 2.077[7]
2000 2.322[7]

Yönetim[değiştir | kaynağı değiştir]

Belediye başkanlığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Seçildiği yıl Belediye başkanları[7]
2019 Adem Önal (SP)
2014 Abdullah Önal (AKP)
2009 Abdullah Önal (AKP)
2004 Abdullah Önal (AKP)
1999 Halil Biçer (ANAP)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Yavuzkemal, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 7 Mayıs 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Nisan 2022. 
 2. ^ a b "GİRESUN DERELİ ilçesi YAVUZKEMAL beldesi nüfusu 2020, ilçeleri, beldeleri, mahalleleri ve köyleri". rehberbilgi.com. 26 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Nisan 2022. 
 3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 26 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Nisan 2022. 
 4. ^ "Belediye Kurulmasına Dair Kararlar" (PDF). Resmî Gazete. 25 Ağustos 1998. 13 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Nisan 2022. 
 5. ^ "İşte Kapatılacak 559 Belde !". kamudan.com. 10 Ekim 2012. 27 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Temmuz 2020. 
 6. ^ "Uyanık Yozgatlılar 8 belde belediyesini kurtardı!". sgkrehberi.com. 12 Aralık 2012. 4 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Nisan 2022. 
 7. ^ a b c d e f g h i j k l "Yavuzkemal Belediyesi". YerelNet.org.tr. 23 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ağustos 2017. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Haberler Kategorisinden Haberler


 • Yavuzkemal Nedir?:Yavuzkemal ile ilgili Yavuzkemal burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Yavuzkemal Ne Demektir? Yavuzkemal Açıklaması Nedir? Yavuzkemal Cevabı Nedir? Yavuzkemal Kelimesinin Anlamı? Yavuzkemal konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Yavuzkemal Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Yavuzkemal Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Yavuzkemal Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Yavuzkemal İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
 • Yavuzkemal Açıklaması?:Yavuzkemal Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Yavuzkemal Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Yavuzkemal Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Yavuzkemal Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Yavuzkemal Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
 • Yavuzkemal Gerçek mi?:Yavuzkemal ile ilgili Yavuzkemal burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Yavuzkemal sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Yavuzkemal Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
 • Yavuzkemal Hakkında?:Yavuzkemal ile ilgili Yavuzkemal burada bulabilirsiniz. Yavuzkemal Detaylar için sitemizi geziniz Yavuzkemal Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Yavuzkemal resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Pisano, NGC 1969, Demonica, NGC 1983, NGC 1975, Harald Schumacher, Sinapomorfi ve apomorfi, NGC 1945, NGC 1987, Kadir (astronomi), NGC 473, NGC 1986, Valfabbrica, Aydın Gün, M. N. Srinivas, NGC 1962, NGC 1977, Afropavo congensis, NGC 1973, NGC 7347, NGC 749, NGC 1972, NGC 1979, Dilek Türker, NGC 1964, Washington Wizards, Trecate, Comignago, Karstadt, Fantazi yazarları listesi, KK Rabotniçki, Pogno, Artistik patinaj, Uluslararası Fonografik Endüstrisi Federasyonu, Van Çung, NGC 365, NGC 7346, NGC 7343, Rus oligarklar, Eritrosit, NGC 7810, İbelinli Balian, ISU Puanlama Sistemi, Masdar, Rionegro Águilas, Artistik buz pateni kaldırışları, Adolf Hitler, Bilgisayar veri depolama, Ventrikül, Kuzey, Alla Pugaçeva, I evighet, TS Entertainment, Comme on saime, The First Day of Love, Dukkemann, Novara ili, Varallo Pombia, Mezzomerico, Tipp City, Ohio, Gozzano, Maggiora, Suno, Boca, İtalya, Sonja Lumme, Behram Zülaloğlu, Arkeolojik sit alanları, Canlı çekim, NGC 69, Bogogno, Crionics, Arona, Piyemonte, Veruno, Suat Mamat, Back at the Barnyard, Erken modern dönemde cadı mahkemeleri, Samsun, Riki Takasaki, Meina, Sozzago, Tell Me Why, Honduras devlet başkanları listesi, NGC 6853, Jeff Teague, Tamburi Cemil Bey, Chris Roberts (şarkıcı), Egemen sınıf, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Brook Lopez, Amaury Vassili, Mony Marc, Angel in Disguise, NGC 31, Arthur Henderson, NGC 7355, Alacakaranlık (dizi), NGC 7354, Vulture (website), Volpedo, José Ilson dos Santos,
Tepeden İnme İsminin Anlamı Nedir?, Protozoon İsminin Anlamı Nedir?, Nohutsuz İsminin Anlamı Nedir?, Cem Yılmaz Kimdir?, Ali Sadreddin Beyenuni Kimdir?, Algılayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Gizli Ortak, Kaypak İsminin Anlamı Nedir?, Çarpık Çurpuk İsminin Anlamı Nedir?, Püskürme Benli Nedir?, Ocaklı Nedir?, İri Yapılı İsminin Anlamı Nedir?, Algılanabilir İsminin Anlamı Nedir?, Gerçek Yalanlar, Ahmet Öksüz Kimdir?, Teorik İsminin Anlamı Nedir?, Protez İsminin Anlamı Nedir?, Nohutlu İsminin Anlamı Nedir?, Can Başak Kimdir?, Anna Sueangam-iam Kimdir?, Kaynar İsminin Anlamı Nedir?, Çarpık İsminin Anlamı Nedir?, Alfasayısal İsminin Anlamı Nedir?, İri Kıyım İsminin Anlamı Nedir?, Fizikî İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Soydan Kimdir?, Anna Stevenson Kimdir?, Geceyarısı Avı, Ahmet Okur (film yönetmeni) Kimdir?, Alfabetik İsminin Anlamı Nedir?, Teolojik İsminin Anlamı Nedir?, Prostelâlı İsminin Anlamı Nedir?, Nobranca İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Bilgiç Kimdir?, Kaynaklı İsminin Anlamı Nedir?, Çarpıcı İsminin Anlamı Nedir?, Gece ve Gündüz, Anna Sorokin Kimdir?, Püskülsüz Nedir?, Ali Rıza Serlek Kimdir?, Obstrüktif Nedir?, Abubakr Abakarov Kimdir?, İri İri İsminin Anlamı Nedir?, Fiyatlı İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Yürekli Nedir?, Aleyhtar İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Okur (bürokrat) Kimdir?, Kaymaklı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Smaşnova Kimdir?, Tenzilâtsız İsminin Anlamı Nedir?, Promosyonlu İsminin Anlamı Nedir?, Nobran İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir?, Çarliston Marka İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Öztürk Kimdir?, Alevsiz İsminin Anlamı Nedir?, İri İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları 2, Fiyakalı İsminin Anlamı Nedir?, Galeyanlı Nedir?, Çatal Yürek Nedir?, Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?,