Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Tartışma:Hakkâri (il) - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Tartışma:Hakkâri (il) - Oranlamak Tartışma:Hakkâri (il) - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Tartışma:Hakkâri (il) - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Tartışma:Hakkâri (il) - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Tartışma:Hakkâri (il) - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne demek? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demek? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir? ,Tartışma:Hakkâri (il) Analizi?
Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Anlamı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir?, Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması Nedir? , Tartışma:Hakkâri (il) Cevabı Nedir? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı?

Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Kürdistan (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Kürdistan maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kürdistan kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
none
 

cogunlukla hakkaride kürtlerin kaldigi niye belirtmiyorsunuz? bu bir etnik bilgi dir!Bu imzasız yazı 85.3.159.134 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

bu ne demek: halkın yarısına yakını teröre verdikleri destekyüzünden devletin yatırımları boşa gitmekte vede yapılan yatırımların kullanıma açık olamamaktadır halkın yarısından fazlası teröre ve terör gruplarına sempatiyle bakmakta olup devlet düşmanı olması türklüğü kabul etmemesi anlamına geliyor degistirin yada silin...Bu imzasız yazı 85.3.141.234 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  • Vandalizm çıkarıldı, bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Levent Abi ileti 15:33, 16 Ekim 2008 (UTC)

hakkari il ve merkez ilcenin nufuslari arasinda problem var gibi. bilgilere hakim biri bakabilir mi?--Coriolis 23:34, 5 Ocak 2010 (UTC)


hakkari isimi[kaynağı değiştir]

hakkari isiminin araplardan "hakkariye" olarak konuldugu ve bu isimin bir kürt asiretinden geldigi almanca vikipedi hakkari sayfasinda belirtilmisdir..

Valilik, belediye, üniversite başta olmak üzere tüm devlet kurumları Hakkâri değil Hakkari yazımını kullanıyor. --cobija 14:05, 28 Şubat 2016 (UTC)

Karşıt bir görüş yoksa maddeyi taşıyalım? --cobija 12:11, 3 Mart 2016 (UTC)
Destek Destek--Güherçile (mesaj) 19.39, 17 Eylül 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]


Haberler Kategorisinden Haberler


  • Tartışma:Hakkâri (il) Nedir?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir? Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Cevabı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Hakkâri (il) konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Tartışma:Hakkâri (il) Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Tartışma:Hakkâri (il) Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Tartışma:Hakkâri (il) İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması?:Tartışma:Hakkâri (il) Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Tartışma:Hakkâri (il) Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Tartışma:Hakkâri (il) Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Tartışma:Hakkâri (il) Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Tartışma:Hakkâri (il) Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • Tartışma:Hakkâri (il) Gerçek mi?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Tartışma:Hakkâri (il) sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Tartışma:Hakkâri (il) Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • Tartışma:Hakkâri (il) Hakkında?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Tartışma:Hakkâri (il) Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Hakkâri (il) Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Tartışma:Hakkâri (il) resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Joleon Lescott, Lucent, 534 (albüm), Heptranchias perlo, SEATO, Avialae, Pullu Tabiat Parkı, Ebu Seyyaf, Faik Kurdoğlu, Sıcaklık katsayısı, Bruno Zita Mbanangoyé, Temani, sovyet filmleri listesi, Zinder, Bilbo Baggins, Babs Olusanmokun, Sami Tarabulusi, Élodie Yung, Hamam Oğuz, Anadolu Efes SK, Davao, 1910 Arnavut İsyanı, Hulahup, Lübnan İç Savaşı, Kodjovi Obilalé, Mesud Recavi, Yeni Meksika, Sphodros, Fırat, Buca, Val Thorens, Yahiro Kazama, Tat Konserve, Suriye Kabinesi, Aliseda, Jules Michelet, Campolide, Ostrów Mazowiecka, Herson Sanat Müzesi, Toshiro Mifune, Kıbrıslı Mehmed Emin Paşa, Harare Uluslararası Havalimanı, Sayid Jarrah, Si la vie est cadeau, European Court of Human Rights, Adam and the Ants, Johannes Heesters, Aziz Michael (Rafael), Sahra hastanesi, Kings Ripton, Multan, Ahmet Karcılılar, Kıbrıs Türk Federe Devleti, 2014 yapımı Türk filmleri, Cumhuriyet Gazetesi, Telepati, İsmail Müftüzade, Cenettin Çocukları, Deniz Hava Komutanlığı, Celeus loricatus, Batı Avrupa Yaz Saati, Manospondylus, Sydney Üniversitesi, Bangalore, Stockholm Arlanda Havalimanı, Satürnalya, BepiColombo, Baba, Levi Ackerman, Büyük Yemen, PFK Montana, Kimera, Borja Valero, Yeldos Smetov, Andros Townsend, Atarca, Bad Iburg, Kopuntu, Edward Lorenz, America, Linkin Park diskografisi, Spektroskopi tarihi, Tek yarıkta girişim, David Palmer (24 karakteri), Love (film, 2015), Sühbaatarın Batbold, Alan Baker, Kuban Kazakları, Manyetik soğutma, Chery, Asaluye, Chris Martin, Fabiana Claudino, Sarazm, Pierre Loti, Eric Cartman, Ahmed bin Hanbel, Moro İslami Kurtuluş Cephesi, Nanterre Üniversitesi, Maad İbrahim, Hırvat alfabesi,
Tamer Apiş Kimdir?, Paskalya Adası bayrağı Anlamı Nedir, Paskalya Adası bayrağı Nasıl Oluştu, Paskalya Adası bayrağı Tarihi, Paskalya Adası bayrağı Renkleri, Paskalya Adası bayrağı Tasarımı, Yıprak Nedir?, Şaş Nedir?, El Salvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, El Salvadorlu Nedir?, Ayhan Akbin Kimdir?, Ali Atabeyoğlu Kimdir?, Yardımsever İsminin Anlamı Nedir?, Sölpük İsminin Anlamı Nedir?, Muhtemel İsminin Anlamı Nedir?, Uğur Alet Kimdir?, Yımızık Nedir?, El Kiri İsminin Anlamı Nedir?, El Kiri Nedir?, Sema Albayram Kimdir?, Dilan Güler Kimdir?, Aygün Yıldırım Kimdir?, Yardakçı İsminin Anlamı Nedir?, Sökük İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelit İsminin Anlamı Nedir?, Yıltırık Nedir?, El Değmemiş İsminin Anlamı Nedir?, Aygün Taşkıran Kimdir?, Şarklı Nedir?, Ekzotermik İsminin Anlamı Nedir?, Yarayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Sökel İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelis İsminin Anlamı Nedir?, Cemiyet Kışlıoğlu Kimdir?, Recep Yavaş Kimdir?, Pelin Sönmez Kimdir?, Aygün Kazımova Kimdir?, Aygün Beyler Kimdir?, Paraguay bayrağı Anlamı Nedir, Paraguay bayrağı Nasıl Oluştu, Paraguay bayrağı Tarihi, Paraguay bayrağı Renkleri, Paraguay bayrağı Tasarımı, Yarayışlı İsminin Anlamı Nedir?, Söğütlü İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelif İsminin Anlamı Nedir?, Aygün Attar Kimdir?, Şaraplı Nedir?, Ekvatoral İsminin Anlamı Nedir?, Yaratıcı İsminin Anlamı Nedir?, Söğüt Yaprakböceği İsminin Anlamı Nedir?, Muhtel İsminin Anlamı Nedir?, Saadet Diriarın Kimdir?, Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?,