Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Tartışma:Hakkâri (il) - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Tartışma:Hakkâri (il) - Oranlamak Tartışma:Hakkâri (il) - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Tartışma:Hakkâri (il) - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Tartışma:Hakkâri (il) - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Tartışma:Hakkâri (il) - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne demek? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demek? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir? ,Tartışma:Hakkâri (il) Analizi?
Tartışma:Hakkâri (il)
Tartışma:Hakkâri (il) Anlamı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir?, Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması Nedir? , Tartışma:Hakkâri (il) Cevabı Nedir? , Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı?

Tartışma:Hakkâri (il)

Tartışma:Hakkâri (il)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Kürdistan (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Kürdistan maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kürdistan kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
none
 

cogunlukla hakkaride kürtlerin kaldigi niye belirtmiyorsunuz? bu bir etnik bilgi dir!Bu imzasız yazı 85.3.159.134 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

bu ne demek: halkın yarısına yakını teröre verdikleri destekyüzünden devletin yatırımları boşa gitmekte vede yapılan yatırımların kullanıma açık olamamaktadır halkın yarısından fazlası teröre ve terör gruplarına sempatiyle bakmakta olup devlet düşmanı olması türklüğü kabul etmemesi anlamına geliyor degistirin yada silin...Bu imzasız yazı 85.3.141.234 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  • Vandalizm çıkarıldı, bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Levent Abi ileti 15:33, 16 Ekim 2008 (UTC)

hakkari il ve merkez ilcenin nufuslari arasinda problem var gibi. bilgilere hakim biri bakabilir mi?--Coriolis 23:34, 5 Ocak 2010 (UTC)


hakkari isimi[kaynağı değiştir]

hakkari isiminin araplardan "hakkariye" olarak konuldugu ve bu isimin bir kürt asiretinden geldigi almanca vikipedi hakkari sayfasinda belirtilmisdir..

Valilik, belediye, üniversite başta olmak üzere tüm devlet kurumları Hakkâri değil Hakkari yazımını kullanıyor. --cobija 14:05, 28 Şubat 2016 (UTC)

Karşıt bir görüş yoksa maddeyi taşıyalım? --cobija 12:11, 3 Mart 2016 (UTC)
Destek Destek--Güherçile (mesaj) 19.39, 17 Eylül 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]


Haberler Kategorisinden Haberler


  • Tartışma:Hakkâri (il) Nedir?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Hakkâri (il) Ne Demektir? Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Cevabı Nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Hakkâri (il) konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Tartışma:Hakkâri (il) Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Tartışma:Hakkâri (il) Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Tartışma:Hakkâri (il) Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Tartışma:Hakkâri (il) İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • Tartışma:Hakkâri (il) Açıklaması?:Tartışma:Hakkâri (il) Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Tartışma:Hakkâri (il) Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Tartışma:Hakkâri (il) Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Tartışma:Hakkâri (il) Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Tartışma:Hakkâri (il) Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • Tartışma:Hakkâri (il) Gerçek mi?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Tartışma:Hakkâri (il) sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Tartışma:Hakkâri (il) Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • Tartışma:Hakkâri (il) Hakkında?:Tartışma:Hakkâri (il) ile ilgili Tartışma:Hakkâri (il) burada bulabilirsiniz. Tartışma:Hakkâri (il) Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Hakkâri (il) Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Tartışma:Hakkâri (il) resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Aluminium Arak FC, Üçgen hücum, Kurt Yuvası Mağarası, Friedland Muharebesi, Riverdale, Hikari, Zeki Kuneralp, Basit bağlantılı, École Polytechnique, Veyselli Kaya Kabartmaları, 1989 Devrimleri, Argentinosaurus, Ahtapot, Cumhuriyet Halk Partisi, Hypocolius, Sabit Aksoy, Marisa Tomei, Tam hareketli video, Nothing to Lose, Necdet Zorluer, Basilicata, Emeviler, NGC 3117, Dolní Věstonice Venüsü, NGC 545, Trainwreck, Gürcü İsmail Paşa, Tank, Daniel Bovet, Novo Progresso, Nehebkau, Árpád von Degen, Stade Grimonprez Jooris, Silverius, Baba Tanrı, Joaquin Peirò, The Life of Pablo, Benjamin Boateng, Haram, Hernikler, Lokalizm, Fenike tatlısı, Osaka metrosu, Küçük Yenisey, Röt Oluşumu, Seviyorum Gülüm, Somaliland, Hamamlı, Eskipazar, C pil, NGC 7634, Banka kartı, Kandilli Deprem Müzesi, Buena Vista Social Club (film), The Boss Baby, Multics, Çağatay hanları listesi, MULTICS, Lego, Kuantum programlama, Uluslararası ilişkiler, Leonid Pilunsky, Ouagadougou, Spyker C8, Fransa, Mykonos, Geledi Sultanlığı, Bağımsız Devletler Topluluğu millî futbol takımı, Bahtiyar Rahmani, Kollektivizasyon, Finlandiya Parlamentosu, Brayton çevrimi, Pentheus, Siyaksares, Sunrise Beyond, Mühendislik, KC Rebell, Howard, Teksas, Hooverphonic, Nalbantlar, Söke, Robert Fitzroy, Harju, Cava gergedanı, Katar, İpliksi yılan, Bollullos Par del Condado, Kayıp On Kabile, Fermi enerjisi, Kuşadası, Erol Avcı, Sibirya Türkleri, Yelena Yakovleva, Birleşik Makedonya, Hacivat, 2007 Türkiye genel seçimleri, Genç Hristiyan Erkekler Birliği, Bulvar gazetesi, Hugo Chávez Frías, Hertford ilçesi, Kuzey Karolina, Polietilen tereftalat, Kopenhag,
Çarliston Marka İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Öztürk Kimdir?, Alevsiz İsminin Anlamı Nedir?, İri İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları 2, Fiyakalı İsminin Anlamı Nedir?, Galeyanlı Nedir?, Çatal Yürek Nedir?, Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?,