Susanna Thompson Kimdir?

Susanna Thompson Kimdir?

Susanna Thompson Kimdir?

Susanna Thompson Nereli

Susanna Thompson Kaç Yaşında? Susanna Thompson Boyu Kaç

Susanna Thompson Kaç Kilo Susanna Thompson Doğum Tarihi

Susanna Thompson Ne Demektir? Susanna Thompson Anlamı Nedir?

Susanna Thompson Kimdir? , Susanna Thompson Nereli , Susanna Thompson Kaç Yaşında? , Susanna Thompson Boyu Kaç , Susanna Thompson Kaç Kilo , Susanna Thompson Doğum Tarihi , Susanna Thompson Ne Demektir? , Susanna Thompson Anlamı Nedir?

Susanna Thompson Kimdir?

Susanna Thompson

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Susanna Thompson
Thompson PlayFeast'de, 2015
DoğumSusanna Thompson
27 Ocak 1958 (66 yaşında)
San Diego, California, ABD
MeslekOyuncu
Etkin yıllar1991–günümüz

Susanna Thompson (d. 27 Ocak 1958), Amerikan oyuncu. Little Giants (1994), Ghosts of Mississippi (1996), Random Hearts (1999), Dragonfly (2002) ve ABC'nin drama filmi Once and Again (1999–2002)'deki Karen Sammler rolüyle tanınmaktadır. 2012'den 2014'e kadar Moira Queen rolüyle CW dizisi Arrow 'da rol aldı.

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Thompson, A Shayna Maidel 'deki Luisa rolüyle Dramtic Award'u kazandı. Ayrıca Agnes of God 'daki rolü için San Diego Critics Circle tarafından En İyi oyuncu dalında aday gösterildi. Daha çok Once and Again 'deki Karen Sammler, X Files 'daki Michelle Geneero ve Dark Frontier (1999) ve Unimatrix Zero (2000) filmlerindeki Bkrg Queen rolleriyle tanınmaktadır. Thompson ayrıca 1998 yapım televizyon filmi The Lake with Yasmine Bleeth 'deki Denise Hydecker rolünü de oynamıştır.

Thompson'ın en tartışmalı rolü Star Trek: Deep Space Nine 'ın "Rejoined" bölümündedir. Bölümde, Amerikan tarihinin ilk eşcinsel öpüşmesini gerçekleştirmiştir. Bölüm 30 Ekim 1995'te yayınlandı.

7 Ekim 2003'te Law and Order: CVU 'nun 5. sezon "Mother" bölümünde yardımcı rol aldı. Bölümde Dr. Greta Heinst ismindeki bir psikiyatrist rolünde oynadı.

2006 Ocak'ının başlarında NBC drama dizisi The Blok of Daniel 'de rol aldı. 2006 Kasım'ında Yarbay Hollis Mann rolünde CBS dizisi NCIS 'de rol aldı. Ayni hafta bir başka CBS dizisi Without a Trace 'de rol aldı.

Thompson NBC dizisi Kings 'de Kraliçe Rose Benjamin rolüyle oynadı. Dizi, Mart 2009'da prömiyerini yaptı. 2012'den 2014'te kadar CW dizisi Arrow 'da Oliver Queen'in annesi Moira Queen rolünde oynadı.

Kişisel Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Thompson, lisans derecesini San Diego Eyalet Üniversitesi'nden drama dalında almıştır. Kocası Martin Katz orada profesördür.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl İsim Rol Notlar
1992 Woman Scorned: The Betty Broderick Story, AA Woman Scorned: The Betty Broderick Story Resepsiyonist Televizyon filmi
1992 Calendar Girl, Cop, Killer? The Bambi Bembenek Story Christine Televizyon filmi
1993 Ambush in Waco: In the Line of Duty Meg Televizyon filmi
1993 Slaughter of the Innocents Connie Collins
1994 In the Line of Duty: The Price of Vengeance Yok Televizyon filmi
1994 MacShayne: The Final Roll of the Dice Janet Televizyon filmi
1994 Alien Nation: Dark Horizon Lorraine Clark Televizyon filmi
1994 Promise Kept: The Oksana Baiul Story, AA Promise Kept: The Oksana Baiul Story Marina Baiul Televizyon filmi
1994 When a Man Loves a Woman Janet
1994 Little Giants Patty Floyd
1996 America's Dream Beth Ann Televizyon filmi
1996 Bermuda Triangle Grace Televizyon filmi
1996 Ghosts of Mississippi Peggy Lloyd
1997 In the Line of Duty: Blaze of Glory Sylvia Whitmire Televizyon filmi
1998 Lake, TheThe Lake Denise Hydecker Televizyon filmi
1999 Caseys, TheThe Caseys Yok Televizyon filmi
1999 Random Hearts Peyton Van Deck Broeck
2000 High Noon Amy Kane Televizyon filmi
2002 Dragonfly Emily Darrow
2005 Ballad of Jack and Rose, TheThe Ballad of Jack and Rose Miriam Rance
2005 Hello Rory Kısa film
2007 Gathering, TheThe Gathering Elaine Tanner Televizyon filmi
2007 American Pastime Shirley Burrell
2012 Unbanded Jamie

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl İsim Rol Notlar
1991 Silk Stalkings ADA Susan Harner Bölüm: "Pilot"
1992 Civil Wars Susan Phelan 2 bölüm
1992 Star Trek: The Next Generation Varel Bölüm: "The Next Phase"
1993 Star Trek: The Next Generation Inmate Jaya bölüm: "Frame of Mind"
1993 Bodies of Evidence Elizabeth McCarty Bölüm: "Flesh and Blood"
1993 X-Files, TheThe X-Files Michelle Generoo Bölüm: "Space"
1994 L.A. Law Susan Allner Bölüm: "Cold Cuts"
1995 NYPD Blue Joyce Novak 2 bölüm
1995 Star Trek: Deep Space Nine Dr. Lenara Kahn Bölüm: "Rejoined"
1995 Dr. Quinn, Medicine Woman Anna Marie Sheehan Bölüm: "Fifi's First Christmas"
1997 Roar Gweneth Bölüm: "Daybreak"
1998 Prey Jane Daniels 2 bölüm
1998 Players Jean Cameron Bölüm: "Con-undrum"
1998 Michael Hayes Mrs. Boland Bölüm: "Devotion"
1999 Chicago Hope Francesca Bölüm: "From Here to Maternity"
1999–2000 Star Trek: Voyager Borg Queen 4 bölüm
1999–2002 Once and Again Karen Sammler 49 bölüm
2002 Twilight Zone, TheThe Twilight Zone Annie MacIntosh Bölüm: "Upgrade"
2003 Law & Order: Special Victims Unit Dr. Greta Heints Bölüm: "Mother"
2003–04 Still Life Charlotte Morgan Dizi yayınlanmadı; 5 bölüm
2005 Medical Investigation Dr. Kate Ewing 3 bölüm
2005 Jake in Progress Emma Taylor Bölüm: "Harpy Birthday"
2006–15 NCIS Army Lt. Col. Hollis Mann Yan karakter, 8 bölüm
2006 Book of Daniel, TheThe Book of Daniel Judith Webster 8 bölüm
2006 CSI: Crime Scene Investigation Janice Cooper Bölüm: "Killer"
2006 Without a Trace Cynthia Neuwirth Bölüm: "Win Today"
2009 Kings Queen Rose Benjamin 13 bölüm
2010 Cold Case Diane Yates 3 bölüm
2012–14 Arrow Moira Queen Ana karakter, 38 bölüm

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Susanna Thompson Kimdir? Kimdir?:Susanna Thompson Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Susanna Thompson Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Susanna Thompson Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Susanna Thompson Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Susanna Thompson Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Susanna Thompson Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Susanna Thompson Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Susanna Thompson Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Susanna Thompson Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Susanna Thompson Kimdir? Kaç Yaşında?:Susanna Thompson Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Susanna Thompson Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Susanna Thompson Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Susanna Thompson Kimdir? Nereli?:Susanna Thompson Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Susanna Thompson Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Susanna Thompson Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Susanna Thompson Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Latvijas Televīzija, Élodie Yung, Gerze, Stres çarkı, Libya Cemahiriye Yayın Kurumu, Rayman Origins, Triplogyna, Perfugas, Symbion, I. El Alameyn Muharebesi, Novi Velia, TV8 Haber, Salvia serpyllifolia, Metronidazol, Gianni Rodríguez, Carabus daisen, Gershom Scholem, Hoşnutsuzluk, NGC 3159, Makedonya Radyo Televizyonu, Mahan Air, Alderney, Georgy Zhukov, Gerontokrasi, Modernizasyon teorisi, Anicius, Masa oyunları, Westdeutscher Rundfunk, Germiyan Tren İstasyonu, Johnny OBryant III, Irthlingborough, Joel Schumacher, Yağmurkuşu, Germencik Tren İstasyonu, II. Rusa, Edwin Tenorio, Windischeschenbach, Mike Frantz, Scorpiones, Holtsee, Germece Tren İstasyonu, Heavy Weather, Buffy evreni doğaüstü yaratıkları ve kötüleri listesi, TCG Piri Reis, Japan Record Awards, Girne, Tarsus, Deutschlandradio, Geriye uyumluluk, Twice şarkıları listesi, MTV Europe Music Awards, Franca Raimondi, Südwestrundfunk, Gerilim (elektrik), Garibin Çilesi Ölünce Biter, Fatau Dauda, Faris Moumbagna, Asya, Mikheil Meskhi, Balon, Transfermarkt, Bishopdale, North Yorkshire, Gerici, Fadime, Oleksiy Mihailiçenko, Renate Meissner, Erdoğdu, Tuzlukçu, Gerekçe, Televisa, Fındıkkıran Balesi, Gerd Binnig, Fédération Calédonienne de Football, Notomatachia, Carry On (Avenged Sevenfold şarkısı), Neoklasisizm, Mustafa Yumlu, Semt Garajı Tren İstasyonu, Ermeni çeyreği, Eyes Wide Open (Twice albümü), Ruhsal bozukluklar listesi, Enfield Canavarı, Samsung, Emkendorf, Kadın bilim insanları makaleleri dizini, Televizyon programları, Saab JAS 39 Gripen, Radiotelevizija Slovenija, Phatnomatini, 1804 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri, Carabus auronitens, Nederlandse Publieke Omroep, Gerçek Haç, Hurşid Devran, Pink Memory, Apinkin kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi, El Michels Affair, Twicein kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi, Bulqizë ilçesi, Twice (müzik grubu), Hessischer Rundfunk, Dalla Dalla,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,