Salim Ensarioğlu Kimdir?

Salim Ensarioğlu Kimdir?

Salim Ensarioğlu Kimdir?

Salim Ensarioğlu Nereli

Salim Ensarioğlu Kaç Yaşında? Salim Ensarioğlu Boyu Kaç Salim Ensarioğlu Kaç Kilo Salim Ensarioğlu Doğum Tarihi Salim Ensarioğlu Ne Demektir? Salim Ensarioğlu Anlamı Nedir?
Salim Ensarioğlu Kimdir? , Salim Ensarioğlu Nereli , Salim Ensarioğlu Kaç Yaşında? , Salim Ensarioğlu Boyu Kaç , Salim Ensarioğlu Kaç Kilo , Salim Ensarioğlu Doğum Tarihi , Salim Ensarioğlu Ne Demektir? , Salim Ensarioğlu Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Salim Ensarioğlu
Salim Ensarioğlu Kelimesinin Anlamı Nedir? Salim Ensarioğlu Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Salim Ensarioğlu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Salim Ensarioğlu - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Salim Ensarioğlu - Oranlamak Salim Ensarioğlu - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Salim Ensarioğlu - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Salim Ensarioğlu - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Salim Ensarioğlu - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Salim Ensarioğlu
Salim Ensarioğlu Nedir? Salim Ensarioğlu Ne demek? , Salim Ensarioğlu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Salim Ensarioğlu
Salim Ensarioğlu Kelimesinin Anlamı? Salim Ensarioğlu Ne Demek? Salim Ensarioğlu Ne Demektir? ,Salim Ensarioğlu Analizi?
Salim Ensarioğlu
Salim Ensarioğlu Anlamı Nedir? Salim Ensarioğlu Ne Demektir?, Salim Ensarioğlu Açıklaması Nedir? , Salim Ensarioğlu Cevabı Nedir? , Salim Ensarioğlu Kelimesinin Anlamı?

Salim Ensarioğlu Kimdir?

Salim Ensarioğlu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Salim Ensarioğlu
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanı
Görev süresi
5 Ekim 1995 - 30 Ekim 1995
Başbakan Tansu Çiller
Görev süresi
30 Ekim 1995 - 6 Mart 1996
Başbakan Tansu Çiller
Görev süresi
28 Haziran 1996 - 30 Haziran 1997
Başbakan Necmettin Erbakan
Türkiye Büyük Millet Meclisi
19. 20. 21. ve 28. dönem milletvekili
Görevde
Makama geliş
2 Haziran 2023
Seçim bölgesi 2023İstanbul
Görev süresi
14 Kasım 1991 - 1 Ekim 2002
Seçim bölgesi 1991Diyarbakır
1995Diyarbakır
1999Diyarbakır
Kişisel bilgiler
Doğum 1955 (68-69 yaşında)
Dicle, Diyarbakır, Türkiye
Partisi
Evlilik(ler) Nil Ensarioğlu
Çocuk(lar) Vejdin Ensarioğlu
Sait Ensarioğlu
Bitirdiği okul Lise mezunu
Mesleği Müteahhit, siyasetçi

Mehmet Salim Ensarioğlu[1][2] (d. 1955, Dicle), Zaza asıllı Türk siyasetçidir.[3]

Lise mezunudur. Serbest İnşaat Müteahhitliği, Madencilik, Çiftçilik, Dicle İI Genel Meclis Üyeliği, XIX., XX. ve XXI. Dönem Diyarbakır Milletvekilliği ile 51-52 ve 54. Hükûmetlerde Devlet Bakanlığı yapmıştır. Bakanlık döneminde bölge nüfusunun artmasına dair endişeyi belirten ve nüfus planlamasına yönelik “İleride vahim sonuçlar doğmaması için üç çocuktan fazla yapanlara cezai müeyyide getirilmeli. Çocuk sayısı az olanlar ise teşvik edilmeli.”[4] gibi tavsiyeler içeren raporu imzalamayı reddetmiş ve Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir MGK raporunun Bakanlar Kurulu tarafından iade edilmesinde rol oynamıştır.[5][6]

Haziran 2010'da uzun yıllar görev aldığı Demokrat Parti'den parti yönetiminin 12 Eylül referandumunda aldığı tutumu onaylamadığını açıklayarak yaklaşık 12 bin üyeyle birlikte istifa etmiştir.[7] 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olmuş ve seçilememiştir.[8] 2018 yılında yapılan seçimlerde İYİ Parti’den Diyarbakır milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir.[9] Bir dönem İYİ Parti Başkanlık Divanı üyesi ve Ortadoğu Politikaları Başkanıydı. 2023 seçimlerinde İstanbul II. Bölge İYİ Parti'den milletvekili seçildi.

15 Aralık 2023 tarihinde İYİ Parti'den istifa etti.[10]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "TBMM Albümü 3. Cilt (1983-2010)" (PDF). TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü. 20 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 13 Kasım 2021. 
 2. ^ "T.C. YÜKSEK SEÇİM KURULU Karar No: 2023/643" (PDF). 19 Nisan 2023 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. 
 3. ^ "Arşivlenmiş kopya". 6 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Ağustos 2020. 
 4. ^ "Kürtlere 'üç çocuk' cezası verilecekti - Güncel Haberler Milliyet". www.milliyet.com.tr. 26 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2022. 
 5. ^ "MGK raporuna sert tepki - Haberler". www.milliyet.com.tr. 26 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2022. 
 6. ^ Aslan, Ferit (21 Ekim 2022). "Çocuk polemiği | 1996'da MGK'nın Kürt Raporu'nu iade ettiren İYİ Partili Ensarioğlu Medyascope'a konuştu: "Bu ülke ne kadar Türklerinse, o kadar da Kürtlerindir"". Medyascope. 26 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2022. 
 7. ^ "Dp Genel Başkan Yardımcısı İstifa Etti". Haberler.com. 21 Haziran 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ekim 2020. 
 8. ^ "YSK Web Portal". www.ysk.gov.tr. 9 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2022. 
 9. ^ "Arşivlenmiş kopya". 30 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Mart 2020. 
 10. ^ "Salim Ensarioğlu İYİ Parti'den istifa etti". Sözcü. 15 Aralık 2023. 15 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Aralık 2023. 


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Salim Ensarioğlu Kimdir? Kimdir?:Salim Ensarioğlu Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Salim Ensarioğlu Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Salim Ensarioğlu Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Salim Ensarioğlu Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Salim Ensarioğlu Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Salim Ensarioğlu Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Salim Ensarioğlu Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Salim Ensarioğlu Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Salim Ensarioğlu Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Salim Ensarioğlu Kimdir? Kaç Yaşında?:Salim Ensarioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Salim Ensarioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Salim Ensarioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Salim Ensarioğlu Kimdir? Nereli?:Salim Ensarioğlu Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Salim Ensarioğlu Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Salim Ensarioğlu Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Salim Ensarioğlu Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Hearst Kulesi, Nissan Patrol, Popülasyon darboğazı, 2015 Suruç saldırısı, Gerald Griffin, Zeyyat Baykara, Omurgasız hayvanlar, OrderAhead, Tool, 2018 Türkiye genel seçimleri, Sarayözü Barajı, Aşk Mektubu, Santa Bárbara de Casa, OAZD, İzmir Ticaret Odası, Tango Gameworks, Tiranlık, NGC 2776, Puja Gupta, Donna Douglas, NGC 5679, Amiga CD32, Around the World in 80 Days (1956 film), Saúl Ñíguez, Vitas, Celtic Frost, Butters Stotch, Arabi, 2020 Formula 1 sezonu, Yoshikiyo Kuboyama, 2024 Yaz Olimpiyatları, Jesús María Pereda, GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı, Galápagos Adaları, Sovyetler Birliği Savunma halk komiseri, Due South, Kaltenkirchen, Cairo Montenotte, Barış Pınarı Harekatı, Auhunga, Grevena, 2006 FIFA Dünya Kupası F Grubu, The Unforgiven, Saccopteryx, María Isabel, NGC 1278, Jon Landau (film yapımcısı), İran sanatı, Falcon 1, Luca Gaurico, Kuartet (kimya), Susuz, Cesate, Teddy Sheringham, Atçalı Kel Memet, Capua, Kristie Macosko Krieger, Roza Hakmen, Nokia 8110 4G, Medine dönemi, Replika, Zebra ispinozu, San Giovanni al Natisone, Eskişehir, 11. Uluslararası İstanbul Film Festivali, NGC 4243, Erciyesevler, Kocasinan, İntifada, Apache Yazılım Vakfı, Montbard (arrondissement), Xenon, Hyperiidae, NGC 1312, Uluslararası örgütler listesi, Death Has a Shadow, Aktiengesellschaft, Kurban Nasuh Baba Camii, Grup Denk, En çok satan video oyunları listesi, FC Köln, Faruk Korkmaz, WCW World Television Championship, Ascoli Piceno ili, Sasquatch, Rugrats 2021, NGC 3866, Kaf dağı, Feriköy Protestan Mezarlığı, Penguin, Paul Kennedy, 2021 UEFA ülkeler sıralaması, Il tabarro, Cheesecake, Su kaynakları yönetimi, Mines ParisTech, İmamınköyü, Gökbilim katalogları dizini, Personal computer, Nokia 9000 Communicator, Altın Mikrofon (ödül),
Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı,