Osvaldo Ardiles Kimdir?

Osvaldo Ardiles Kimdir?

Osvaldo Ardiles Kimdir?

Osvaldo Ardiles Nereli

Osvaldo Ardiles Kaç Yaşında? Osvaldo Ardiles Boyu Kaç Osvaldo Ardiles Kaç Kilo Osvaldo Ardiles Doğum Tarihi Osvaldo Ardiles Ne Demektir? Osvaldo Ardiles Anlamı Nedir?
Osvaldo Ardiles Kimdir? , Osvaldo Ardiles Nereli , Osvaldo Ardiles Kaç Yaşında? , Osvaldo Ardiles Boyu Kaç , Osvaldo Ardiles Kaç Kilo , Osvaldo Ardiles Doğum Tarihi , Osvaldo Ardiles Ne Demektir? , Osvaldo Ardiles Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Osvaldo Ardiles
Osvaldo Ardiles Kelimesinin Anlamı Nedir? Osvaldo Ardiles Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Osvaldo Ardiles Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Osvaldo Ardiles - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Osvaldo Ardiles - Oranlamak Osvaldo Ardiles - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Osvaldo Ardiles - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Osvaldo Ardiles - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Osvaldo Ardiles - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Osvaldo Ardiles
Osvaldo Ardiles Nedir? Osvaldo Ardiles Ne demek? , Osvaldo Ardiles Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Osvaldo Ardiles
Osvaldo Ardiles Kelimesinin Anlamı? Osvaldo Ardiles Ne Demek? Osvaldo Ardiles Ne Demektir? ,Osvaldo Ardiles Analizi?
Osvaldo Ardiles
Osvaldo Ardiles Anlamı Nedir? Osvaldo Ardiles Ne Demektir?, Osvaldo Ardiles Açıklaması Nedir? , Osvaldo Ardiles Cevabı Nedir? , Osvaldo Ardiles Kelimesinin Anlamı?

Osvaldo Ardiles Kimdir?

Osvaldo Ardiles

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Osvaldo Ardiles
Ardiles (2006)
Kişisel bilgileri
Tam adı Osvaldo César Ardiles
Doğum tarihi 3 Ağustos 1952 (71 yaşında)
Doğum yeri Bell Ville, Arjantin
Boyu 1,69 m (5 ft 6+12 in)
Mevkisi Orta saha
Altyapı kariyeri
Instituto de Córdoba
Profesyonel kariyeri*
Yıllar Takım Maç (Gol)
1973 Instituto de Córdoba 14 (3)
1974 Club Atlético Belgrano 16 (2)
1975-1978 Club Atlético Huracán 113 (11)
1978-1988 Tottenham Hotspur 221 (16)
1982-1983Paris Saint-Germain (kiralık) 14 (1)
1985 → St George Saints (kiralık) 1 (0)
1988 Blackburn Rovers 5 (0)
1988-1989 Queens Park Rangers 8 (0)
1989 Ft. Lauderdale Strikers 5 (1)
1989-1991 Swindon Town 2 (0)
Toplam 399 (34)
Millî takım kariyeri
1975-1982  Arjantin 52 (8)
Teknik direktörlük kariyeri
1989-1991 Swindon Town
1991-1992 Newcastle United
1992-1993 West Bromwich Albion
1993-1994 Tottenham Hotspur
1995 Guadalajara
1996-1998 Shimizu S-Pulse
1999 Croatia Zagreb
2000-2001 Yokohama F. Marinos
2001 El-İttihat Halep
2002-2003 Racing
2003-2005 Tokyo Verdy
2006 Beitar Jerusalem
2007 Huracán
2008 Cerro Porteño
2012 FC Machida Zelvia

* Yalnızca lig maçları ve gollerini içerir.
Güncelleme: Tottenham Hotspur (Sportif Direktör)


Osvaldo César Ardiles (d. 1952), Arjantinli eski millî futbolcu ve teknik direktör.

1978 FIFA Dünya Kupası'nda şampiyon olan Arjantin kadrosunda yer aldı. Aynı yıl İngiltere'nin Tottenham Hotspur'a transfer oldu. Aktif oyunculuk yaşantısı sona erdikten sonra antrenörlüğe başladı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Osvaldo Ardiles Kimdir? Kimdir?:Osvaldo Ardiles Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Osvaldo Ardiles Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Osvaldo Ardiles Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Osvaldo Ardiles Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Osvaldo Ardiles Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Osvaldo Ardiles Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Osvaldo Ardiles Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Osvaldo Ardiles Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Osvaldo Ardiles Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Osvaldo Ardiles Kimdir? Kaç Yaşında?:Osvaldo Ardiles Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Osvaldo Ardiles Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Osvaldo Ardiles Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Osvaldo Ardiles Kimdir? Nereli?:Osvaldo Ardiles Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Osvaldo Ardiles Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Osvaldo Ardiles Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Osvaldo Ardiles Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Liberal Enternasyonal, Anadolu Beylikleri, Cristina Flutur, Nil Deltası, Türkiyedeki Ermeni kültürel mirası, Yaban kedisi, Apollo 13 (film), Faktoring, Lev Tolstoy, Ubuntu tabanlı dağıtımların listesi, Hipparkos, Birecik Barajı ve Hidroelektrik Santrali, NGC 4228, EuroHavalimanı Basel–Mulhouse–Freiburg, Okyanus ısıl enerji dönüşümü, Değişen Türkiye Partisi, Elektronegatif, House karakterleri listesi, Douglas Haig, The Reason, Sermaye şirketi, Kınık, Rodez AF, Rüdiger Abramczik, Lester B. Pearson, Tütüncü Mehmet Efendi (İstanbul metrosu), Maksimum olabilirlik, Susan Hayward, Osmanlı İmparatorluğunda feminizm, Leroy George, Aydın Arkeoloji Müzesi, Rooney Mara, Norma Aleandro, Leon Czolgosz, Pliny the Elder, Telstra, Jodie Foster, Kim Stanley, Jodhi May, Imelda Staunton, Gustavo Victoria, Berchtesgaden, Lionel Barrymore, Ezra Hendrickson, Süpersicim kuramı, Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması, Mersin Bisiklet Turu, Işık mikroskobu, Donna Tartt, Santimetre, Osmanlı Makedonyası, Blues, Leo Tolstoy, Aziz Yıldırım (bürokrat), Elektronik müzik türleri listesi, Sirkeci Garı, King of the Hill, Alman vatandaşlığı kanunu, Altın standardı, Laozi, Hıcıp, Korgun, Palandöken, Juho Kusti Paasikivi, Gürsöğüt Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Tiyatro Öteki Hayatlar, Annette Bening, Krystyna Janda, Barbara Sukowa, Askeri harcamalara göre ülkeler listesi, Julianne Moore, Watauga County, Bolşaya Semya, Sally Hawkins, Teşkilat bölümleri listesi, John Price, Lajos Kossuth, Sheremetyevo Havalimanı, Massimo Wilde, ABD 1941 yılı 1 numara şarkıları, Demirtaş, İmranlı, İslami Cumhuriyet Partisi, Nurettin Ok, TAR (dosya biçimi), Laissez faire, Gérard de Nerval, Merton H. Miller, Kategori kuramı, türk devletleri listesi, Kronik, Gürcüstan, Poppy Playtime, Demokratik İlerleme Partisi, Lady of Rage, İmtiyaz Madalyası, Déjà Vu (şarkı), Pinkie Pie, Ewelina Lisowska, 2000 Rusya devlet başkanlığı seçimi, Yağmur Özgür Güven, Anouk Aimée,
Boncuksuz İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Mutman Kimdir?, Norma Aleandro Kimdir?, Venezuelalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı Ağızlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevzii İsminin Anlamı Nedir?, Yanık Rüzgar Nedir?, Soğukkanlı Hayvanlar Nedir?, Muakkip Nedir?, Hersli İsminin Anlamı Nedir?, Dostça İsminin Anlamı Nedir?, Kiribati bayrağı Anlamı Nedir, Kiribati bayrağı Nasıl Oluştu, Kiribati bayrağı Tarihi, Kiribati bayrağı Renkleri, Kiribati bayrağı Tasarımı, Boncuklu İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Oral Kimdir?, Evren Şahin Kimdir?, Atilla Koç Kimdir?, Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?,