Osman Pepe Kimdir?

Osman Pepe Kimdir?

Osman Pepe Kimdir?

Osman Pepe Nereli

Osman Pepe Kaç Yaşında? Osman Pepe Boyu Kaç Osman Pepe Kaç Kilo Osman Pepe Doğum Tarihi Osman Pepe Ne Demektir? Osman Pepe Anlamı Nedir?
Osman Pepe Kimdir? , Osman Pepe Nereli , Osman Pepe Kaç Yaşında? , Osman Pepe Boyu Kaç , Osman Pepe Kaç Kilo , Osman Pepe Doğum Tarihi , Osman Pepe Ne Demektir? , Osman Pepe Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Osman Pepe
Osman Pepe Kelimesinin Anlamı Nedir? Osman Pepe Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Osman Pepe Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Osman Pepe - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Osman Pepe - Oranlamak Osman Pepe - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Osman Pepe - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Osman Pepe - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Osman Pepe - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Osman Pepe
Osman Pepe Nedir? Osman Pepe Ne demek? , Osman Pepe Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Osman Pepe
Osman Pepe Kelimesinin Anlamı? Osman Pepe Ne Demek? Osman Pepe Ne Demektir? ,Osman Pepe Analizi?
Osman Pepe
Osman Pepe Anlamı Nedir? Osman Pepe Ne Demektir?, Osman Pepe Açıklaması Nedir? , Osman Pepe Cevabı Nedir? , Osman Pepe Kelimesinin Anlamı?

Osman Pepe Kimdir?

Osman Pepe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Osman Pepe
Türkiye Çevre ve Orman Bakanı
Görev süresi
18 Kasım 2002 - 28 Ağustos 2007
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan
Yerine geldiği İbrahim Nami Çağan
Yerine gelen Veysel Eroğlu
Türkiye Büyük Millet Meclisi
20, 21, 22 ve 23. Dönem Milletvekili
Görev süresi
8 Ocak 1996 - 28 Haziran 2011
Seçim bölgesi 1995Kocaeli (RP)
1999Kocaeli (FP)
2002Kocaeli (AK Parti)
2007Kocaeli (AK Parti)
Kişisel bilgiler
Doğum Osman Pepe
6 Mart 1954 (70 yaşında)
Akçaabat, Trabzon, Türkiye
Partisi Refah Partisi (1994-1998)
Fazilet Partisi (1998-2001)
Adalet ve Kalkınma Partisi (2001-günümüz)
Bitirdiği okul Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Elektrik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi
Mesleği Makine mühendisi, siyasetçi
Dini İslam

Osman Pepe (d. 6 Mart 1954; Akçaabat, Trabzon) Türk siyasetçi. Abdullah Gül tarafından kurulan 58. Türkiye Hükûmeti'nde Orman Bakanlığı, Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 59. Türkiye Hükûmeti'nde Çevre ve Orman Bakanı olarak görev yapmıştır.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk yılları ve kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Osman Pepe, 6 Mart 1954 tarihinde İsmail Pepe ve Fethiye Hanım'ın çocuğu olarak Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Elektrik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde master yaptı. İller Bankası, Azot Sanayi ve Erdemir Demir Çelik A.Ş.'de mühendis olarak çalıştı. Sonrasında serbest mühendislik ve müteahhitlik yaptı.[1]

Siyasi kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Pepe, 27 Mart seçimlerinde Refah Partisisnden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday oldu ancak seçim yarışını kaybederek ikinci oldu. 1995 genel seçimleri'nde Refah Partisi (RP) Kocaeli milletvekili olarak meclise girdi. 1999 genel seçimleri'nde de Fazilet Partisi Kocaeli milletvekili olarak meclise giren Pepe, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katıldı ve 2002 genel seçimleri'nde AK Parti Kocaeli milletvekili olarak tekrar meclise girdi. Abdullah Gül tarafından kurulan 58. Türkiye Hükûmeti'nde Orman Bakanı olan Pepe 59. Türkiye Hükûmeti'nde Çevre ve Orman Bakanı olarak yer aldı. 2007 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Kocaeli milletvekili olarak seçildi.[2]

Özel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Osman Pepe Biyografisi". 19 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2017. 
  2. ^ "Osman Pepe". TBMM Başkanlığı. 19 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2017. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Resmî site

Siyasi görevi
Önce gelen:
İmdat Sütlüoğlu (Çevre Bakanı olarak)
Kendisi (Orman Bakanı olarak)
Türkiye Çevre ve Orman Bakanı
14 Mart 2003 - 28 Ağustos 2007
Sonra gelen:
Veysel Eroğlu
Önce gelen:
İbrahim Nami Çağan
Türkiye Orman Bakanı
18 Kasım 2002 - 14 Mart 2003
Sonra gelen:
Kendisi
(Çevre ve Orman Bakanı olarak)


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Osman Pepe Kimdir? Kimdir?:Osman Pepe Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Osman Pepe Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Osman Pepe Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Osman Pepe Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Osman Pepe Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Osman Pepe Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Osman Pepe Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Osman Pepe Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Osman Pepe Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Osman Pepe Kimdir? Kaç Yaşında?:Osman Pepe Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Osman Pepe Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Osman Pepe Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Osman Pepe Kimdir? Nereli?:Osman Pepe Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Osman Pepe Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Osman Pepe Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Osman Pepe Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Yakov Sverdlov, Megrelya Prensliği, The Monster, Mekado, Nina Otkalenko, Çimenli, Patnos, NGC 6740, Montrezl Harrell, Manuel de Godoy, Rainbow Dash, Molly Yard, Alman mimarisi, Stillwater County, Gmail, Çarşı, Alanya, Sumire Nakamura, Vissel Kobe, Bebek arabası, Bilgisayarlı dilbilim, Sunways, Lietuva, FC Timișoara, FC Timişoara, Sinir, Sınır, Mehmet Necati Çetinkaya, NGC 3089, Charlie Adlard, David Kipiani, Otus rufescens, Çok oyunculu oyun, Gullveig, Microsoft Visual Studio, Christian Gentner, İd Software, ESPN America HD, NGC 3439, 27. Türkiye Hükûmeti, Estetik cerrahı, Smokin, Doom (2016 video oyunu), Lüksemburg bayrağı, Gabriel Iglesias, Avrupa edebiyatı, Marksist ekonomi, Ulus, Beşiktaş, Nanban Ticareti Dönemi, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Domuz sütü, The English Game, Fındık şekeri, Walker, Lucky Luke, Roket, Aspyr Media, 1993 Dünya Üniversite Yaz Oyunları, Karaağaç, Biga, Adriana Barraza, Doom (seri), Beyaz burunlu yunus, Christopher Boykin, Beautiful Eyes, Nescafé, Strevi, Türkiye Grand Prix, Ataköy 1. Kısım, Bakırköy, Alvor, Jozef Stalin, Musa Aydın, Unutma eğrisi, C. Sankaran Nair, 1991 Azerbaycan cumhurbaşkanlığı seçimi, Kocaeli metrosu, Sōja, Video oyunu tasarımı, Kiseljak, Çok oyunculu, Doom 3, Mario Pomilio, Begonia brevipes, MinikaGO tarafından yayınlanan programlar listesi, Orhan Kaynak, Cunda Adası, Activision, Who Is It (Michael Jackson şarkısı), Mieke Telkamp, Gabriel Calderón, Pachyramphus, Ulusal Meclis (Bulgaristan), Evgeni Preobrazenski, 63. Altın Küre Ödülleri, Bremerhaven, Tuzlaspor, Kral kobra, Suyun Sesi, Oçamçıra rayonu, BMO Field, Ebû Dâvûd, Engin İnal, Ekincik, İmranlı,
Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?,