Lana Pudar Kimdir?

Lana Pudar Kimdir?

Lana Pudar Kimdir?

Lana Pudar Nereli

Lana Pudar Kaç Yaşında? Lana Pudar Boyu Kaç Lana Pudar Kaç Kilo Lana Pudar Doğum Tarihi Lana Pudar Ne Demektir? Lana Pudar Anlamı Nedir?
Lana Pudar Kimdir? , Lana Pudar Nereli , Lana Pudar Kaç Yaşında? , Lana Pudar Boyu Kaç , Lana Pudar Kaç Kilo , Lana Pudar Doğum Tarihi , Lana Pudar Ne Demektir? , Lana Pudar Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Lana Pudar
Lana Pudar Kelimesinin Anlamı Nedir? Lana Pudar Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Lana Pudar Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Lana Pudar - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Lana Pudar - Oranlamak Lana Pudar - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Lana Pudar - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Lana Pudar - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Lana Pudar - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Lana Pudar
Lana Pudar Nedir? Lana Pudar Ne demek? , Lana Pudar Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Lana Pudar
Lana Pudar Kelimesinin Anlamı? Lana Pudar Ne Demek? Lana Pudar Ne Demektir? ,Lana Pudar Analizi?
Lana Pudar
Lana Pudar Anlamı Nedir? Lana Pudar Ne Demektir?, Lana Pudar Açıklaması Nedir? , Lana Pudar Cevabı Nedir? , Lana Pudar Kelimesinin Anlamı?

Lana Pudar Kimdir?

Lana Pudar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lana Pudar
Kişisel bilgileri
Doğumu19 Ocak 2006 (17 yaşında)
Mostar
Spor
ÜlkeBosna-Hersek
SporYüzme
Yarışma(lar)Kelebek

Lana Pudar (d. 19 Ocak 2006), Bosnalı yüzücü. Kelebek stilde mücadele etmektedir. Pudar hâlen, kelebek yüzmenin tüm mesafelerinde kısa ve uzun kulvar Bosna-Hersek rekorlarının sahibidir.[1]

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Pudar, 2021 Avrupa Gençler Şampiyonası'nda 100 metre kelebeği kazanırken, 50 ve 200 metrede de gümüş madalya elde etmişti.[2] 2021 yılında yapılan 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkesini temsil eden sporcu, 100 m kelebek eleme serilerinde 19. oldu. Aynı yıl Kısa Kulvar Dünya Şampiyonası'nda 200 metre kelebekte bronz madalya kazandı. Pudar böylece, Bosna-Hersek'e uluslararası organizasyonlardaki ilk yüzme madalyasını getiren isim olarak tarihe geçti.[3]

Lana Pudar, Cezayir'in Vahran kentindeki 2022 Akdeniz Oyunları'nda 100 ve 200 m kelebekte birinci olarak, ülkesinin organizasyonda kazandığı iki altın madalyayı kazandıran isim oldu. Temmuz ayındaki Akdeniz Oyunları'nın ardından, Bosnalı yüzücünün sonraki durağı Ağustos'ta Roma'da yapılan Avrupa Şampiyonası'ydı. 200 metrede Avrupa şampiyonu, 100 metrede ise üçüncüsü olarak ülkesi adına yine ilklere imza atan Pudar, her iki mesafede de kendine ait olan Bosna rekorlarını geliştirdi.[4]

Kişisel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Lana Pudar, eski futbolcu Velibor Pudar'ın kızıdır.[5]

Dereceleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bireysel[değiştir | kaynağı değiştir]

Uzun kulvar
Yıl Yarışma Yer Pozisyon Etkinlik Notlar
 Bosna-Hersek'i temsilen
2021 Olimpiyat Oyunları Japonya Tokyo, Japonya[6] 19. (s) 100 m kelebek 58.32
2022 Dünya Şampiyonası Macaristan Budapeşte, Macaristan 29. (s) 50 m kelebek 27.14
8. 100 m kelebek 58.44
6. 200 m kelebek 2:07.58
Akdeniz Oyunları Cezayir Vahran, Cezayir 5. 50 m kelebek 26.77
1. 100 m kelebek 57.55 (GR)
1. 200 m kelebek 2:09.18
Avrupa Şampiyonası İtalya Roma, İtalya 10. (yf) 50 m kelebek 26.56
3. 100 m kelebek 57.27 (NR)
1. 200 m kelebek 2:06.81 (NR)
Kısa kulvar
Yıl Yarışma Yer Pozisyon Etkinlik Notlar
 Bosna-Hersek'i temsilen
2021 Avrupa Şampiyonası Rusya Kazan, Rusya[7][8][9] 15. (yf) 50 m kelebek 26.40
6. 100 m kelebek 56.78
5. 200 m kelebek 2:05.89
Dünya Şampiyonası Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi, BAE[3] 23. (s) 50 m kelebek 26.37
7. 100 m kelebek 56.51
3. 200 m kelebek 2:04.88

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Dornan, Ben (30 Ekim 2021). "15-Year-Old Lana Pudar Breaks 3 Butterfly Bosnia and Herzegovina NRs in Kazan". SwimSwam. 30 Ekim 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 2. ^ "Bosnian swimmers earn 1st-ever medals at Euro Juniors". swimswam.com. 10 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 3. ^ a b Race, Retta (17 Aralık 2021). "15-Year-Old Lana Pudar Gives Bosnia & Herzegovina First Senior Int'l Medal". SwimSwam. 17 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 4. ^ "Amazing Lana Pudar wins Gold at European Championships". sarajevotimes. 17 Ağustos 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ağustos 2022. 
 5. ^ "Velibor Pudar: Moja je Lana svjetsko čudo, Mostar večeras neće spavati". Moj Cazin (Boşnakça). 2021-03-13. 25 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2021-07-25. 
 6. ^ "Tokyo 2020 Summer Olympics - Women's 100m Butterfly Heats Results Summary" (PDF). IOC. 24 Temmuz 2021. 24 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Temmuz 2021. 
 7. ^ "LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS - Women's 50m Butterfly Semi-Final Summary" (PDF). kazan2021.microplustiming.com. 6 Kasım 2021. 7 Kasım 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2021. 
 8. ^ "LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS - Women's 100m Butterfly Final Results" (PDF). kazan2021.microplustiming.com. 6 Kasım 2021. 7 Kasım 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2021. 
 9. ^ "LEN EUROPEAN SHORT COURSE SWIMMING CHAMPIONSHIPS - Women's 200m Butterfly Final Results" (PDF). kazan2021.microplustiming.com. 4 Kasım 2021. 4 Kasım 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Kasım 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Lana Pudar Kimdir? Kimdir?:Lana Pudar Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Lana Pudar Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Lana Pudar Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Lana Pudar Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Lana Pudar Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Lana Pudar Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Lana Pudar Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Lana Pudar Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Lana Pudar Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Lana Pudar Kimdir? Kaç Yaşında?:Lana Pudar Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Lana Pudar Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Lana Pudar Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Lana Pudar Kimdir? Nereli?:Lana Pudar Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Lana Pudar Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Lana Pudar Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Lana Pudar Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Mehmet Muhittin Kurtiş, Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi, Emeklilik, Daizen Maeda, Enzimler, Ortabağ Katliamı, 30 Aralık, Charles Kao, Zlatko Dedič, Daiki Sugioka, 27 Eylül, Trabzon milletvekilleri listesi, Les Misérables (film, 1998), Toprakkale, Daiki Suga, 23 Nisan, Halkoyunları, 6 Kasım, 18 Kasım, The Walking Dead (dizi), Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, 13 Ağustos, Ümit Atabek, 32 Minutes and 17 Seconds with Cliff Richard, Čertova pec, Atopik dermatit, Rodos Uluslararası Havalimanı, Kömür Çuvalı Bulutsusu, Durban, CVSO 30, 15 Haziran, Give Me Your Love, Mellevi, Dağınık disk, Playing with Fire, Patrick Nys, Larus, Dağılma dönemi Osmanlı sadrazamları listesi, Anason, 8 Temmuz, 2007 AFC Asya Kupası, Barga, Dağ, Perlis, DNA mikroçip, Kanun Namına (film, 1952), 21 Mart, DNA dizileme, 9 Ağustos, Hırsız Polis, Buçuktepe, Bağlar, 14 Temmuz, Negeri Sembilan, Magarsus, DBLP, Yukarıbaraklı, Insulin degludec, D Smart, Sicilyateyn hükümdarları listesi, Yelena İsinbayeva, 30 Eylül, Yelena Isinbayeva, Alaettin Çakıcı, Türkiyede azınlık milletvekilleri listesi, Dışkılama, Civitaquana, Anthonomus cognatus, Lalebahçe, Meram, 27 Ekim, The London Gazette, Dışbeslenen, Electronic Entertainment Expo, Büyük Buhran, Futbolda Asya Oyunları madalyası kazananlar listesi, Dış merkezlik (astronomi), 2017 Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri, Dimer, Vulpes macrotis, Dış döllenme, Türk Toyu, Çerkezköy, Düzenlemeli ifadeler, 24 Eylül, Mehmet Rüstem Bahadır, Palio di Siena, Düzeltme işareti, Candaroğlu, Isokyrö, Düzce, Düsseldorf, 2 Ocak, 17 Ekim, Gümelik, Dürrizade Mustafa Efendi, Stolpe, 23 Ağustos, İlyaspaşa, Sivrihisar, AMSL, Dürrizade Mehmed Ataullah Efendi, Kişi başına düşen karbondioksit emisyonlarına göre ülkeler listesi,
Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosiyanik Nedir?,