Kamila Valiyeva Kimdir?

Kamila Valiyeva Kimdir?

Kamila Valiyeva Kimdir?

Kamila Valiyeva Nereli

Kamila Valiyeva Kaç Yaşında? Kamila Valiyeva Boyu Kaç Kamila Valiyeva Kaç Kilo Kamila Valiyeva Doğum Tarihi Kamila Valiyeva Ne Demektir? Kamila Valiyeva Anlamı Nedir?
Kamila Valiyeva Kimdir? , Kamila Valiyeva Nereli , Kamila Valiyeva Kaç Yaşında? , Kamila Valiyeva Boyu Kaç , Kamila Valiyeva Kaç Kilo , Kamila Valiyeva Doğum Tarihi , Kamila Valiyeva Ne Demektir? , Kamila Valiyeva Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Kamila Valiyeva
Kamila Valiyeva Kelimesinin Anlamı Nedir? Kamila Valiyeva Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kamila Valiyeva Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Kamila Valiyeva - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Kamila Valiyeva - Oranlamak Kamila Valiyeva - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Kamila Valiyeva - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Kamila Valiyeva - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kamila Valiyeva - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kamila Valiyeva
Kamila Valiyeva Nedir? Kamila Valiyeva Ne demek? , Kamila Valiyeva Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Kamila Valiyeva
Kamila Valiyeva Kelimesinin Anlamı? Kamila Valiyeva Ne Demek? Kamila Valiyeva Ne Demektir? ,Kamila Valiyeva Analizi?
Kamila Valiyeva
Kamila Valiyeva Anlamı Nedir? Kamila Valiyeva Ne Demektir?, Kamila Valiyeva Açıklaması Nedir? , Kamila Valiyeva Cevabı Nedir? , Kamila Valiyeva Kelimesinin Anlamı?

Kamila Valiyeva Kimdir?

Kamila Valiyeva

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kamila Valiyeva
2022'de Valiyeva
Kişisel bilgiler
Yerel adıКамила Валерьевна Валиева (Rusça)
Tam adıKamila Valeryevna Valiyeva
Temsil edilen ülke Rusya
Doğum26 Nisan 2006 (17 yaşında)
Kazan, Rusya
Yaşadığı yerMoskova, Rusya
Boyu1,60 m (5 ft 3 in)
Koçu
Eski koçu
 • Kseniya İvanova
 • İgor Lyutikov
 • Natalya Dubinskaya
 • Stanislav Kovalyov
 • Marina Kudryavtseva
Koreografı
 • Daniil Gleyhengauz
 • Eteri Tutberidze
Paten kulübüSambo 70 (Hrustalni)
Antrenman yerleriMoskova, Rusya
Kaymaya başlama2009
Dünya sıralaması
ISU kişisel en iyi puanları
Kombine toplam272.71 (WR)
2021 Rostelecom Cup
Kısa program90.45 (WR)
2022 Avrupa Şampiyonası
Serbest program185.29 (WR)
2021 Rostelecom Cup

Kamila Valeryevna Valiyeva (RusçaКамила Валерьевна Валиева, TatarcaКамилә Валерий кызы Вәлиева, romanizeKamilä Valeriy qızı Välieva);[2] d. 26 Nisan 2006), Rus patencidir. 2022 Avrupa şampiyonu, 2021 Rostelecom Kupası şampiyonu, 2021 Skate Canada International şampiyonu, 2022 Rusya ulusal şampiyonudur. 2021 Rusya Ulusal gümüş madalyası almıştır. Ayrıca takım etkinliğinde 2022 Olimpiyat şampiyonluğu yaşamıştır. 2022 Kış Olimpiyatları'nda, dayanıklılığı artırmak için spor müsabakalarında yasaklanan trimetazidin ve yasaklanmayan diğer iki ilaç testi sonucunun pozitif çıkması tartışmalara yol açtı.[3][4] Pozitif testinin bir sonucu olarak açılan anti-doping davası, Valieva'nın Pekin Olimpiyatları'nda herhangi bir madalya performansıyla ödüllendirilip ödüllendirilmeyeceğini belirleyecek.[5][6]

Valieva, kadınlar kısa programı, serbest buz pateni ve toplam puanlar bazında şimdi ki dünya rekorunun sahibidir. Kariyeri boyunca dokuz dünya rekoru kırdı. Toplam skorda (hepsi bir sezonda) 250, 260 ve 270 puanlık eşikleri aşan ilk kadın patenci, serbest patende 170 ve 180 puanlık eşikleri ilk aşan kadın patenci ve kısa programda 90 puanlık barajı ilk aşan isim oldu. Antrenman partneri ve takım arkadaşı Aleksandra Trusova'dan sonra dört ayak parmağını indiren ikinci kadın, herhangi bir türden dörtlü atlayış yapan dördüncü kadın, üçlü Axel'i indiren 16. kadın ve üçlü Axel'i indiren üçüncü kadın sporcudur.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Valieva ve köpeği Lëva, 2021

Valieva, 26 Nisan 2006'da Rusya'nın Kazan kentinde doğdu. Volga Tatarı etnik kökenlidir.[7] 2019 yılında hayranları tarafından kendisine hediye edilen Lëva (Lyova) adında Pomeranian cinsi bir evcil bir köpeğe sahiptir.[8] Valieva, annesi tarafından erken yaşta jimnastik, bale ve artistik patinaj derslerine kaydoldu, ancak beş yaşından sonra sadece paten kaymaya odaklanması için teşvik edildi.[9] Tekniğine ve yeteneğine hayran olduğu patencilerden biri olarak Nathan Chen'i örnek aldı.[10] ISU 2021 Paten Ödülleri'nde yapılan bir röportajda Valieva, artistik patinajdan emekli olduktan sonra psikolog olmayı umduğunu belirtmiştir.[10] Takım arkadaşı Alexandra Trusova ile birlikte yarışmalarda gümüş bıçaklı beyaz Edea paten çizmelerini kullanmayı tercih etmektedir.[11]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "ISU World Standings for Single & Pair Skating and Ice Dance : Women". 10 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 2. ^ Рушан, Лукманов (27 Ağustos 2019). "Tatar girl Camila Valieva won the junior stage of the Grand Prix in Courchevel | Всемирный конгресс татар". tatar-congress.org (İngilizce). 5 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Mart 2023. 
 3. ^ Tariq Panja (15 Şubat 2022). "Kamila Valieva had three substances that could be used to treat heart conditions in her sample. Only one is banned". The New York Times (İngilizce). 15 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Şubat 2022. 
 4. ^ Gina Kolata (15 Şubat 2022). "Cardiologists question the utility of the drugs found in Valieva's blood". The New York Times. 16 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Şubat 2022. 
 5. ^ "Russian star practices despite report of positive drug test". AP NEWS (İngilizce). 10 Şubat 2022. 10 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2022. 
 6. ^ "Winter Olympics: Kamila Valieva allowed to compete at Beijing after Cas hearing". BBC (İngilizce). 14 Şubat 2022. 14 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Şubat 2022. 
 7. ^ "Tatar girl Camila Valieva won the junior stage of the Grand Prix in Courchevel". Tatar Congress. 26 Ağustos 2019. 5 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2022. 
 8. ^ "Lëva.KamilaValieva, Мой померанский шпиц Лёва 🐕💕" [Lëva.KamilaValieva, My Pomeranian Lëva 🐕💕] (Rusça). 12 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2021. 
 9. ^ "Top junior Kamila Valieva on skating, dogs, and Pablo Picasso". Olympic Channel. 3 Ocak 2021. 22 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2021. 
 10. ^ a b Nisha (6 Şubat 2022). "Kamila Valieva Parents, Ethnicity, Age, Wiki, Biography, Height, Skating Club, Net Worth & More" (İngilizce). 7 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Şubat 2022. 
 11. ^ On-line Skating. "Trusova endorsement since 2021". Listing of 2-11-2022. [1] 12 Şubat 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Kamila Valiyeva Kimdir? Kimdir?:Kamila Valiyeva Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Kamila Valiyeva Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Kamila Valiyeva Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Kamila Valiyeva Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Kamila Valiyeva Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Kamila Valiyeva Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Kamila Valiyeva Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Kamila Valiyeva Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Kamila Valiyeva Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Kamila Valiyeva Kimdir? Kaç Yaşında?:Kamila Valiyeva Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Kamila Valiyeva Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Kamila Valiyeva Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Kamila Valiyeva Kimdir? Nereli?:Kamila Valiyeva Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Kamila Valiyeva Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Kamila Valiyeva Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Kamila Valiyeva Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Suriye Arap Ordusu, DSÖnün Temel İlaçlar Listesi, Sedye, Siirt Havalimanı, Güney Bölgesi (İsrail), Latince okunuş kuralları, Google Wallet, Pap smear, Google Voice, Hora (Avi Toledano şarkısı), Celal Kılıçdaroğlu, Google Video, Gizli Düşman, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kütüphanesi, Alp Yalman, Melek Ahmed Paşa Camii, Azerbaycan Millî Hükûmeti, Google Trendler, Perihan Altındağ Sözeri, Monochromatic, Kerpiç, Google Takvim, Has Yunus Bey, Google Sync, Måneskin, Türkiyenin ulusal sembolleri, Gateshead International Stadium, Kanalizasyon, Pembe Panter (film, 2006), Google Summer of Code, Ökaryot, Morfoloji (biyoloji), Cartagena Mülteciler Deklarasyonu, Sloan Dijital Gökyüzü Araştırması, World of Warcraft, Forchheim, I Love the Little Things, Google Street View, Üçoluk, Konyaaltı, 2013 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genel seçimleri, Nek ti bude ljubav sva, 31. Ankara Uluslararası Film Festivali, Rostov Tabiatı Koruma Alanı, Google Slaytlar, 15. İngiliz Akademisi Oyun Ödülleri, Emily Blunt, Çürüksulu Mahmud Paşa, Google Sites, English Football League, Google Search Console, Üstünlük kompleksi, Reseptörler listesi, Tuzla, İstanbul, Amazona finschi, Google Science Fair, Foton polarizasyonu, Levon Aronian, Yakovlev, Grand Slam (profesyonel güreş), Bengkulu (şehir), Pescennius Niger, Google Public DNS, Line Bonde, Tofik Bakhramov Stadyumu, Stanley Holloway, Premier League Asya Kupası, Google Podcasts, Böl ve yönet, Moncler, Evanescence, Google Play Oyunlar, Dmitro Kuleba, Otto Schultze, Resmi parti statüsü, Toplumsal sözleşme, Microsoft Garage, Samsung CT Corporation, Google Play Müzik, Fritsch, Koyunlu, İnhisar, Les Invalides, Türk futbolcular listesi, Google Play Kitaplar, Layer 2 Tunneling Protocol, Feneryolu Camii, Google Play Gazetelik, Silisyumun yanma süreci, US Pro Vercelli Calcio, 1954 Suriye parlamento seçimleri, Karapınar, Susuz, Google Play Filmler ve TV, Vasilis Barkas, Quercus nigra, İsrail Krallığı (kuzey), Google Play, Yıldız manyetik alanı, Vickers Wellington, Nükleer reaktörler listesi, NGC 454A, Mobil Web,
Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?,