İsak Vural Kimdir?

İsak Vural Kimdir?

İsak Vural Kimdir?

İsak Vural Nereli

İsak Vural Kaç Yaşında? İsak Vural Boyu Kaç İsak Vural Kaç Kilo İsak Vural Doğum Tarihi İsak Vural Ne Demektir? İsak Vural Anlamı Nedir?
İsak Vural Kimdir? , İsak Vural Nereli , İsak Vural Kaç Yaşında? , İsak Vural Boyu Kaç , İsak Vural Kaç Kilo , İsak Vural Doğum Tarihi , İsak Vural Ne Demektir? , İsak Vural Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

İsak Vural
İsak Vural Kelimesinin Anlamı Nedir? İsak Vural Kelimesinin Anlamı Ne demek? , İsak Vural Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
İsak Vural - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek İsak Vural - Oranlamak İsak Vural - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
İsak Vural - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
İsak Vural - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! İsak Vural - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

İsak Vural
İsak Vural Nedir? İsak Vural Ne demek? , İsak Vural Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
İsak Vural
İsak Vural Kelimesinin Anlamı? İsak Vural Ne Demek? İsak Vural Ne Demektir? ,İsak Vural Analizi?
İsak Vural
İsak Vural Anlamı Nedir? İsak Vural Ne Demektir?, İsak Vural Açıklaması Nedir? , İsak Vural Cevabı Nedir? , İsak Vural Kelimesinin Anlamı?

İsak Vural Kimdir?

İsak Vural

Vikipedi, özgür ansiklopedi
İsak Vural
Kişisel bilgileri
Doğum tarihi 28 Mayıs 2006 (18 yaşında)
Doğum yeri Stockholm, İsveç[1]
Mevkii Orta saha
Kulüp bilgileri
Kulübü Fenerbahçe
Numarası 16
Altyapı kariyeri
Sant Cugat
2013-2017 Hammarby IF
2018-2022 Benfica
2022-2023 Fenerbahçe
2023Hammarby IF (kiralık)
Profesyonel kariyeri*
Yıllar Takım Maç (Gol)
2023- Hammarby IF 0 (0)
2023-Hammarby TFF (yed.) 19 (3)
Millî takım kariyeri
2022  Türkiye U-16 3 (1)
2022-  Türkiye U-17 1 (0)
* Yalnızca lig maçları ve gollerini içerir.
Güncelleme: 30 Ocal 2024

İsak Vural (d. 28 Mayıs 2006, Stockholm), Türk profesyonel futbolcudur. orta saha mevkiinde oynamaktadır. Allsvenskan ekiplerinden Hammarby forması giymektedir.

Kulüp kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Türk bir baba ve İsveçli bir annenin çocuğu olarak İsveç'in Stockholm kentinde doğan Vural, kariyerine Sant Cugat takımında başladı.[2][3] 2013 yılında Hammarby'ye transfer olarak ülkesi İsveç'e döndü ve genç takımlarındaki performansıyla İspanyol ekibi Barcelona'nın dikkatini çekti. Ancak Barcelona'nın oturma ve çalışma izni koşullarını yerine getirememesi üzerine Vural, 2018'de Benfica'ya imza atmak üzere Portekiz'e gitti.[2]

Fenerbahçe[değiştir | kaynağı değiştir]

28 Şubat 2022'de Benfica altyapısında geçirdiği dört yılın ardından Türkiye'ye gelerek Fenerbahçe'ye imza atan Vural,[4] yeteneği ve yüksek potansiyeli nedeniyle altyapıdan ziyade A takım kadrosuyla antrenmanlara çıkmaya başladı.[5] Vural, aynı yıl 19 Nisan'da Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk'e karşı kazanılan 1-0'lık dostluk karşılaşmasında (gayriresmî) ilk maçına çıktı. Böylece 15 yıl, 10 ay ve 23 günlükken Fenerbahçe'yi temsil eden en genç oyuncu oldu.[6]

Hammarby[değiştir | kaynağı değiştir]

4 Şubat 2023'te Vural, Fenerbahçe'den bir yıllık kiralık olarak alt yapı eğitimi aldığı Allsvenskan ekibi Hammarby'ye geri döndü.[7] Aynı yıl 12 Nisan'da, üç yıllık bir sözleşme imzalayarak kalıcı olarak bu kulübe transfer oldu.[8]

Uluslararası kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Vural, doğduğu ülke İsveç'in yanı sıra ayrıca Türkiye ve Norveç'i temsil etme hakkına sahiptir.[3] Türkiye'yi 16 yaş altı seviyesinde temsil etmiştir.[1][9]

Kariyer istatistikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kulüp[değiştir | kaynağı değiştir]

maçların oynandığı 12 Kasım 2023 itibarıyla[10]
Kulüp Sezon Lig Ulusal kupa[a] Kıtasal Toplam
Lig Maç Gol Maç Gol Maç Gol Maç Gol
Hammarby TFF (kiralık) 2023 Ettan 19 3 0 0 19 3
Kariyer toplamı 19 3 0 0 0 0 19 3

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b WorldFootball.net'te İsak Vural
 2. ^ a b Erdin, Zehra (19 Nisan 2022). "İsak Vural kimdir, kaç yaşında? Fenerbahçe genç yeteneği İsak Vural hangi mevkide oynuyor?". tgrthaber.com.tr. 19 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
 3. ^ a b "isak Vural kimdir ve kag yagindadir? Hangi takimdan Fenerbahçe'ye transfer oldu? Shakhtar Donetsk..." spor.haber7.com. 19 Nisan 2022. 19 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
 4. ^ "Fenerbahçe'de bir transferden fazlası: İsak Vural". sporx.com. 6 Nisan 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
 5. ^ "İsak Vural, Fenerbahçe ile ilk antremanına çıktı" [Isak Vural had his first training with Fenerbahce]. ntvspor.net. 9 Mart 2022. 28 Mart 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
 6. ^ "isak Vural, Fenerbahçe tarihine geçti!". sporx.com. 19 Nisan 2022. 16 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2022. 
 7. ^ "Isak Vural till Bajen på lån" (İsveçce). Hammarby Fotboll. 4 Şubat 2023. 19 Kasım 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2023. 
 8. ^ "Hammarby skriver kontrakt med Isak Vural" (İsveçce). Hammarby Fotboll. 12 Nisan 2023. 19 Kasım 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Nisan 2023. 
 9. ^ TFF.org'da İsak Vural Bunu Vikiveri'de düzenleyin
 10. ^ Soccerway'de İsak Vural profili . 1 Mayıs 2023 tarihinde erişildi.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • İsak Vural Kimdir? Kimdir?:İsak Vural Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? İsak Vural Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. İsak Vural Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. İsak Vural Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • İsak Vural Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, İsak Vural Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. İsak Vural Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. İsak Vural Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. İsak Vural Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • İsak Vural Kimdir? Kaç Yaşında?:İsak Vural Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. İsak Vural Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. İsak Vural Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • İsak Vural Kimdir? Nereli?:İsak Vural Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. İsak Vural Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. İsak Vural Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. İsak Vural Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

A Case of Identity, Davutlarköyü Tren İstasyonu, Yeşilyurt Tren İstasyonu (Tokat), Chubby Johnson, Hamit Macit Selekler, Zehir Hafiye, 10. Piyade Tümeni (Osmanlı), İran devrimi, Kenneth Silverman, Davul, Eskişehir ili genel seçim sonuçları, 16. Piyade Tümeni (Osmanlı), Dianus, 19. Piyade Tümeni (Osmanlı), Sefer Aycan, Piper callosum, Tomşuk, Nikaragua bayrağı, Moench, Elbistan Ulu Camii, Tıp Eğitimi, 23. Piyade Tümeni (Osmanlı), Jabber.org, Davranışsal nörobilim, 25. Piyade Tümeni (Osmanlı), Bicladinae, Galah, Bordekhon bahşı, Paul Otellini, Otonom sinir sistemi, Siyam, Boş fonksiyon, Thomas Edison, Zeynep Kerman, San Sebastián International Film Festival, Hanok kitabı, Alev Alev (film), Hidayet Sayın, IDEA, Davranışçılık, Istavroz, Lut Gölü, Galatasaray Beyoğlu Hasnun Galip Kulüp Merkezi, Mike Dunleavy (siyasetçi), Sırtlangiller, Alexander Zorniger, Volkan (gazete), Davide Santon, 2018 Kış Olimpiyatlarında buz hokeyi, Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu, Miraç Kandili, Tekirdağ ili genel seçim sonuçları, Glossopsitta porphyrocephala, Çira İlçesi, Annan Planı, Motor Fabrikası Tren İstasyonu, Kumrovec, East Clandon, Sarıkamış Muharebesi (1920), Türk Kurtuluş Savaşı kronolojisi, Heptranchias perlo, Yukarı Senegal ve Nijer, 9. Ordu (Osmanlı İmparatorluğu), IAAF Dünya Kupası, Somerset Arthur Gough Calthorpe, Uluslararası Adana Film Festivali ödülleri, Türk Kurtuluş Savaşı İç Cephesi, Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Quanzhen Okulu, Demirci Mehmet Efe Ayaklanması, Motor Durağı Tren İstasyonu, Demirlibahçe Tren İstasyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Japonya Ulusal Stadyumu, Hacırahmanlı Tren İstasyonu, Skanlite, Piper piojoanum, Marşandiz hızlı tren kazası, Tahsin Özgüç, Yüksek standartlı demiryolu, Yenişehir Yüksek Hızlı Tren Garı, Stoma, Pervin Buldan, Mustafa Kemalin Samsuna çıkışı, Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri Üssü, Köylü karakter çalışmaları (Van Gogh serisi), Anas gracilis, Tuva vadisi, Lojman, Mehmed Feridun Bey, Standart çözünürlüklü televizyon, Kumtura Mağaraları, Soğuk iklimler, Pleasantville (film), Dış Güvenlik Genel Müdürlüğü, Safvan bin Muattal, Amaretto, Lisa Gerrard, Derailed, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,