İrfan Atasoy Kimdir?

İrfan Atasoy Kimdir?

İrfan Atasoy Kimdir?

İrfan Atasoy Nereli

İrfan Atasoy Kaç Yaşında? İrfan Atasoy Boyu Kaç İrfan Atasoy Kaç Kilo İrfan Atasoy Doğum Tarihi İrfan Atasoy Ne Demektir? İrfan Atasoy Anlamı Nedir?
İrfan Atasoy Kimdir? , İrfan Atasoy Nereli , İrfan Atasoy Kaç Yaşında? , İrfan Atasoy Boyu Kaç , İrfan Atasoy Kaç Kilo , İrfan Atasoy Doğum Tarihi , İrfan Atasoy Ne Demektir? , İrfan Atasoy Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

İrfan Atasoy
İrfan Atasoy Kelimesinin Anlamı Nedir? İrfan Atasoy Kelimesinin Anlamı Ne demek? , İrfan Atasoy Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
İrfan Atasoy - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek İrfan Atasoy - Oranlamak İrfan Atasoy - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
İrfan Atasoy - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
İrfan Atasoy - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! İrfan Atasoy - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

İrfan Atasoy
İrfan Atasoy Nedir? İrfan Atasoy Ne demek? , İrfan Atasoy Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
İrfan Atasoy
İrfan Atasoy Kelimesinin Anlamı? İrfan Atasoy Ne Demek? İrfan Atasoy Ne Demektir? ,İrfan Atasoy Analizi?
İrfan Atasoy
İrfan Atasoy Anlamı Nedir? İrfan Atasoy Ne Demektir?, İrfan Atasoy Açıklaması Nedir? , İrfan Atasoy Cevabı Nedir? , İrfan Atasoy Kelimesinin Anlamı?

İrfan Atasoy Kimdir?

İrfan Atasoy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
İrfan Atasoy
Doğum 3 Şubat 1937(1937-02-03)
Adana, Türkiye
Ölüm 3 Şubat 2022 (85 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Ölüm sebebi Kalp krizi
Milliyet Türk
Meslek Oyuncu, senarist, yapımcı, yönetmen
Etkin yıllar 1961-1979
Evlilik
Hamiyet Yankı (e. 1971)

İrfan Atasoy (3 Şubat 1937, Adana - 3 Şubat 2022, İstanbul), Türk oyuncu, yapımcı, senarist ve yönetmendir.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

1937 yılında Adana'da doğdu.[1][2] Ailesi aslen Antakya'dır. Gençliğinde film şirketlerinin dekor bölümünde çalıştı. Askerden döndükten sonra sinema sektörüne 24 yaşındayken yazdığı “Kahraman Üçler” adlı senaryo ile adım attı. Daha sonraları film işletmeciliği yapmaya başlayan İrfan Atasoy, 1967 yılında İnce Cumali adlı filmle oyunculuğa başladı. Bu filmde Adana’dan çocukluk arkadaşı olan Yılmaz Güney’le beraber yer aldı. Film Antalya Film Festivali'nde En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında 4 Altın Portakal Ödülü aldı.

Aynı yıl, bir çizgi roman karakterinden uyarlanan “Killing İstanbul’da” adlı filmde yer aldı. Bu filmi Killing Uçan Adam'a karşı takip etti. Her iki Kiling filminde de İrfan Atasoy hem profesörün oğlu Orhan, hem de "Uçan Adam Shazem" karakterini canlandırıyordu. Filmlerin yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz yaptı. Gerek “Killing İstanbul da”, gerekse “Killing Uçan Adama Karşı” adlı filmler gişede çok başarılı oldu ve Yeşilçam’da yoğun bir Killing furyası yaşanmasına neden oldu. 1971 yılında Semiha Yankı'nın kardeşi Hamiyet Yankı ile evlenmiştir.

Daha sonraki yıllarda oyuncu, yönetmen, senarist ve yapımcı olarak onlarca filme imza atan ve ödüller alan İrfan Atasoy Türkiye’de daha önce yapılmamış olan yabancı ortaklı filmlerin yapımına başladı. Dünyaca ünlü Gordon Mitchell, Richard Harrison, Alicia Leone, Don Backy gibi birçok isimle ortak filmlere imza attı. Sinemaya kopmasını ise şu şekilde açıklamıştır: ''Avrupalılarla 5 film çektim. Para kaçırdığım iddia edildi yazıhanem basıldı. 8 sene ağır cezada yargılandım. Çektiğim 5 filmin Türkiye ve dünya hakları elimden alındı. Beş kuruş alamadım. Polis yazıhanemi 2. kez bastığında o ara 14 filmim kayboldu. Trilyonlarım gitti.''[3]

1978 yılında sinemaya ara verdi ve film ithalatı ile sinema salonu işletmeciliğine yoğunlaştı. Kelebek, Halk Düşmanı, Troçki (1993), Kızıl Çanlar Meksila Alevler İçinde ve Karavan gibi onlarca başyapıtın Türkiye’deki gösterimlerini gerçekleştirdi.

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Atasoy, 3 Şubat 2022'de İstanbul'da 85. yaş gününde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.[4] Naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.[5]

Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Film Görevi
Oyuncu Rolü Senarist Yönetmen Yapımcı Ortak yapım Ödül Notlar
1978 Rezil Evet Evet Evet
1977 Erkeğim Evet Evet Evet
1976 Hamal Evet Evet Evet
Sütübozuk Evet Evet
Mikrop Evet
1975 Quei Paracul Pi Di Jolando E Margherito Evet
Gördüğün Yerde Vur Evet Evet Special Squad Shoots on Sight / La Polizia Ordina:Sparate a Vista
Tolga Evet Evet
1974 Anasının Gözü Evet Evet Evet Evet
Dört Hergele Evet Evet Evet Evet
Hamama Giren Terler Evet A Forza di Sberle
Yankesici Evet Evet Evet Twins
Dayan Oğlum Evet
1973 Susuz Yaz Evet Evet
Zalim Evet Evet
Topal Evet Evet Evet
Kara Osman Evet
1972 Kanlı Öç Evet
Ölmek Var Dönmek Yok Evet
Savulun Geliyorum Evet
Kara Bela Evet
Kabadayılar Kralı Evet
Acı Kader Evet
Adanalı Kardeşler Evet
Casus Avcıları Evet
Dağlar Kralı Evet
Darağacı Evet Evet
İblis Evet Evet
Ölür Müsün Öldürür Müsün Evet
Ölüm Peşimizde Evet
Son Durak Ölüm Evet Evet
Üç Kağıtçılar Evet Evet
Şehmuz Evet
1971 Belanın Kralı Evet Evet
Azrail Evet Evet
Azrail Peşimizde Evet
Beş Hergele Evet Evet
Cehenneme Hoşgeldin Evet
Her Kurşuna Bir Ölü Evet
Jilet Kazım Evet
Kara Cellat Evet Evet
Yarın Son Gündür Evet Altın Koza Film Festivali - Yarın Son Gündür

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Süleyman Turan)

Kurşun Memed Evet
1970 Casus Kıran / Yedi Canlı Adam Evet Evet
Maskeli Şeytan Evet
Yedi Belalılar Evet Evet
Canlı Hedef Evet
Çifte Yürekli Evet
Kanımın Son Damlasına Kadar Evet
Piyade Osman Evet
1969 Bin Defa Ölürüm Evet Evet
Kan Su Gibi Akacak Evet Evet
Çifte Tabancalı Kabadayı Evet
Kendi Düşen Ağlamaz Evet Evet
1968 Casus Kıran Evet
Kızıl Maske Evet
1967 İnce Cumali Evet Evet En İyi Film En İyi Senaryo (Türkan Duru) En İyi Yönetmen (Yılmaz Duru) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erol Taş)
Killing İstanbul'da Evet
Şark Yıldızı Evet
Kilink Uçan Adama Karşı Evet
Çirkin Kral Affetmez Evet Evet
Balatlı Arif Evet Evet
1961 Kahraman Üçler Evet Evet

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapımcısı olduğu filmlerin aldığı ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

En İyi Film
En İyi Senaryo (Türkan Duru)
En İyi Yönetmen (Yılmaz Duru)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erol Taş)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Süleyman Turan)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Özgün Uysal - YEŞİLÇAM'IN EFSANE JÖNÜ: İrfan Atasoy". 9 Mart 2013. 15 Mart 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ Gazetesi, Evrensel. "Bereketli toprakların sinemacıları - Mesut Kara". Evrensel.net. 28 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ "YEŞİLÇAM'IN EFSANE JÖNÜ: "İrfan Atasoy"". Sinematik Yeşilçam. 7 Şubat 2022. 15 Mart 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mart 2013. 
  4. ^ "İrfan Atasoy, doğum gününde hayatını kaybetti". 3 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2022. 
  5. ^ "Yeşilçam'ın ustu oyuncusu İrfan Atasoy son yolculuğuna uğurlandı". SonDakika. 4 Şubat 2022. 5 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Şubat 2022. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • İrfan Atasoy Kimdir? Kimdir?:İrfan Atasoy Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? İrfan Atasoy Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. İrfan Atasoy Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. İrfan Atasoy Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • İrfan Atasoy Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, İrfan Atasoy Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. İrfan Atasoy Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. İrfan Atasoy Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. İrfan Atasoy Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • İrfan Atasoy Kimdir? Kaç Yaşında?:İrfan Atasoy Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. İrfan Atasoy Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. İrfan Atasoy Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • İrfan Atasoy Kimdir? Nereli?:İrfan Atasoy Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. İrfan Atasoy Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. İrfan Atasoy Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. İrfan Atasoy Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Hugo Troll Race, Teplice, Avrupa edebiyatı, Azerbeycan, Albert Bettannier, Mari Alkatiri, Niğde, Arkoloji, Moğolistan merkezli havayolu şirketleri listesi, Bedir Muharebesi, 2022 NFL Draft, Hatice Halime Hatun, Edo dönemi, Çin rakamları, A Girl like Me (Rihanna albümü), Tankette, Amasra Kalesi, Hüseyin Rızazade, MAN (şirket), Württemberg hükümdarları listesi, Harbiye Nazırı, Rusya Geçici Hükümeti, Fokaia, 29. Uluslararası Antalya Film Festivali, Redoubt Dağı, Abbas bin Abdulmuttalib, Abbas bin Abdülmuttalib, Ranunculus flabellaris, Sorghum virgatum, Steyr, Hidrojen astatür, Aşkım Benim, Britt Beyer, Azerbaycan cumhurbaşkanı, Oersted, Pepe the Frog, Roberto Donadoni, TGRT, Sir Thomas Lipton Trophy, İtalyan Parlamentosu, 1848 Sicilya devrimi, Eksklav, Pisa Üniversitesi, Bademli Barajı, Ridgmont, Küresel koordinat sistemi, Ulmus glabra, Türkiye ticaret bakanları listesi, Foça Deniz Muharebesi, Müşîr, Tunç devri, Inno di Mameli, İtalya amblemi, Sidney Abbott, Andorra pasaportu, Nicolae Coval, Polinezya, Neriman Samurçay, Arz ve talep, Özbekistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı, Michael Palin, Melanezya, Malay Takımadaları, Petropavlovsk Kuşatması, Verbena canescens, Buffy romanları, Hispanik Amerika, Thor Hushovd, Zöye, Civitaquana, Anton Dolin, Aitor Karanka, Kalpaklılar, Viva la Vida or Death and All His Friends, Audi A6, Hülagû Han, Tanrısal, Moşe Katsav, Quattrocento, Lapua, Kyu Sakamoto, 2009 yılı Türkiye Top 20 bir numara parçaların listesi, Siduri, Jhonatan Narváez, Hindiçin, Lincolnshire, Giovanni Trapattoni, Hümanistler listesi, Armağan Barajı, Birleşik petalliler, Beyaz Melek, İgor Simutenkov, Duperreya, Pavarotti, Fatıma bint Esed, Para arzı, Mike Pompeo, Pornhub, Anglo Amerika, İrredantist,
Tözel İsminin Anlamı Nedir?, Sabur İsminin Anlamı Nedir?, Osmani İsminin Anlamı Nedir?, Lütufkâr İsminin Anlamı Nedir?, Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?,