Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı Nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Oranlamak Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne demek? , Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne Demek? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne Demektir? ,Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Analizi?
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Anlamı Nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne Demektir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Açıklaması Nedir? , Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Cevabı Nedir? , Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı?

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek
Stop! Or My Mom Will Shoot
Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek film posteri
Yönetmen Roger Spottiswoode
Yapımcı
Yazar
Oyuncular
Müzik Alan Silvestri
Görüntü yönetmeni Frank Tidy
Kurgu
 • Mark Conte
 • Lois Freeman-Fox
Stüdyo Northern Lights Entertainment[1]
Dağıtıcı Universal Pictures[1]
Çıkış tarih(ler)i 21 Şubat 1992 (1992-02-21) (Amerika Bİrleşik Devletleri)
Süre 87 dakika
Ülke Amerika Bİrleşik Devletleri
Dil İngilizce
Hasılat $70.6 milyon

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek (İngilizce özgün adıyla: Stop! Or My Mom Will Shoot) Roger Spottiswoode tarafından yönetilen ve Sylvester Stallone ve Estelle Getty'nin başrol oynadığı 1992 Amerikan polisiye polis aksiyon kara komedi filmidir.[2] Film, 21 Şubat 1992'de Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi. Film gösterime girdiğinde oldukça olumsuz eleştiriler aldı ancak dünya çapında 70,6 milyon dolar hasılat elde etti.

Film genellikle Stallone'un kataloğunda daha az film olarak kabul edilir. 2006 yılında Stallone'un keşke yapmasaydım dediği filmlerle ilgili bir soruya cevaben bu film ilk bahsettiği film oldu.[3]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Çavuş Joseph Andrew Bomowski (Sylvester Stallone) sert bir polistir. Görünüşte zayıf olan annesi Tutti (Estelle Getty) onunla kalmaya gelir ve giderek hayatına müdahale ederek onu deli eder.

Tutti, Joseph'ın silahını çamaşır suyuyla temizledikten ve onu mahvettiğini öğrenince, ona yasadışı bir MAC-10 makineli tabanca satın alır ve kendisine silahı satan adamlardan birinin öldürülmesine tanık olur. Tutti, ifade vermek üzere karakola götürülür ve Joseph'ın davalarıyla uğraşmaya başlar. Satın aldığı silahın yanmış bir binadan alınan bir koleksiyon parçası olduğunu ve silahın sigorta parasının alındığını öğrenir.

Tutti, eve dönüş yolunda havaalanında bir adamı tanır. O ve Joseph adamı takip edince kaçar. Tutti, bu adamın annesini vurduğu için Amerika'nın En Çok Arananlar listesinde gördüğünü hatırlar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Geliştirme ve senaryo[değiştir | kaynağı değiştir]

Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger'in filmin başrolünde yer almasıyla ilgilendiğine dair söylentilerİ duyunca filme imza attı. Ekim 2017'de Schwarzenegger, senaryonun "gerçekten kötü" olduğunu bildiği için, Stallone'u cezbetmek için sahte ilgi gösterdiği söylentisini açıkca doğruladı.[4]

Gişe[değiştir | kaynağı değiştir]

Film, ABD'de 28,4 milyon dolar ve dünya çapında 42.2 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve dünya çapında toplam 70,6 milyon dolar hasılat elde etti.[5]

övgü Film, En Kötü Erkek Oyuncu Stallone, En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu Getty ve En Kötü Senaryo dalında üç Altın Ahududu Ödülü sahibi oldu.[6]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b "Stop! Or My Mom Will Shoot (1992)". AFI Catalog of Feature Films. American Film Institute. 15 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mayıs 2019. 
 2. ^ "Stop! Or My Mom Will Shoot - The Cinema Snob on YouTube". 1 Ağustos 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ağustos 2022. 
 3. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; aintitcool-dec6 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 4. ^ Pearson, Ben (9 Ekim 2017). "Arnold Schwarzenegger Confirmed One of Hollywood's All-Time Great Troll Moves in a Fantastic Q&A [Beyond Fest]". /Film. 10 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2017. 
 5. ^ "Stop! Or My Mom Will Shoot". Box Office Mojo. IMDb. 25 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2021. 
 6. ^ Scott, Vernon (28 Mart 1993). "Razzie Awards (dis)honor Stallone again". UPI. 15 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mayıs 2019. 


Haberler Kategorisinden Haberler


 • Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Nedir?:Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek ile ilgili Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne Demektir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Açıklaması Nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Cevabı Nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Kelimesinin Anlamı? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
 • Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Açıklaması?:Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
 • Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Gerçek mi?:Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek ile ilgili Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
 • Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Hakkında?:Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek ile ilgili Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek burada bulabilirsiniz. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Detaylar için sitemizi geziniz Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Gino Bartali, Darren ODea, Excelsior, Türkiyenin belediyeleri listesi, Erdal Ata, Azemiops, Awer Mabil, Pofi, Hitler Günlükleri, Hezbaniler, Çaturanga, My Name Is, Moncler, Sami Bey Viryoni, Türkçe eğitimi, Kratos (mitoloji), After Forever, Microsoft Fare ve Klavye Merkezi, AIBO, Ülkeler listesi, Tunisair Express, Çeçenistan, Panayia Kilisesi (Cunda), Bandoneon, Faz kontrast mikroskopi, Nogay Han, Wunsiedel (ilçe), Mason Moore, Starwars, Romantisizm, Bonsai, Vicenza Calcio, Akito Takagi, Pinus parviflora, Hermes Trismegistus, Bayırköy, Zile, Talus kemiği, Robert Franklin Stroud, Transgender bayrakları, Murat Coşkuner, NGC 6949, Seferiye Hatun, Yazılım paketi, 2007 CONCACAF Altın Kupa, Xenophanes, What A Cartoon, Türkiye faunası, Kevin Doyle, 1159, Abram, Türk Hava Kuvvetleri komutanları listesi, Salma bulutsusu, Masaüstü oyunu, Milwaukee Bucks, Peugeot (bisiklet takımı), Karayüzler, Kosova ormanları, Jütler, Çernigov Oblastı, Calligra Words, Galiçyaca, Motor kontrol ünitesi, Türk Kurtuluş Savaşı, Gediz Nehri, Gölmarmara, Days Gone, U şekilli vadi, Whiskas, Oumou Sangaré, Kalbim Tatilde, Paulo da Silva, Pierre de Courtenay, Asse, Aurvandill, Ken Kercheval, I. Darius, Paul Sherwen, Celal Bayar Üniversitesi, Ahmet Hulusi Köymen, Avrupa Sol Partisi, Foto direnç, Kör Vadi, Vadi, Yontukdüz, Graben, Arkeoloji, Ziyaretçi defteri, MÖ 364, Uluslararası Uzay İstasyonu, Mango, Pil tarihi, Zafer Yolları, Crotalus durissus, Sirignano, John Cameron Mitchell, Dragon Seed (film), Attila József, İspik, Mickey Joe Harte, Jeminay İlçesi,
Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?,