Bahane Remixes

Bahane Remixes
Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Nedir? Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Bahane Remixes - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Bahane Remixes - Oranlamak Bahane Remixes - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Bahane Remixes - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Bahane Remixes - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Bahane Remixes - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Bahane Remixes
Bahane Remixes Nedir? Bahane Remixes Ne demek? , Bahane Remixes Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Bahane Remixes
Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı? Bahane Remixes Ne Demek? Bahane Remixes Ne Demektir? ,Bahane Remixes Analizi?
Bahane Remixes
Bahane Remixes Anlamı Nedir? Bahane Remixes Ne Demektir?, Bahane Remixes Açıklaması Nedir? , Bahane Remixes Cevabı Nedir? , Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı?

Bahane Remixes

Bahane Remixes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bahane Remixes
Sezen Aksu stüdyo albümü
Yayımlanma29 Haziran 2005
TarzElektronik
ŞirketDMC
Sezen Aksu kronolojisi
Bahane
(2005)
Bahane Remixes
(2005)
Kardelen
(2005)

"Bahane Remixes", Sezen Aksu'nun 23 Haziran 2005'te yayınlanan remiks albümüdür.[1]

Albümün hikâyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Bahane albümü, tek CD olarak ilk yayınlandığında 30.000 civarında bir satış rakamına ulaşmıştı, daha sonra aynı albüm "Bahane Remixes" ismiyle içine yeni remiksler eklenerek çift CD formatında yayınlanarak çok büyük bir satış başarısı yakaladı ve yılın en çok satan albümü olarak MÜYAP16 Mayıs 2001 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Platinium ödülünü kazandı. Aynı yıl "İkili Delilik" Altın Kelebek ödüllerinde yılın şarkısı seçildi.

Remikslerin yapım hikâyeleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu albümde yapılan bir kartonet hatası sebebiyle albümün belki de en popüler remikslerinden biri olarak öne çıkan ve klasikleşen "İkili Delilik" in Kıvanch K ve Cem Oyal tarafından yapıldığı sanılmaktadır oysa bu parça Can Bener ve Cem Oyal tarafından Unkapanı'ndaki Yonca Müzik stüdyolarında yapılmıştır.

2005 yılında Can Bener, o dönem Yonca Müzik (DMC'nin yani Sezen Aksu'nun plak şirketinin türkiye distributörlüğünü yapan plak şirketi)'in yönetici ortağıdır. Bahane albümü basılıp Yonca Müzik depolarına girdiği anda daha yayınlanmadan ilk dinleyişte İkili Delilik şarkısı dikkatini çeker. Orijinal albümde bossa-nova bir slow olan "İkili Delilik"'in remiksi yapıldığında çok büyük bir club hiti olabileceğini fark eder.

Bu sırada Can Bener'in liseden arkadaşı olan Cem Oyal, Kıvanch K. ile "Bahane" albümüne remiks yapmak için görüşür. Şarkının orijinal kanallarını alır ve Can Bener'in Unkapanı'ndaki stüdyosuna getirir.

"İkili Delilik" isimli şarkının remiksinin yapımı için Can Bener ve Cem Oyal tam 3 ay uğraşır. İlk 2 ay sayısız versiyonu deneyip hiçbirinden tatmin olmayan ikili, bir gece "Kosheen8 Mart 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Hide U" isimli parçanın riff'ini keyboard da çalarken, aslında bunun tam da "İkili Delilik"'e uyacağını fark eder. Şarkının geçiş kısmında da "Chicane28 Mayıs 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Don't Give Up" parçasının riff'inden esinlenirler. Bundan sonra şarkının prodüksyonu çok büyük bir hızla tamamlanır. İkili şarkıyı bitirdiğinde, yayınlandığı anda bunun Türkiye'ye mal olacak bir club hiti olacağının farkındadır.

Bu şarkıyla beraber "Perişanım" ve "Eskidendi, Çok Eskiden" parçalarına da remiks yaparlar. Can Bener yaptıkları çalışmanın final halini tüm kanallarıyla CD'ye aktarıp ses teknisyenliği yapması için Kıvanch K.'ya teslim eder.

Prodüksiyonu tamamlanarak ODEON CD fabrikasında basılan "Bahane Remixes" albümü Unkapanı İMÇ'de dağıtılmak üzere Yonca Müzik depolarına girer. Bu sırada Yonca Müzik şirketinin yöneticisi ve ortağı olan Can Bener, albümün kartonetinde kendi isminin geçmediğini, yerine Kıvanch K. isminin yazıldığını görür. Albüm çok yüksek miktarda basıldığı ve satış anlaşmaları önceden yapıldığı için albümün kartoneti değiştirilemez.

Sezen Aksu'ya, Kıvanch K.'ya ve şirketine iletilen bu hata, Sezen Aksu'nun talimatı ile, eserlerinin telif haklarını koruyan MSG6 Ağustos 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) tarafından düzeltilir. MSG kayıtlarında İkili Delilik Remix parçasının telif hakları Can Bener, Cem Oyal ve Kıvanch K. üstünde görünmektedir.

Aslında tüm prodüksiyon'u ve düzenlemesi Can Bener ve Cem Oyal 'a ait olan bu İkili Delilik, Perişanım ve Eskidendi Çok Eskiden isimli parçalar yukarıdaki sebeplerden ötürü Kıvanch K remiksi olarak bilinmektedir.

Şarkı listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 1.Şanıma İnanma (Kıvanch K)
 • 2.Yanmışım (Kıvanch K)
 • 3.İkili Delilik (DJ U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 4.Tebdil-i Mekân (Sharp Boys)
 • 5.Perişanım Şimdi (Miracleworkz, Murat Uncuoğlu, Aytekin Kurt)
 • 6.Kalp Unutmaz (Cervus)
 • 7.Hükümsüz (Kıvanch K)
 • 8.Eskidendi (DJ U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 9.Yanmışım (Mercan Dede)
 • 10.İkili Delilik (Can Bener - Cem Oyal)
 • 11.Perişanım Şimdi (DJ.U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 12.Şanıma İnanma (DJ Tongun, DJ Sai)
 • 13.Kalp Unutmaz (DJ Tongun, DJ Sai)
 • 14.Eskidendi (Can Bener, Cem Oyal)
 • 15.Yanmışım (Miracleworkz, Murat Uncuoğlu, Aytekin Kurt)
 • 16.Perişanım Şimdi (Can Bener, Cem Oyal)
 • 17.Kınalı Kuzum (Mercan Dede)

Video klipler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Bahane Remixes albümü hakkında bilgi". 27 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Eylül 2009. 
Güncel Konu ve İçerikler Kategorisinden Haberler

M. Necmettin Özgür, Mısır Memlûk sultanları listesi, Hayri İnönü, Matematiksel biyoloji, Haremde Dört Kadın (Film), Yüzde, Giovanni Bembo, Mısır Arapçası, Cetveldeki yıldızlar listesi, Paraguaydaki şehirler listesi, Rize ili genel seçim sonuçları, Random access memory, 1898 yılı devlet liderleri listesi, İdra, Qorianka Kilcher, Ahmet Karademir, 1945 Millî Meclis Seçimi, Manifesto, Gelibolu milletvekilleri listesi, Héctor Babenco, Sony Müzik, Lokomotiv Tashkent, Umumi pasaport, Kaan Kigen Özbilen, Erdoğan Atlıoğlu, Shikoku Railway Company, Münafikun Suresi, Houtman Abrolhos, Piemont Cumhuriyeti, TEM Otoyolu, Çeşme, Ulusal Pokédex numarasına göre Pokémon listesi, Animated Portable Network Graphics, John Esposito, Abdurrahman Keskiner, En Avant de Guingamp, En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü listesi, Linda Király, Paul Nurse, Gamze Karaman, Nazi Almanyasından Türkiyeye sığınan kişiler listesi, Kahramanmaraş ilindeki yerleşim yerleri listesi, Sovyet Rusyası, Riga alışveriş merkezi çökmesi, Sırbistandaki futbol kulüpleri listesi, Weikersheim, Çevre biyoteknolojisi, Mehmet Nuri Yıldırım, Need for Speed Underground 2, Gennadi Züganov, Kosta Rika Ordusu, Domingos Paciência, Sorbca, Rowoon, Small Basic, Boston Halk Kütüphanesi, Lozan, Serreleis, Pablo Aimar, SMS Hertha, Rusça, Rusca, Alp Eden, Bardız, Geçici restoran, Federasyon, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiyedeki hastaneler listesi, Behzat Ç. Son Hafriyat, Lotto Park, Mere Manastırı, Azerbaycan Satranç Federasyonu, Eryngium diffusum, Mini Dizide En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Primetime Emmy Ödülü, Türkiyenin dış ticareti, School Reunion (Doctor Who), Taiwo Awoniyi, Lucius Caecilius Metellus Denter, Bahamalar bayrağı, Václav Mašek, Linux Belgelendirme Çalışma Grubu, george best, Muğla ili genel seçim sonuçları, Charlotte County, Florida, Sitrik asit döngüsü, Pyrausta bicornutalis, Dizi arama algoritması, Ayıntap, Transistörlerde darlington bağlantı, Yokohama Köri Müzesi, GWBasic, Bizim Cumhuriyetçi Partimiz, Koca Mehmet Bey Camii, Makedonya Tarih Arşivi, Memorist, Andrew Wells, San Marco Kilisesi, Viral ensefalit, Renk tonları ve gölgeler, Doğum sırası ve erkeklerin cinsel yönelimi,
Boncuksuz İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Mutman Kimdir?, Norma Aleandro Kimdir?, Venezuelalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı Ağızlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevzii İsminin Anlamı Nedir?, Yanık Rüzgar Nedir?, Soğukkanlı Hayvanlar Nedir?, Muakkip Nedir?, Hersli İsminin Anlamı Nedir?, Dostça İsminin Anlamı Nedir?, Kiribati bayrağı Anlamı Nedir, Kiribati bayrağı Nasıl Oluştu, Kiribati bayrağı Tarihi, Kiribati bayrağı Renkleri, Kiribati bayrağı Tasarımı, Boncuklu İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Oral Kimdir?, Evren Şahin Kimdir?, Atilla Koç Kimdir?, Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?,