Bahane Remixes

Bahane Remixes
Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Nedir? Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Bahane Remixes - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Bahane Remixes - Oranlamak Bahane Remixes - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Bahane Remixes - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Bahane Remixes - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Bahane Remixes - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Bahane Remixes
Bahane Remixes Nedir? Bahane Remixes Ne demek? , Bahane Remixes Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Bahane Remixes
Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı? Bahane Remixes Ne Demek? Bahane Remixes Ne Demektir? ,Bahane Remixes Analizi?
Bahane Remixes
Bahane Remixes Anlamı Nedir? Bahane Remixes Ne Demektir?, Bahane Remixes Açıklaması Nedir? , Bahane Remixes Cevabı Nedir? , Bahane Remixes Kelimesinin Anlamı?

Bahane Remixes

Bahane Remixes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bahane Remixes
Sezen Aksu stüdyo albümü
Yayımlanma29 Haziran 2005
TarzElektronik
ŞirketDMC
Sezen Aksu kronolojisi
Bahane
(2005)
Bahane Remixes
(2005)
Kardelen
(2005)

"Bahane Remixes", Sezen Aksu'nun 23 Haziran 2005'te yayınlanan remiks albümüdür.[1]

Albümün hikâyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Bahane albümü, tek CD olarak ilk yayınlandığında 30.000 civarında bir satış rakamına ulaşmıştı, daha sonra aynı albüm "Bahane Remixes" ismiyle içine yeni remiksler eklenerek çift CD formatında yayınlanarak çok büyük bir satış başarısı yakaladı ve yılın en çok satan albümü olarak MÜYAP16 Mayıs 2001 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Platinium ödülünü kazandı. Aynı yıl "İkili Delilik" Altın Kelebek ödüllerinde yılın şarkısı seçildi.

Remikslerin yapım hikâyeleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu albümde yapılan bir kartonet hatası sebebiyle albümün belki de en popüler remikslerinden biri olarak öne çıkan ve klasikleşen "İkili Delilik" in Kıvanch K ve Cem Oyal tarafından yapıldığı sanılmaktadır oysa bu parça Can Bener ve Cem Oyal tarafından Unkapanı'ndaki Yonca Müzik stüdyolarında yapılmıştır.

2005 yılında Can Bener, o dönem Yonca Müzik (DMC'nin yani Sezen Aksu'nun plak şirketinin türkiye distributörlüğünü yapan plak şirketi)'in yönetici ortağıdır. Bahane albümü basılıp Yonca Müzik depolarına girdiği anda daha yayınlanmadan ilk dinleyişte İkili Delilik şarkısı dikkatini çeker. Orijinal albümde bossa-nova bir slow olan "İkili Delilik"'in remiksi yapıldığında çok büyük bir club hiti olabileceğini fark eder.

Bu sırada Can Bener'in liseden arkadaşı olan Cem Oyal, Kıvanch K. ile "Bahane" albümüne remiks yapmak için görüşür. Şarkının orijinal kanallarını alır ve Can Bener'in Unkapanı'ndaki stüdyosuna getirir.

"İkili Delilik" isimli şarkının remiksinin yapımı için Can Bener ve Cem Oyal tam 3 ay uğraşır. İlk 2 ay sayısız versiyonu deneyip hiçbirinden tatmin olmayan ikili, bir gece "Kosheen8 Mart 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Hide U" isimli parçanın riff'ini keyboard da çalarken, aslında bunun tam da "İkili Delilik"'e uyacağını fark eder. Şarkının geçiş kısmında da "Chicane28 Mayıs 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Don't Give Up" parçasının riff'inden esinlenirler. Bundan sonra şarkının prodüksyonu çok büyük bir hızla tamamlanır. İkili şarkıyı bitirdiğinde, yayınlandığı anda bunun Türkiye'ye mal olacak bir club hiti olacağının farkındadır.

Bu şarkıyla beraber "Perişanım" ve "Eskidendi, Çok Eskiden" parçalarına da remiks yaparlar. Can Bener yaptıkları çalışmanın final halini tüm kanallarıyla CD'ye aktarıp ses teknisyenliği yapması için Kıvanch K.'ya teslim eder.

Prodüksiyonu tamamlanarak ODEON CD fabrikasında basılan "Bahane Remixes" albümü Unkapanı İMÇ'de dağıtılmak üzere Yonca Müzik depolarına girer. Bu sırada Yonca Müzik şirketinin yöneticisi ve ortağı olan Can Bener, albümün kartonetinde kendi isminin geçmediğini, yerine Kıvanch K. isminin yazıldığını görür. Albüm çok yüksek miktarda basıldığı ve satış anlaşmaları önceden yapıldığı için albümün kartoneti değiştirilemez.

Sezen Aksu'ya, Kıvanch K.'ya ve şirketine iletilen bu hata, Sezen Aksu'nun talimatı ile, eserlerinin telif haklarını koruyan MSG6 Ağustos 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) tarafından düzeltilir. MSG kayıtlarında İkili Delilik Remix parçasının telif hakları Can Bener, Cem Oyal ve Kıvanch K. üstünde görünmektedir.

Aslında tüm prodüksiyon'u ve düzenlemesi Can Bener ve Cem Oyal 'a ait olan bu İkili Delilik, Perişanım ve Eskidendi Çok Eskiden isimli parçalar yukarıdaki sebeplerden ötürü Kıvanch K remiksi olarak bilinmektedir.

Şarkı listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 1.Şanıma İnanma (Kıvanch K)
 • 2.Yanmışım (Kıvanch K)
 • 3.İkili Delilik (DJ U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 4.Tebdil-i Mekân (Sharp Boys)
 • 5.Perişanım Şimdi (Miracleworkz, Murat Uncuoğlu, Aytekin Kurt)
 • 6.Kalp Unutmaz (Cervus)
 • 7.Hükümsüz (Kıvanch K)
 • 8.Eskidendi (DJ U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 9.Yanmışım (Mercan Dede)
 • 10.İkili Delilik (Can Bener - Cem Oyal)
 • 11.Perişanım Şimdi (DJ.U.F.U.K, DJ Met, Genco Arı)
 • 12.Şanıma İnanma (DJ Tongun, DJ Sai)
 • 13.Kalp Unutmaz (DJ Tongun, DJ Sai)
 • 14.Eskidendi (Can Bener, Cem Oyal)
 • 15.Yanmışım (Miracleworkz, Murat Uncuoğlu, Aytekin Kurt)
 • 16.Perişanım Şimdi (Can Bener, Cem Oyal)
 • 17.Kınalı Kuzum (Mercan Dede)

Video klipler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Bahane Remixes albümü hakkında bilgi". 27 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Eylül 2009. 
Güncel Konu ve İçerikler Kategorisinden Haberler

Delonte West, Igor Rakocevic, Göksel Gümüşdağ, Hazar Hyrkania karma ormanları, 1964 Kış Olimpiyatlarında İsveç, Filistatidae, 1968 Kış Olimpiyatlarında İsveç, Kozlu, En çok satış yapan video oyunları listesi, Mehmet Leblebi, Carabus erberi, Kōken (imparatoriçe), Tilda Swinton, Arthur Chung, Eddie Paskey, Hermetia, Emir Berke Zincidi, Deloitte Touche Tohmatsu, Maxanapis, Dişbudak yapraklı kanatlı ceviz, Marshal Adaları, Satranç turnuvası, İsveç erkek millî hentbol takımı, Bratsk, Devlet Duması Geçici Komitesi, Versatil, Model (müzik grubu), Masule, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Retrocausality, Deloitte Futbol Para Ligi, Mutasım, Tita (1958 doğumlu futbolcu), Sinop, Baklava, Peldon, Dominique Walter, Bonnie Hunt, Cinsiyet bükücü, Burjuva sosyalizmi, Kansk, Barselona Uluslararası Havalimanı, Turnix, Goriçan Çlirim, Save as Draft, Deloitte Football Money League, Compagnie des Indes Orientales, compagnie des indes orientales, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi, Azize Astvatsatsin Kilisesi, Siyaset, Keten tohumu, Mu kıtası, Baillif, Aster takasagomontanus, Jeotgal, Deloitte, Katrín Jakobsdóttir, Towards the Sun, Hatay Meclisi, 1988 Yaz Olimpiyatlarında Kenya, Revan, Poyrazdamları, Salihli, 2002 UEFA Intertoto Kupası, Havar Kilis Operasyon Odası, Maymuna, Alicia Molik, Glapthorn,  Magda Goebbels, 1992 Yaz Olimpiyatlarında İsveç, GOG.com, Australian Plant Name Index, İletişim Güvenliği Örgütü, Vizontele, 2020 Yaz Olimpiyatlarında Kenya, 2022 Dünya Tekvando Grand Prix, Ayrton Senna, MTV Türkiye, R. Campbell Thompson, The Last Recruit, Bursa Merinosspor, İran Sineması, Yuri Gecesi, Pornografik video, Küba kadın millî voleybol takımı, Dōjinshi, Hackebornlu Mechtilde, Yusuf Bozkurt Özal, Berilyum oksit, Sistem Geri Yükleme, Nannophrys, İnternet protokolü, IPhone, Xavier Koller, İPhone, Stockport, Charles Vernon Boys, Zorya Luhansk, Beyaz Kola, Piper durilignum,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,