Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir?

Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir?

Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)

Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Ne demek?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesinin Anlamı? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Ne Demek?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Ne Demektir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Analizi?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Anlamı Nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Ne Demektir?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Açıklaması Nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Cevabı Nedir?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesinin Anlamı?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesinin Anlamı Nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir?

Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat)
Şerit sayısı{{{şerit_sayısı}}}
Bitiş noktası{{{bitiş_noktası}}}
KonumAşkabat, Türkmenistan
Metro bağlantısı{{{metro_bağlantısı}}}
Önemli yapılar{{{önemli_yapılar}}}

Bağımsızlık Meydanı (TürkmenceGaraşsyzlyk meýdany), Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan bir meydandır.[1][2] Meydan, 1974 yılında inşa edilmiş olup kent merkezinde yer almaktadır.[3] Sovyetler Birliği döneminde Karl Marks Meydanı ve yakın bir zamana kadar da Türkmenbaşı Meydanı olarak bilinmekteydi.

Meydanda, yıllık Türkmen Bağımsızlık Günü Geçit Töreni gerçekleştirilmektedir.[4] Aşkabat'ı ziyaret eden yabancı heyetler için meydanda bir karşılama töreni düzenlenmektedir. Meydanın çevresinde Oğuzhan Köşk, Ruhiyet Köşkü, Savunma Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Adalet Sarayı, Tören Alanı ve Protokol Binası[5] ve Türkmen Devlet Kütüphanesi[6] bulunmaktadır.[4]

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Planet, Lonely; Mayhew, Bradley; Elliott, Mark; Masters, Tom; Noble, John (1 Nisan 2014). Lonely Planet Central Asia. Lonely Planet. ISBN 9781743000786. 
  2. ^ "Ashgabat, capital of Turkmenistan. (picture) The Independence Square, with the golden dome Palace of Turkmenbashi on the left and other ministries in the centre". 16 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Nisan 2020. 
  3. ^ "The national library, now named in honour of Saparmurat Turkmenbashy but once dedicated to Karl Marx, is a concrete square, completed in 1974". 10 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Nisan 2020. 
  4. ^ a b "Turkmenbashy Square". eurasia.travel. 10 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Nisan 2020. 
  5. ^ Ceremony Field Protocol Building 8 Ocak 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Polimeks (http://polimeks.com 3 Nisan 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.). 16 Nisan 2020 tarihinde erişilmiştir.
  6. ^ "полимекс - Церемониальная Площадь и Здание Правительства". Polimeks.com (Rusça). 17 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Nisan 2020. 


Haberler Kategorisinden Haberler


  • Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Nedir?:Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? ile ilgili Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Ne Demektir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Açıklaması Nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Cevabı Nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Kelimesinin Anlamı? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Açıklaması?:Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Gerçek mi?:Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? ile ilgili Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Hakkında?:Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? ile ilgili Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? burada bulabilirsiniz. Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Detaylar için sitemizi geziniz Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Bağımsızlık Meydanı (Aşkabat) Nedir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Peter D. Mitchell, Osmanlı İmparatorluğu memleketleri listesi, Sen Çal Kapımı bölümleri listesi, Ateizm ve din, Ingmar Bergman, Ricardo Lagos, Imagine Dragons, Theres No Disgrace Like Home, David Bohm, Imagin (stüdyo), Inglewood, Kaliforniya, A Million Voices, Balparmak tatlısı, Frank Close, Malenkov, Çamlıca, Mustafakemalpaşa, Tulum, Torbalı, Belkıs Dilligil, NGC 3276, Loci Metodu, Tilki ve Avcı Köpeği, Robert G. Ingersoll, Agnostikler listesi, Pianopoli, 69. Primetime Emmy Ödülleri, Inger Jacobsen, Image Capture, Pavlus’un Korintlilere birinci mektubu, Derisidikenliler, Kyra Sedgwick, Konrad von Erlichshausen, Görünmez Pembe Tekboynuz, Filiki Eterya, In vitro, İn vitro, Imad Faraj, 1731, Ivrea, Panik bozukluk, Tatiana Volosozhar, Çukurova Savunması, Inge Brück, Zoli Ádok, Michael Smith (kimyacı), Diyarbakırda 1930 Türkiye yerel seçimleri, Dalaman, Rethondes Antlaşması, Çulım Tatarları, Hasan Safyettin Menemencioğlu, Raymond Gunemba, Phan Thị Minh Khai, Inga Borg, İlya Kutepov, 1985 Formula 1 sezonu, 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinde gümrük oyları, Ateist olduğu bilinen kişiler listesi, Agnostik olduğu bilinen kişiler listesi, Uluslararası Ateist Birliği, Rütbecilik, Vanavara Havalimanı, Seküler hümanistler listesi, Ilunga Mwepu, Jakub Bart Cisinski, Liverpool FC teknik direktörleri listesi, Yedikule Tren İstasyonu, Cërrik, Ohri Muharebesi, Hümanistler listesi, Ateizmin eleştirisi, Panteistler listesi, 17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Odizm, Etçil bitkiler listesi, Lantirn, Espargo, Niko Tinbergen, Kumano, Hermod, Dental, Soyağacı, Ruhbanlık karşıtlığı, Ilsinho, Hernán Rengifo, Faşizm karşıtlığı, Norveç başbakanı, Mary Kate Olsen, Lala, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü (TV), Influencer, Ilminster, CONCACAF, Belarus Cumhurbaşkanı, Akagi Dağı, Sol (Kuzey Makedonya), Haçlı Seferleri, Dont Close Your Eyes, Cambay İlçesi, Makedonya Arnavutları, 8. yüzyıl, Haçmaz Rayonu,
Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı,