Azer Bülbül Kimdir?

Azer Bülbül Kimdir?

Azer Bülbül Kimdir?

Azer Bülbül Nereli

Azer Bülbül Kaç Yaşında? Azer Bülbül Boyu Kaç Azer Bülbül Kaç Kilo Azer Bülbül Doğum Tarihi Azer Bülbül Ne Demektir? Azer Bülbül Anlamı Nedir?
Azer Bülbül Kimdir? , Azer Bülbül Nereli , Azer Bülbül Kaç Yaşında? , Azer Bülbül Boyu Kaç , Azer Bülbül Kaç Kilo , Azer Bülbül Doğum Tarihi , Azer Bülbül Ne Demektir? , Azer Bülbül Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Azer Bülbül
Azer Bülbül Kelimesinin Anlamı Nedir? Azer Bülbül Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Azer Bülbül Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Azer Bülbül - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Azer Bülbül - Oranlamak Azer Bülbül - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Azer Bülbül - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Azer Bülbül - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Azer Bülbül - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Azer Bülbül
Azer Bülbül Nedir? Azer Bülbül Ne demek? , Azer Bülbül Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Azer Bülbül
Azer Bülbül Kelimesinin Anlamı? Azer Bülbül Ne Demek? Azer Bülbül Ne Demektir? ,Azer Bülbül Analizi?
Azer Bülbül
Azer Bülbül Anlamı Nedir? Azer Bülbül Ne Demektir?, Azer Bülbül Açıklaması Nedir? , Azer Bülbül Cevabı Nedir? , Azer Bülbül Kelimesinin Anlamı?

Azer Bülbül Kimdir?

Azer Bülbül

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Azer Bülbül
Genel bilgiler
Doğum adı Subutay Kesgin[1][2]
Doğum 1 Şubat 1967(1967-02-01)[2][3]
Arpaçay, Kars, Türkiye
Ölüm 6 Ocak 2012 (44 yaşında)
Antalya, Türkiye
Tarzlar Arabesk  · Türk halk müziği  · Fantezi müzik  · Pop  · Azerbaycan müziği
Meslekler Ses sanatçısı · Oyuncu · Bestekâr · Söz yazarı
Çalgılar Bağlama
Etkin yıllar 1983-2012
Müzik şirketi Uzelli Müzik · Barış Müzik · Hayat Müzik · Akbaş Müzik
İlişkili hareketler Yıldız Tilbe · Müslüm Gürses · Seyfi Doğanay

Subutay Kesgin ya da sahne adıyla Azer Bülbül, (1 Şubat 1967, Kars - 6 Ocak 2012, Antalya[4]), Türk arabesk fantezi müzik ve halk müziği sanatçısı, söz yazarı, bestekâr ve oyuncu. 1980'li yıllarda Almanya'da, 1990'lı yıllarda ise Türkiye'de tanındı. Sanat camiasında; "Titreyen Sanatçı" veya "Titrek Kral" unvanlarıyla tanınır.[5]

Hayatı ve kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1 Şubat 1967 tarihinde[2] Kars'ın Arpaçay[2] ilçesinde dünyaya geldi.[2] Babası Remzi Bey, annesi Şamama Hanım'dır.[2][6] Çok küçük yaşlarda halk ozanı Güney Yıldız'dan dersler aldı.[7] Daha sonra ailesi ile birlikte Almanya'ya taşındı. Düğün salonlarında şarkı söylerken ünlü sanatçı Yıldız Tezcan tarafından keşfedildi. Yıldız Tezcan, ona "Azer Bülbül" adını verdi. Müzik yaşantısına 1984 yılında Uzelli Müzik etiketiyle çıkardığı Garip Yolcu albümü ile başladı. 1985 yılında Mavi Mavi Masmavi filmi ile ilk kez kamera karşısına geçti. Halk müziği - arabesk tarzında Esmerin Adı Oya, Yalan Olur (Yoruldum), Güzel / Kız Necla, Fırat (Yürüyorum), Ben Sana Vurgunum, Bir Yudum Su ve Dağlara Yolculuk albümleri ile müzik kariyerine devam etti.

Asıl çıkışı 1995 yılında Barış Müzik etiketiyle çıkardığı Ben Babayım adlı albümüyle yakaladı. Albümünde yer alan "Yaralandın Mı Ey Can?", "Dokunmayın Çok Fenayım", "Her An Her Şey Olabilir" ve "Çoğu Gitti Azı Kaldı" adlı parçaları popüler oldu. MÜYAP verilerine göre albümü 1,4 milyon adet sattı. Arabesk müzikte "Baba" ve şarkı söylerken titremesi nedeniyle "Titrek Kral" lakapları ile tanındı.[8]

Azer Bülbül, Ağıt, Zordayım, Kör Kurşun ve Bana Düştü gibi albümlere imza attı.

19 Şubat 1999'da asker kaçağı olduğu iddia edildi ve tecilinin 2001 yılına kadar sürdüğü tespit edildi. 22 Mart'ta birliğine gönderildi. 27 Eylül 2000'de askerliği bitti.[9]

15 Şubat 2001'de kokain kullandığı tespit edilerek 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezası daha sonra paraya çevrildi. Üç yıl uyuşturucu tedavisi gördü. Bülbül, Bir röportajında:

"18 aydır temizim, artık o günleri anmak bile istemiyorum." dedi.[10]

Tedavi sürecinde Yalan Sevgiler, Başımda Bela Var ve Ateş Düştüğü Yeri Yakar albümleriyle hayran kitlesine hitap etti. Eski şarkılarını "Seçmeler" adlı albümünde topladı. "Üzülmedim Ki" albümü popüler oldu.[11] 2007 yılının sonlarına doğru çıkardığı Kalemin Kırıldı albümünde "Alıştım", "Dayanamıyorum" ve "Zoruna mı Gitti" parçaları yer aldı. 2011 yılında son albümü Duygularım için stüdyoya geçti.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sanatçı 19 yaşında ailesinin zoru ile istemediği bir evlilik yaptı ve zorlu bir boşanma süreci yaşadı. Ünlü Türkücü Güler Işık ile nişanlandı ve daha sonra nişanı attı.

1998'de Yıldız Tilbe'ye evlenme teklifi etti ancak Yıldız Tilbe teklifini reddetti. En çok istediği şey baba olmak olan sanatçının hiç çocuğu olmadı.[12]

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Azer Bülbül, son albümü Duygularım'ın tanıtımını yapmak için Antalya'da bir bar ile anlaştı ve sahne almaya başladı. 6 Ocak 2012'de kaldığı otel odasında kalp krizi sonucu 44 yaşında hayatını kaybetti. Alınan kan örneğinde uyuşturucu ve alkole rastlanmazken, cinsel içerikli hap ve depresyon ilacı kullandığı öğrenildi ve bunların kalp krizini tetikleyecek dozda olmadığı saptandı. Bülbül‘ün iki damarının tıkalı ve kalbinde aşırı büyüme olduğu öğrenildi. Bazı kaynaklar, otopsi raporu sonucuna göre kalbinin 70 yaşındaki bir insan kadar yıprandığını belirtti.[13][14][15] Cenazesi İstanbul'a getirilerek Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'na defnedildi.[16]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Stüdyo albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Azer Bülbül Uzelli Müzik'ten 6, Barış Müzik'ten 12, Nokta Müzik'ten 1, Dilan Müzik'ten 1, Akbaş Müzik'ten 1, Kılıç Müzik'ten 1, Devsan Müzik'ten 1 ve Başarı Müzik'ten de 1 albüm olmak üzere hayatı boyunca toplam 24 adet stüdyo albümü çıkarmıştır.

Yıl Albüm adı Yapımcı Bilgiler
1984 Garip Yolcu Uzelli Müzik
1986 Esmerin Adı Oya
1987 Yalan Olur (Yoruldum)
1988 Güzel / Kız Necla
1989 Yürüyorum (Fırat)
1990 Ben Sana Vurgunum
1991 Bir Yudum Su Nokta Müzik
1993 Dağlara Yolculuk / İnsanlar Barış Müzik
1995 Ben Babayım / Dokunmayın Çok Fenayım
1996 Yine Düştün Aklıma Yar / Yaban Eller Dilan Müzik düet: Müslüm Gürses
Ağıt Barış Müzik
1997 Hayatımın Şarkıları Akbaş Müzik
Seçmeler Kılıç Müzik
1998 Arabesk'te Doğudan Esintiler Devsan Müzik düet: Seyfi Doğanay
Zordayım / Canım Yanıyor Barış Müzik
1999 Kör Kurşun / Sana Yalan Gelebilir
2000 Dünden Bugüne
Bana Düştü / Neden Dedo
2001 Yalan Sevgiler
2002 Başımda Bela Var / Yarınsızım Ben Başarı Müzik
2004 Ateş Düştüğü Yeri Yakar Barış Müzik
2006 Üzülmedim Ki
2007 Kalemin Kırıldı
2011 Duygularım

Teklileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Video klipler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu listede Azer Bülbül'ün albümlerine ve teklilerine ait video klipleri yer almaktadır.

Yıl Şarkı adı Albüm adı
1995 Yaralandın Mı Can? Ben Babayım / Dokunmayın Çok Fenayım
Her An Her Şey Olabilir
Ben Babayım
Çoğu Gitti Azı Kaldı
1996 Yine Düştün Aklıma Yar Yine Düştün Aklıma Yar / Yaban Eller
Ağıt Ağıt
1998 Zordayım Zordayım / Canım Yanıyor
Canım Yanıyor
1999 Elimi Kana Bulama Kör Kurşun / Sana Yalan Gelebilir
Kör Kurşun
İlle De Sen
2000 Korkularım Bana Düştü / Neden Dedo
Neden Dedo
2001 Vazgeçemem Yalan Sevgiler
Nasıl Bir Sene
2002 Yarınsızım Ben Başımda Bela Var / Yarınsızım Ben
2004 İyi Değilim Ateş Düştüğü Yeri Yakar
Dayan Bebeğim (Berfu Barane)
2007 Kalemin Kırıldı Kalemin Kırıldı
Zoruna Mı Gitti?
2011 Bu Gece Karakolluk Olabilirim Duygularım
Gidiyorum
2021 Ceylanım Ceylanım

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Azer Bülbül kokainman". 15 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ekim 2022. 
 2. ^ a b c d e f "AZER BÜLBÜL KABRİ * GÜLBAHÇE MEZARLIĞI 13. ADA * HADIMKÖY-İSTANBUL (HD)". 9 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ekim 2022. 
 3. ^ "Azer Bülbül'ün özel fotoğraf albümü". Sabah. 8 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Kasım 2020. 
 4. ^ Hurriyet.com.tr, "Azer Bülbül otel odasında ölü bulundu" 9 Ocak 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 7 Ocak 2012
 5. ^ "Azer Bülbül kimdir, nereli, ne zaman öldü? Azer Bülbül'ün hayatıyla ilgili bilgiler - Son Dakika Magazin Haberleri". www.hurriyet.com.tr. 27 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2020. 
 6. ^ "Azer Bülbül'e miting gibi cenaze töreni". 9 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ekim 2022. 
 7. ^ "Azer Bülbül'le Renkli Ropörtaj". 9 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ekim 2022. 
 8. ^ "AZER BÜLBÜL: MÜSLÜM DEDE OLDU BABA BENİM!". www.haber7.com. 27 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2021. 
 9. ^ "AZER BÜLBÜL SERBEST". www.hurriyet.com.tr. 8 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2021. 
 10. ^ "İŞTE SON GÖRÜNTÜSÜ". Hürriyet. 27 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Aralık 2020. 
 11. ^ ""AZER BÜLBÜL KİMDİR, NERELİDİR, NEREDE DOĞDU, KAÇ YAŞINDA ÖLDÜ"". www.bolgegundem.com. 16 Ocak 2023. 16 Ocak 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2021. 
 12. ^ "YILDIZ TİLBE'DEN ŞAŞIRTAN AZER BÜLBÜL ANISI". www.sabah.com.tr. 6 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Mart 2021. 
 13. ^ "AZER BÜLBÜL'Ü 70'LİK KALBİ ÖLDÜRMÜŞ". 23 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Nisan 2021. 
 14. ^ "Arabesk-fantezi sanatçısı Azer Bülbül'ün kesin ölüm nedeni belli oldu". 23 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Nisan 2021. 
 15. ^ "Bülbül'ün kalbinin harap durumda olduğunu belirten Adli Tıp uzmanları, "Kalbini çok ihmal etmiş. Damarları tıkanmış ve kalpte aşırı büyüme olmuş. Kendisi 43 yaşında olmasına rağmen kalbi 70 yaşındaki bir insanda görülebilecek bozukluğa sahipti" dediler". 23 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Nisan 2021. 
 16. ^ "AZER BÜLBÜL HAYATINI KAYBETTİ". www.milliyet.com.tr. 7 Ocak 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2021. 
 17. ^ "Azer Bülbül Filmografi". sinematurk.com. 30 Ocak 2016. 4 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ocak 2016. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Azer Bülbül Kimdir? Kimdir?:Azer Bülbül Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Azer Bülbül Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Azer Bülbül Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Azer Bülbül Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Azer Bülbül Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Azer Bülbül Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Azer Bülbül Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Azer Bülbül Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Azer Bülbül Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Azer Bülbül Kimdir? Kaç Yaşında?:Azer Bülbül Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Azer Bülbül Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Azer Bülbül Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Azer Bülbül Kimdir? Nereli?:Azer Bülbül Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Azer Bülbül Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Azer Bülbül Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Azer Bülbül Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Oving, Buckinghamshire, Olga Knipper, San Biagio di Callalta, Phalanx CIWS, Anableps, Talk That Talk, Oltu milletvekilleri listesi, Out of Africa (film), PFD Ödülleri, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Barselona, Madhya Pradeş, Birinci Libya İç Savaşı, Newfoundland, Odds On, Antik Yunanistanda hukuk, Gobi ayısı, Molteni, Balıkesir Üniversitesi, Shimotsuma, Jever, Bavyera Veraset Savaşı, Pakhet, Yunanistan millî futbol takımı, Wooler, Ermiye, Takayuki Seto, Yas Marina Pisti, Juvenil kronik artrit, Pellorneidae, Uruguaylı, Württemberg Hanedanı, Marianne Puglia, Gombe Eyaleti, Amirallere Suikast, Planck sıcaklığı, São Tomé ve Príncipe dobrası, Pedro de Betancur, Osmaniye ili genel seçim sonuçları, Tolga Ünlü, Jonas Okétola, Gone Baby Gone, Yeniceli, Kabataş, Penning tuzağı, NGC 255, Nestlé Candy Shop, Patagonya, Nenets, Vatanım Sensin, Airbus Helicopters H175, Guguk, Bekir Yarangüme, Dacia Lodgy, Pietro Germi, Beitun, Salahat Aghayev, Elektromanyetik tayf, Cepken, Remo Freuler, Müceddere, Dördüncü Doktor, Amancio Amaro, Gatorade, Omne vivum ex ovo, Ömer Niyazi Karataş, Innopolis, BDÜ, Durak, Karaisalı, Puhu, Arun Nehri, Zonerodius, Twix, MÖ 180, Protomandator, Harpagolestes orientalis, Fosil alanları listesi, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, Brest, Yeşaya, Yarımburgaz, Küçükçekmece, Yalçın Çakır, Nuno Bettencourt, Selçuk, David Sassoli, I Can Football, Putler, André Abujamra, NGC 3656, Bilişsel davranışçı terapi, Atilla Ödünç, Masumiyet Çağı, Rudi Altig, Mandy Sekiguchi, NGC 3736, Tayassuidae, Çomudüz, Afşin, Thymus quinquecostatus, Frances Hargreaves, Juraj Jakubisko, Jogaila,
Feeric Moda Haftası, 2004 yerel seçimleri, Ön Sezili Nedir?, São Paulo Moda Haftası, Makyajlı Nedir?, Kaideli İsminin Anlamı Nedir?, Alper Çağlar Kimdir?, Giden İsminin Anlamı Nedir?, Rio Moda Haftası, 8. Türkiye Hükûmeti, Port Harcourt Uluslararası Moda Haftası, Kıymetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ethem Karahan Kimdir?, Archie Goodwin Kimdir?, Ottawa Moda Haftası, Adil Ahmed Kimdir?, Miami Mercedes-Benz Moda Haftası, 7. Türkiye Hükûmeti, Mexico City Moda Haftası, Çözümsel İsminin Anlamı Nedir?, Akılbek Caparov Kimdir?, Madrid Moda Haftası, Aykutalp Derkan Kimdir?, Tunç Bilekli İsminin Anlamı Nedir?, Los Angeles Moda Haftası, Saf Kan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Altı İsminin Anlamı Nedir?, Maderzad İsminin Anlamı Nedir?, 2002 genel seçimleri, 6. Türkiye Hükûmeti, @portraits Kimdir?, PFDC Sunsilk Moda Haftası, Alper Yılmaz Kimdir?, Atkılı İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Reha Yereşen Kimdir?, Kahverengimsi İsminin Anlamı Nedir?, Lagos Moda Haftası, Jeffrey Archer Kimdir?, Gibisi İsminin Anlamı Nedir?, Gönlü Tok Nedir?, Jakarta Moda Haftası, Hakkı Öztürk Kimdir?, 5. Türkiye Hükûmeti, Detroit Moda Haftası, Kıymetli İsminin Anlamı Nedir?, @models Kimdir?, @alvinchyi Kimdir?, @influencer Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Oldu Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Olacak Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Kimdir?, @fashionable Kimdir?, Kopenhag Moda Haftası, @womenfashion Kimdir?, Şükran Efetürk Kimdir?, @streetwear Kimdir?, @modelmanagementco kimdir Kimdir?, @me nereli Kimdir?, @aestheticfeed nereli Kimdir?, [email protected] Kimdir?, @dressesonline kimdir Kimdir?, [email protected] Race Pro Kimdir?, Business @ the Speed of Thought Kimdir?, @ceydatun anlamı Kimdir?, [email protected] seminarioj Kimdir?, Dans@ Kimdir?, @sohoplace Kimdir?, @art anlamı Kimdir?, @goodvibes anlamı Kimdir?, @onlineshopping Kimdir?, Yenişehir Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, NGC 278, Chamartin Madrid, Trikala, Bastian Schweinsteiger, Denys Boyko, Türkiyedeki amfibiler listesi, tbmm 5. dönem milletvekilleri listesi, Aton, The Fame3, İhsan Raif Hanım, asagidolay bismil, bayrak asmak ne anlama gelir analizi ne demektir, Ngorongoro Koruma Alanı, Richard Penn (oyuncu), 438 sayı, Eisenberg an der Raab, Delio Toledo, NGC 3543, Ability Office, NGC 3789, Naftali Bennett, Habsburg Kontu Radbot, Oksana Slivenko, Ernst Haefliger, Sururi, Fatih, Nadi, Power On Self Test, Dumlupınar, Bismil,