Atandwa Kani Kimdir?

Atandwa Kani Kimdir?

Atandwa Kani Kimdir?

Atandwa Kani Nereli

Atandwa Kani Kaç Yaşında? Atandwa Kani Boyu Kaç Atandwa Kani Kaç Kilo Atandwa Kani Doğum Tarihi Atandwa Kani Ne Demektir? Atandwa Kani Anlamı Nedir?
Atandwa Kani Kimdir? , Atandwa Kani Nereli , Atandwa Kani Kaç Yaşında? , Atandwa Kani Boyu Kaç , Atandwa Kani Kaç Kilo , Atandwa Kani Doğum Tarihi , Atandwa Kani Ne Demektir? , Atandwa Kani Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Atandwa Kani
Atandwa Kani Kelimesinin Anlamı Nedir? Atandwa Kani Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Atandwa Kani Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Atandwa Kani - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Atandwa Kani - Oranlamak Atandwa Kani - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Atandwa Kani - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Atandwa Kani - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Atandwa Kani - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Atandwa Kani
Atandwa Kani Nedir? Atandwa Kani Ne demek? , Atandwa Kani Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Atandwa Kani
Atandwa Kani Kelimesinin Anlamı? Atandwa Kani Ne Demek? Atandwa Kani Ne Demektir? ,Atandwa Kani Analizi?
Atandwa Kani
Atandwa Kani Anlamı Nedir? Atandwa Kani Ne Demektir?, Atandwa Kani Açıklaması Nedir? , Atandwa Kani Cevabı Nedir? , Atandwa Kani Kelimesinin Anlamı?

Atandwa Kani Kimdir?

Atandwa Kani

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atandwa Kani
Kani - 2018
DoğumAtandwa Duduza Yiduthi Kani
06 Haziran 1984 (39 yaşında)
Port Elizabeth, Doğu Cape, Güney Afrika
Mezun olduğu okul(lar)Witwatersrand Üniversitesi
MeslekAktör
Etkin yıllar2007–günümüz
Evlilik

Atandwa Kani (d. 6 Haziran 1984 [1]), Güney Afrikalı aktördür. Eski aktörlerden John Kani'nin oğludur.

Erken Dönemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kani, 6 Haziran 1984'te Port Elizabeth , Eastern Cape'de doğdu. Kendi oyunculuk rolleri için senaryo eğitimi alan ve oğlunu tiyatro gösterilerine götüren babasını izleyerek, ondan öğrendikleriyle küçük yaşta eğlence sektörüyle tanıştı. Bu deneyimler onu babasının izinden gitmeye teşvik etti. Tiyatro performansı okuduğu ve okul prodüksiyonlarına katıldığı Witwatersrand Üniversitesi'nde (Wits) eğitim gördü. 2008 yılında tiyatro performansı dalında aynı üniversiteden onur derecesi ile mezun olan Kani 2019'da New York Üniversitesi Tisch Sanat Okulunda oyunculuk alanında MFA'yı tamamladı.[2]

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kani uluslararası ilk çıkışını Baxter Theatre Center ve Royal Shakespeare Company arasındaki bir işbirliği olan The Tempest'te Ariel'i babası (Caliban) ve Sir Antony Sher (Prospero) ile birlikte oynayarak yaptı. Bir eleştirmen onu "bu yapımın yıldızı... karakteri somutlaştıran ve oyuncu kadrosunun geri kalanıyla güzel bir şekilde etkileşime giren O'nu izlemek gerçek bir zevkti" olarak tanımladı. Nottingham haber sitesi Nottingham Post'tan Sean Hewitt, "...sahneyi çalan Atandwa Kani, gördüğüm en iyi Ariel" yazdı.[3]

2009'da Kani, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk televizyon çıkışını, 2006'dan 2012'ye kadar Birleşik Krallık'ta yayımlanan son derece popüler ITV aile draması Wild at Heart'ın Amerikan uyarlaması olan CW Television Network programı Life Is Wild'da yaptı. 2010'dan 2012'ye kadar 5. ve 6. serilerde Thabo rolünü oynadı. Ayrıca Stephen Tompkinson ve Dawn Steele'in başrol oynadığı orijinal British Wild at Heart'ın 7. serisinde kısa bir rolde oynadı.

2009'da Kani, genç Güney Afrikalılar için ev ve kimlik fikirlerini farklı şekillerde araştıran ''Hayani'' ve [[ID Pending]]] adlı iki yeni oyunda sahne aldı. Oyuncu arkadaşları ve Wits mezunu Nat Ramabulana ile birlikte Warren Nebe'nin yönettiği yapımların prömiyerini Grahamstown Ulusal Sanat Festivali'nde yaptılar.

Kani, TrueLove dergisinin In Bed With... özelliklerinin ilkinde yer aldı. 2010 yılında SABC TV dizisi Soul Buddyz'de düzenli olarak bir karaktere can verdi. 2011'de, Khalo Matabane'nin yönettiği SABC 2 siyasi dizisi 90 Plein Street'in üçüncü sezonunda düzenli olarak yer aldı. Ayrıca Tokyo Sexwale ve Hlubi Mboya ile birlikte 46664 "Legacy" Bileklik için Tören Ustası olarak görev yaptı.

Daha sonra Justin Chadwick'in yönettiği ve Idris Elba, Naomie Harris ve Terry Pheto ile birlikte rol aldığı Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol filminde Nelson Mandela'nın 16-23 yaş arasındaki halini canlandırdı.

Kani, Rolie Nikiwe'nin yönettiği SABC 1 draması Kowethu'da başrol olarak yer aldı. Ardından uluslararası BET dizisi The Book of Negroes'da Cuba Gooding Jr. ile birlikte rol aldı.

2014 yılında Kani, ünlü Fortune Cookie Theatre Company grubuna katıldı ve Sylvaine Strike ile birlikte Market Theatre'da Black & Blue performansına devam etti. Ayrıca New York'ta Dr. John Kani'nin yönettiği Sizwe Banzi Is Dead'i seslendirdi.

Kani yakın zamanda hit Mzansi Magic TV dizisi It's Complicated'de görüldü.

12 Temmuz 2016 Salı günü, 19. Zanzibar Uluslararası Film Festivali kapsamında Eski Zanzibar Kalesi'nde Philemon rolünü oynadığı kısa film The Suit'in Afrika galasına katıldı. Güney Afrikalı film yapımcısı Jarryd Coetsee tarafından yazılıp yönetilen film Can Themba'nın kısa öyküsüne dayanmaktadır. Film, resmi yarışmanın bir parçası olmamasına rağmen, jüri tarafından Özel Mansiyon Ödülü verildi.

2018'de Kani, Black Panther filminde babası John Kani ile paylaşılan ikili bir rol olan gizli ama gelişmiş bir krallığın varisi olan genç Kral T'Chaka'yı canlandırdı.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

2012 – 2015 yılları arasında sunucu Thembisa Mdoda ile evli kalmıştır.[4] 2015'de Fikile Mthwalo ile evlenmiştir.[5]

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Yapım Karakter Notlar
2007–08 Life Is Wild Tumelo 7 Bölüm
2010–12 Wild at Heart Thabo 17 Bölüm
2011 Leonardo Giovanni Salvatore Bölüm: "Servant of Florence"
2014 Kowethu Sibu
2014 Generations Samora Lembede
2015 The Book of Negroes New York jail guard Mini seri;
Bölüm 4
2016 Ashes to Ashes Buzwe Pembe Dizi
2021 What if...? Genç T'Chaka Mini seri;
1 Bölüm

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Yapım Karakter Notlar
2013 Mandela: Long Walk to Freedom Nelson Mandela
(Aged 16–23)
2016 The Suit Philemon Kısa film
2018 Black Panther Young T'Chaka
2020 Mercury Afrograde John Kısa film

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Atandwa Kani biography: his life, wife, father, age, and movies". briefly.co.za. 16 Eylül 2019. 27 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2022. 
  2. ^ "Cabaret Class of 2020". tisch.nyu.edu. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2019. 
  3. ^ Hewitt, Sean (April 14, 2009). "Review: The Tempest, Theatre Royal". Nottingham Post. 7 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: January 29, 2017. 
  4. ^ "Atandwa Kani ex-wife Thembisa Mdoda". 6 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2022. 
  5. ^ "Atandwa & Fikile separated". 15 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış Bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Atandwa Kani Kimdir? Kimdir?:Atandwa Kani Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Atandwa Kani Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Atandwa Kani Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Atandwa Kani Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Atandwa Kani Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Atandwa Kani Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Atandwa Kani Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Atandwa Kani Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Atandwa Kani Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Atandwa Kani Kimdir? Kaç Yaşında?:Atandwa Kani Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Atandwa Kani Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Atandwa Kani Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Atandwa Kani Kimdir? Nereli?:Atandwa Kani Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Atandwa Kani Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Atandwa Kani Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Atandwa Kani Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Hasanbeyli, Motion blur, 2016 Türkiye nüfus sayımı, Organ sistemi, Cinnah Antarktika İstasyonu, Nihat Ali Özcan, Vladimir Badoyeviç Gasoyan, Mondros Mütarekesi, Pedro Franco, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Çin klasikleri, Sultan Mustafa Camii, Real Madrid CF futbolcuları listesi, Reizo Fukuhara, Sultan (film), Kraniyofasiyal yarıklar, I. Oscar, The Edge of Glory, Serkan Boydak, Fenoloji, Klaskuri Kilisesi, Harz Millî Parkı, Kılıç (Kurtlar Vadisi), Cephe yönelimli programlama, Tokugawa şogunluğu, Dinamik (fizik), Jovianus, Ülkelere göre elma üretimi sıralaması, Ali Golizade, Türksat Kablo İnternet, Hidrasyon, A.C. Milan, Pertevniyal Lisesi, Prens Philip, Piyasa ekonomisi, Randy Barnes, Polimerizasyon, Kuzey Makedonya, Honda Ridgeline, Bulgaristan arması, 1001 Albums You Must Hear Before You Die, Barış Ataş, Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu, Aşağıpazarcı, Manavgat, Kanada Uzay Ajansı, Gedebey Rayonu, 10. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Güneş dışı gezegenler listesi, Provo, Utah, Fotoğraf filmi, Norovirus, Basil Zaharoff, Hüseyin Bodaninski, Amfibol, Port Elizabeth, Asetik anhidrit, Old Dominion University, Norveç bayrağı, Osmanlı Bahriye Nazırlığı, TED Ankara Koleji Okul Müzesi, Kaban Gölü, Marisa Berenson, Resûlîler, Osmanlı Harbiye Nazırlığı, Koichi Tanaka, Luciano De Crescenzo, José María Íñigo, Tuncelide 2004 Türkiye yerel seçimleri, OSCE, Ritim oyunu, Popeyes, Sofia Alekseyevna, Andy Murray, Tıva Alfabesi, Villa dEste, Sergey Bubka, Praetorian Muhafızı, The Pink Floyd and Syd Barrett Story, Haseldorf, WWE European Championship, Gezginler, Aeroflot kazaları ve olayları, Mersin, Volga Hidroelektrik Santrali, Reims, Dil bilim, Plaj hentbolu, Johan Vonlanthen, 2015 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı seçimi, Güneyik, Korkut, Atatürk Köprüsü, Bursa Göç Tarihi Müzesi, Fortitudo Bologna, Çağdaş Sanatlar Müzesi (Belgrad), Ülkelere göre göçmen nüfus listesi, Tevfikiye Camii, Konsolidasyon oturması, Top Industrial Managers for Europe, Zeynel Doğan, Kamboçya İç Savaşı,
Boncuklu İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Oral Kimdir?, Evren Şahin Kimdir?, Atilla Koç Kimdir?, Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?,