Amman Menkul Kıymetler Borsası

Amman Menkul Kıymetler Borsası

Amman Menkul Kıymetler Borsası
Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı Nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Amman Menkul Kıymetler Borsası - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Amman Menkul Kıymetler Borsası - Oranlamak Amman Menkul Kıymetler Borsası - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Amman Menkul Kıymetler Borsası - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Amman Menkul Kıymetler Borsası - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Amman Menkul Kıymetler Borsası - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Amman Menkul Kıymetler Borsası
Amman Menkul Kıymetler Borsası Nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne demek? , Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Amman Menkul Kıymetler Borsası
Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı? Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne Demek? Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne Demektir? ,Amman Menkul Kıymetler Borsası Analizi?
Amman Menkul Kıymetler Borsası
Amman Menkul Kıymetler Borsası Anlamı Nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne Demektir?, Amman Menkul Kıymetler Borsası Açıklaması Nedir? , Amman Menkul Kıymetler Borsası Cevabı Nedir? , Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı?

Amman Menkul Kıymetler Borsası

Amman Menkul Kıymetler Borsası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Amman Menkul Kıymetler Borsası
بورصة عمان
Tür Menkul kıymetler borsası
Yer Amman, Ürdün
KuruluşMart 1999
Önemli yetkililerKemal Ahmed El-Kude
(Yönetim Kurulu Başkanı)[1]
Mazen Vetheyfi (CEO)[2]
Para birimiÜrdün dinarı
İşlemdeki şirket237 (2014)
Market Cap18.1 milyar JOD (2014)
Hacim2.2 milyar JOD (2014)
Websitesiexchange.jo

Amman Menkul Kıymetler Borsası (ASE) (Arapçaبورصة عمان Bursa Amman), Amman merkezli bir menkul kıymetler borsasıdır. Mart 1999 tarihinde kurulmuş olup kâr amacı gütmeyen, idari ve mali özerkliğe sahip bir kurumdur ve menkul kıymet alım satımı için bir borsa işlevi görmektedir.

ASE, yedi üyeli bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Bir icra kurulu başkanı, günlük sorumlulukları denetler ve kurula rapor verir.[3] ASE'nin üyeleri, Ürdün'ün 68 aracı kurumudur. 2014 yılı itibarı ile borsada 237 şirket listelenmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Board of Directors | Amman Stock Exchange". www.ase.com.jo. 8 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ocak 2021. 
  2. ^ "Executive Management | Amman Stock Exchange". www.exchange.jo. 4 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ocak 2021. 
  3. ^ "About ASE | Amman Stock Exchange". www.ase.com.jo. 22 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ocak 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Haberler Kategorisinden Haberler


  • Amman Menkul Kıymetler Borsası Nedir?:Amman Menkul Kıymetler Borsası ile ilgili Amman Menkul Kıymetler Borsası burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne Demektir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Açıklaması Nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Cevabı Nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Kelimesinin Anlamı? Amman Menkul Kıymetler Borsası konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Amman Menkul Kıymetler Borsası Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Amman Menkul Kıymetler Borsası Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Amman Menkul Kıymetler Borsası İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • Amman Menkul Kıymetler Borsası Açıklaması?:Amman Menkul Kıymetler Borsası Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Amman Menkul Kıymetler Borsası Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Amman Menkul Kıymetler Borsası Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Amman Menkul Kıymetler Borsası Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Amman Menkul Kıymetler Borsası Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • Amman Menkul Kıymetler Borsası Gerçek mi?:Amman Menkul Kıymetler Borsası ile ilgili Amman Menkul Kıymetler Borsası burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Amman Menkul Kıymetler Borsası sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Amman Menkul Kıymetler Borsası Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • Amman Menkul Kıymetler Borsası Hakkında?:Amman Menkul Kıymetler Borsası ile ilgili Amman Menkul Kıymetler Borsası burada bulabilirsiniz. Amman Menkul Kıymetler Borsası Detaylar için sitemizi geziniz Amman Menkul Kıymetler Borsası Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Amman Menkul Kıymetler Borsası resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Büyükçimiş, Akçadağ, Mr. Wrong, Birleşik Arap Cumhuriyeti, Endoskopi, Kumanova, Kalepark, Bulak, Suyuti, Termopylae Muharebesi, Bâkî, Bakı, Hazine Müsteşarlığı, Toygun Atilla, 2012 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri, Lidl, Moskova Nehri, Kakavya, Bayağı sıvacı kuşu, My Blue Heaven (film, 1990), Kategori:Hint Okyanusundaki liman kentleri, M. Hanefi Bostan, Bas (çalgı), SantAgata di Militello, Saf maddeler, Kedi Beşiği, Sarı yelekliler hareketi, Pershing, 2020 İdlib çatışmaları, Ismaili, İsmailî, Kategori:1333te eserler, 2012 Afyonkarahisar patlaması, Usame bin Ladinin ses kayıtları ve videoları, Iguatama, Malpolon insignitus, Sammy Traoré, Toyota Savaşı, Kategori:Etnik gruplara göre matematikçiler, İslam kültürü, Crannog, Made of Stars, Guta Katliamı, İslami Cephe, Saksı Olmanın Faydaları (film), Kategori:Endüstrilerine göre iş insanları, Cité de Carcassonne, Ağrı alt bölgesi, Mehmet Emin Erişirgil, Hiperbolik sekant, Osmanlı kitap kültürü, Joan Cusack, Etimoloji, Let the River Run, Facebook, Arista Records, Kategori:Japon pop müzik grupları, Higashimurayama, 2012 Afrika Uluslar Kupası, BM Güvenlik Konseyi, Hayvanları Koruma Kanunu, Mahmut Orhon, Atlantisia, Kategori:Endülüs, Kategori:Death metal, Kategori:Seattle, Washington doğumlu sporcular, Aleksey Berezutski, Dağ sıçanı, Kategori:Perakende süreçleri ve teknikleri, Paranormal Activity: En Yakın Akraba, Antropozofi, Cumhuriyet Muhafızları (Suriye), Japonya kadın millî futbol takımı, Uygulamalı dilbilim, Helgoland, Sabah Yıldızı, Çukurasma, Gülnar, Kategori:Antik Yunan tragedyaları, Libya İç Savaşı, Pirzola, Türkiye tarihi, Anti Terör Birimleri, Brendola, South Bank, Klaus (film), Big Guitars in Little Europe, İskenderiye Kütüphanesi, 1991 Grammy Ödülleri, Amerikan Film Enstitüsü Konservatuvarı, Kalbimin Sahibi 2016, Kategori:Crustacea, Kategori:TBMM 16. dönem Erzincan milletvekilleri, Eugenópolis, Nörolojik sistem, İrfan Kurudirek, Ekim 2016 Gaziantep saldırıları, Yahudilere yönelik zulüm, Erivan Radyosu fıkraları, Su örümcekleri türleri listesi, Choqok, Dmitri Mendeleev,
Sakilik Nedir?, 03j2.com, affiliatecashbusiness.com, Rasyonel sayı Nedir?, adultexotica.com, İnlice, activitycentersoftware.com, a1ml3ss.com, Ademoğlu Nedir?, Neci Nedir?, Amasya Merkez Merkezköyler Karataş Köyü Muhtarlığı Amasya Merkez Merkezköyler Karataş Köyü Muhtarı Kim?, Mut Nedir?, Fiat, Mesnevi-han Nedir?, Bahri Köyü Muhtarlığı Bahri Köyü Muhtarı Kim?, Yeniçerilik Nedir?, Manasız Nedir?, Link Nedir?, Uskuf Nedir?, Bedri Serter Kimdir?, Kumbaracı Nedir?, Tıraş bıçağı Nedir?, Köpek Nedir?, Tehir Nedir?, Takımada Nedir?, Yırtılmayan Bina Boyu Afişler Satış Fiyatı, Kelb-ül-asgar Nedir?, Pantherophis obsoletus Nedir?, Echis borkini Nedir?, Karanfüliyye Nedir?, Kalite hedefi çevre Nedir?, Bayrağımıza ve istiklal Marşı'mıza neden değer vermeliyiz?, Sokağa Dökülmek Deyimi Anlam Nedir? Sokağa Dökülmek Deyimi Ne Demek?, Muhasara Altına Almak Deyimi Anlam Nedir? Muhasara Altına Almak Deyimi Ne Demek?, Ejderha Nedir?, İçini Yemek Deyimi Anlam Nedir? İçini Yemek Deyimi Ne Demek?, Ferz Çıkmak Deyimi Anlam Nedir? Ferz Çıkmak Deyimi Ne Demek?, Arian Moayed Kimdir?, Birinin Yalancısı Olmak Deyimi Anlam Nedir? Birinin Yalancısı Olmak Deyimi Ne Demek?, Stranger in a Strange Land (şarkı), 19teslove.com, Soğuk (cool) Nedir?, Antitez Nedir?, Düşman Nedir?, 168138800.com, Hummer H2, 12mahserial.xyz, 102best.com, 03ing.com, affiliate-programm.com, Sepi Nedir?, Denenilmek Nedir?, İsmail Hakkı Yıldırım (1934 doğumlu siyasetçi) Kimdir?, adulteandopr.com, Lenovo V15 G3 IAP Laptop, Yenisanayi, activitybit.com, Sakil Nedir?, Citroen, Lenovo G27q-30 Monitor, Darülmuallimat Nedir?, Rüyada Ruh Görmek Ne Anlama Gelir?, Rüyada Mecusi Mezarlığı Görmek Ne Anlama Gelir?, Rasyonel Nedir?, a1migration.com, Rüyada Kan almak Görmek Ne Anlama Gelir?, çözündürmek Nedir?, Cılav-dar Nedir?, Cansın Nedir?, Neces Nedir?, istirca Nedir?, intern Nedir?, ifade etmek Nedir?, Hint keneviri Nedir?, Adıyaman Besni Merkezköyler Bahri Mahallesi Muhtarlığı Adıyaman Besni Merkezköyler Bahri Mahallesi Muhtarı Kim?, Burçlar kuşağı Nedir?, Borsa değeri Nedir?, Hayatengiz Nedir?, Ademiyyet Nedir?, Bir köpek yaşı niçin yedi insan yaşına eşittir? Nedir?, Beriyye Nedir?, Halbuki Nedir?, Baydu Nedir?, Ballık Nedir?, Gudubet Nedir?, Giran-maye Nedir?, Mesnevi Nedir?, Gebeş Nedir?, Yeniçeri Nedir?, Manalı Nedir?, Fokur Nedir?, Felekzede Nedir?, Linin Nedir?, Go Live (albüm) Nedir?, Uskan Nedir?, Pantherophis guttatus Nedir?, Kumbara Nedir?, Tıraş Nedir?, Echis Nedir?, Kopçalı Nedir?,