Alphan Manas Kimdir?

Alphan Manas Kimdir?

Alphan Manas Kimdir?

Alphan Manas Nereli

Alphan Manas Kaç Yaşında? Alphan Manas Boyu Kaç Alphan Manas Kaç Kilo Alphan Manas Doğum Tarihi Alphan Manas Ne Demektir? Alphan Manas Anlamı Nedir?
Alphan Manas Kimdir? , Alphan Manas Nereli , Alphan Manas Kaç Yaşında? , Alphan Manas Boyu Kaç , Alphan Manas Kaç Kilo , Alphan Manas Doğum Tarihi , Alphan Manas Ne Demektir? , Alphan Manas Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Alphan Manas
Alphan Manas Kelimesinin Anlamı Nedir? Alphan Manas Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Alphan Manas Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Alphan Manas - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Alphan Manas - Oranlamak Alphan Manas - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Alphan Manas - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Alphan Manas - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Alphan Manas - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Alphan Manas
Alphan Manas Nedir? Alphan Manas Ne demek? , Alphan Manas Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Alphan Manas
Alphan Manas Kelimesinin Anlamı? Alphan Manas Ne Demek? Alphan Manas Ne Demektir? ,Alphan Manas Analizi?
Alphan Manas
Alphan Manas Anlamı Nedir? Alphan Manas Ne Demektir?, Alphan Manas Açıklaması Nedir? , Alphan Manas Cevabı Nedir? , Alphan Manas Kelimesinin Anlamı?

Alphan Manas Kimdir?

Alphan Manas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Alphan Manas
Doğum30 Temmuz 1962 (61 yaşında)
İzmir, Türkiye
İkametİstanbul, Türkiye
EğitimEge Üniversitesi
Meslekİş Adamı, Girişimci, Fütürist

Alphan Manas, (d. 30 Temmuz 1962), Türk girişimci, iş insanı ve fütürist. İddaa oyununun fikir sahibi ve proje lideri.[1]. Fütüristler Derneği kurucusu ve Onursal Başkanı.[2]

Eğitim yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Alphan Manas, liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ardından, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu. 1987 yılında New York Eyalet Üniversitesi'nden Üretim Yönetimi konusunda yüksek lisans derecesi aldı.[3]

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1986 yılında Tenba firmasının New York fabrikasında Üretim Müdürü olarak çalışmaya başladı. 1987'de Sears, K-Mart ve JC Penney için hazır giyim üretimi yapan Colonial Corp. şirketinin Türkiye'de Ülke Müdürü oldu. 1988'de Exim, Planet ve Teknoser isimli şirketleri kurdu. 1998 yılında Teknoloji Holding'i kurarak, bu şirketleri tek çatı altında topladı. 2006 yılında Teknoloji Holding'deki ortaklığından ayrıldı. Bünyesine aldığı 7 şirket ile, Hollanda merkezli, ABD ve İngiltere'de yapılanan Brightwell Holdings BV’yi kurdu.

Kurucu ortağı olduğu Teknoloji Holding'de Yönetim Kurulu Eş Başkanı olarak 18 senede birçok proje yürüttü. En bilinen projesi, Nisan 2004'te hayata geçen İddaa oyunudur. İlaçlarda Üretim Esnasında Barkod Uygulaması, Köprü ve Otoyollarda Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), 1997 Nüfus Sayım Projesi, Uzaktan Otomatik Sayaç Okuma (AMR), GSM, ITV, Internet ve IVR platformlarından yararlanan “Spor Toto ve At Yarışları” bahis sistemi gibi Hükûmet düzeyindeki projelere öncülük etmiştir.[4]

Üyelikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi (2004-2005)[1] 2 Şubat 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 • Türkiye Fütüristler Derneği Kurucu Başkanı (2005-2008) [2]
 • Türkiye Fütüristler Derneği Onursal Başkanı (2008) [2]
 • Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi (2007-2008) [5]
 • Mensa Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Derneği Kurucu Başkanı (2009) [6]
 • TÜSİAD - Fütürizm Düşünce Grubu kurucu başkanı [7]
 • Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2011-2014) [8]
 • Keiretsu Forum İstanbul Kurucu Başkanı (2013-2015) [9]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 12 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 2. ^ a b c "Arşivlenmiş kopya". 13 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 3. ^ https://www.isikun.edu.tr/en/alphan-manas-biography [ölü/kırık bağlantı]
 4. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 5. ^ "Arşivlenmiş kopya". 16 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 6. ^ "Arşivlenmiş kopya". 24 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 7. ^ http://tusiad.org/tr/tum/item/4947-tusiad-futurizm-dusunce-grubu-calismalarina-basliyor
 8. ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 
 9. ^ "Arşivlenmiş kopya". 19 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Ocak 2017. 


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Alphan Manas Kimdir? Kimdir?:Alphan Manas Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Alphan Manas Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Alphan Manas Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Alphan Manas Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Alphan Manas Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Alphan Manas Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Alphan Manas Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Alphan Manas Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Alphan Manas Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Alphan Manas Kimdir? Kaç Yaşında?:Alphan Manas Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Alphan Manas Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Alphan Manas Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Alphan Manas Kimdir? Nereli?:Alphan Manas Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Alphan Manas Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Alphan Manas Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Alphan Manas Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Pergamon Krallığı, Maastricht Üniversitesi, Visual Basic for Applications, Chris Morris (futbolcu), Friedrich Wilhelm Bessel, 1242, Kuzey İrlanda Sivil Haklar Birliği, İznik çinisi, Busto Arsizio, Hersin şehristanı, Averostra, Yaşlı istismarı, Basında Devlet Sırlarını Koruma Genel Müdürlüğü, BioShock Infinite, Kabaklı, Dinar, Tatos Gölleri, Sugababes, Messier 32, 2020 Hanau saldırısı, Genetik mühendislik, Kenny Acheson, İslam ve Yahudilik, Tripolitanya, Mauricio Wright, Opheodrys, Opera (şarkı), Desmodilliscus, Bayraktar TB3, Shinee, SHINee, Chuck Eidson, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu, Gibi karakterleri listesi, Gustavo Cuéllar, Mehmet Özdoğan, Çağdaş felsefe, Brisbane, Dekatlon, Babil takvimi, Rennes (şehir), Kazakistan bayrağı, Friederike Becht, Sina Yarımadası, Önyargı, Brigid Kosgei, Kropi bağı halkası, Erdal Eren, Gondvana, Tear down this wall, Çeçenistan bayrağı, Staphylococcus epidermidis, NGC 3202, Erzurumlu İbrahim Hakkı, Sestriere, Max Weber, Menkul kıymet, Ateş Krallıkları, Taguchi metodu, Mustafa Üstündağ (siyasetçi), Karmelit, 2005 Kürdistan Bölgesel Yönetimi bağımsızlık referandumu, Som en vind, Pis Yedili bölümleri listesi, Üçleme, Rastgele, Vancouver Denizcilik Hakemleri Birliği, Makine öğrenimi, Mecynargoides, Vasco da Gama, Michael Cera, Yanardağ krateri, Sublette County, Halterde Olimpiyat madalyası kazananlar listesi, Heinrich Wilhelm Matthäus Olbers, Öldürme Yetkisi (film), Logroño, Taçküre kütle atımı, Ubuntu sürümleri listesi, Suud Hanedanı, Civate, Marvel Sinematik Evreni, 1918 yapımı Amerikan filmleri listesi, Dedeler, Türkoğlu, Almuñécar, Gwanghaegun, Sofia Alekseyevna, Beagle Boys, Lake with Dead Trees, Alexander Graham Bell, Pyrausta bicoloralis, Berlin Olimpiyat Stadyumu, Guillaume Apollinaire, Kuantum Alan Kuramı Tarihi, Al Ana, İslami Davet Partisi, Lamini, 2002 İspanya Bisiklet Turu, Paradies, wo bist du?, Cinsiyetçi, Carl Gustav Jacob Jacobi,
Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?,