akaju Nedir?

akaju Nedir?

akaju

akaju Nedir?
akaju Ne demek?
akaju Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
akaju İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
akaju
akaju Kelimesinin Anlamı? akaju Ne Demek?
akaju Ne Demektir? akaju Analizi?
akaju
akaju Anlamı Nedir? akaju Ne Demektir?
akaju Açıklaması Nedir? akaju Cevabı Nedir?
akaju Kelimesinin Anlamı?
akaju
akaju Kelimesinin Anlamı Nedir? akaju Kelimesinin Anlamı Ne demek?
akaju Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

akaju Nedir?

Maun

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Akaju sayfasından yönlendirildi)
Swietenia
Fruit with leaves at Branch Canopy I IMG 8673.jpg
Swietenia macrophyllanın yaprak ve çiçekleri
Bilimsel sınıflandırma
lem: Plantae
Şube: Angiosperms
Sınıf: Eudicots
Takım: Rosids
Alt takım: Sapindales
Familya: Meliaceae
Cins: Swietenia
Jacq.[1]
Alt tür: ''Swietenia humilis

Swietenia macrophylla
Swietenia mahagoni[2]

Honduras Maunu

Maun ya da Akaju, asıl olarak Swietenia mahogani veya Swietenia macrophylla ağacının tahtasına verilen isim olmakla beraber, çeşitli türlerden koyu renkli ağaçlara verilen genel addır. Günümüzde Swietenia'ya ait tüm türler koruma altına alınmıştır.

Maun düz lifli, gözenek ve delik bulunmayan bir tahta türüdür. Zamanla kararan ve verniklendiğinde kırmızımsı parlaklığa kavuşan kırmızımsı-kahverengi renkte bir tahtadır. Kolay işlenir ve dayanıklı oluşu sebebi ile mobilya yapımında tercih edilen değerli bir ağaçtır. Mersin Anamur ilçesinde bolca maun ağacına rastlanmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Genus: Swietenia Jacq". Germplasm Resources Information Network. United States Department of Agriculture. 28 Nisan 1998. 7 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Kasım 2010. 
  2. ^ "GRIN Species Records of Swietenia". Germplasm Resources Information Network. United States Department of Agriculture. 24 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Kasım 2010. 


Haberler Kategorisinden Haberler


  • akaju Nedir? Nedir?:akaju Nedir? ile ilgili akaju Nedir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz akaju Nedir? Ne Demektir? akaju Nedir? Açıklaması Nedir? akaju Nedir? Cevabı Nedir? akaju Nedir? Kelimesinin Anlamı? akaju Nedir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. akaju Nedir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. akaju Nedir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? akaju Nedir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? akaju Nedir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • akaju Nedir? Açıklaması?:akaju Nedir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. akaju Nedir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur akaju Nedir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir akaju Nedir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. akaju Nedir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • akaju Nedir? Gerçek mi?:akaju Nedir? ile ilgili akaju Nedir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam akaju Nedir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. akaju Nedir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • akaju Nedir? Hakkında?:akaju Nedir? ile ilgili akaju Nedir? burada bulabilirsiniz. akaju Nedir? Detaylar için sitemizi geziniz akaju Nedir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler akaju Nedir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Aysel Baykal, Nikki DeLoach, Shenzhou 11, Kenichi Fukui, Özgür Suriye Ordusu, Demokratik konfederalizm, Orda Olmak, Ahmetli, Mehmet Gülcegün, ABD 1993 yılı 1 numara şarkıları, Kendi kalesine gol, Robert McDonald, Saoirse Ronan, Rumlar, Kopenhag, Pierre de Fermat, Kuzey Pasifik gerçek balinası, Devlet kapitalizmi, Anja Nissen, Sanfins de Ferreira, Mesut Kumcuoğlu, Robert Špehar, National Gallery, Terry Venables, Tom Kite, Guma İlçesi, 1931 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Hayati Soydaş, Fakirlik, Natati La Hayay, İmparatorluk birimleri, Yorgo Cavelas, Kubilay Peynircioğlu, TEAC, Vanishing Point, Nurhan Tekinel, Sosyal ağ, Patrice Evra, Amantini Boyu, Junior FC, Fildişi Sahilindeki şehirler listesi, Bornova Tren İstasyonu, Waking Up the Neighbours, Pep Guardiola, Aksonem, Konkordato, AS Monaco FC, Cloob, Alçak Ülkeler, Fovizm, Kurzgesagt, Jeffrey Sneijder, Eski Dünya, Manchester United FC, Moi, tout simplement, Kenan Işık, NGC 3239, Justyna Steczkowska, Siyasi düşünce, Serhildan, Cassius Dio, Scotiabank Arena, GOÜ, Tell Tayinat, jpeg, Sigrid Undset, Al Rayyan, Mr. Olympia, Kenan Evren, Jean Simmons, East Putford, Edda, Kız Kulesi, Pinterest, TCDD HT80000, Boris Godunov, Taneti Maamau, Akyar Barajı, Kürdistan, 1946 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Milk, Kenan Özer, Enock Kwateng, Amonyum perklorat, Somalililer, Samet Ağaoğlu, Levantenler, Jamie Madrox, Anıtkabir, Kodovjat, Samsung Galaxy C serisi, Civilization IV, Kenan (bölge), Yüksek güç roketçiliği, Luciano Federici, Klára Zakopalová, Embraer, Martin Fowler, Fuel oil, Frank Abagnale,
İplik İplik İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz, Fistanlık İsminin Anlamı Nedir?, Kavurma İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Li Kimdir?, Anna Lee Fisher Kimdir?, Temtek İsminin Anlamı Nedir?, Pörtlek İsminin Anlamı Nedir?, Nişanlık İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?, Ali Perret Kimdir?, Alçakça İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2019), Çapar İsminin Anlamı Nedir?, Putrelli Nedir?, Nursuz Pirsiz Nedir?, İpliğimsi İsminin Anlamı Nedir?, Fistanlı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Lazareva Kimdir?, Çarliston Marka Nedir?, Kavurgan İsminin Anlamı Nedir?, Alçak Gönüllü İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2000), Ali Peçen Kimdir?, Ahmet Levendoğlu Kimdir?, Temsili İsminin Anlamı Nedir?, Nişancı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kurnikova Kimdir?, Cezalandırıcı, Çapalı İsminin Anlamı Nedir?, Alçak İsminin Anlamı Nedir?, Nursuz Nedir?, İpince İsminin Anlamı Nedir?, Fiske İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız Nedir?, Kavunumsu İsminin Anlamı Nedir?, Ali Palabıyık Kimdir?, Cehennem Silahı 4, Abraham Løkin Hansen Kimdir?, Alçacık İsminin Anlamı Nedir?, Temposuz İsminin Anlamı Nedir?, Pozsuz İsminin Anlamı Nedir?, Nispetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Akyol Kimdir?, Çapaksız İsminin Anlamı Nedir?, Nurlu Nedir?, İpil İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 3, Fiskal İsminin Anlamı Nedir?, Kavunsu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Korakaki Kimdir?, Alca İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 2, Ahmet Kuyaş Kimdir?, Tempolu İsminin Anlamı Nedir?, Pozitivist İsminin Anlamı Nedir?, Nispetli İsminin Anlamı Nedir?, Adnan Mersinli Kimdir?, İpi Kırık İsminin Anlamı Nedir?, Anna Karlin Kimdir?, Çapaklı İsminin Anlamı Nedir?, Albüminli İsminin Anlamı Nedir?, Fire İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt Nedir?, Cehennem Silahı, Kavuklu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kalinskaya Kimdir?, Albinos İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler 2000, Ali Öztürk (masa tenisçi) Kimdir?, Ahmet Kurtcebe Alptemoçin Kimdir?, Pusulasız Nedir?, İpi Çürük İsminin Anlamı Nedir?, Firaklı İsminin Anlamı Nedir?, Temkinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarıksız Nedir?, Pozitiv İsminin Anlamı Nedir?, Çapaçul İsminin Anlamı Nedir?, Nispetçi İsminin Anlamı Nedir?, Kavruk İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler (film), Albinistinen İsminin Anlamı Nedir?, Anna Júlia Donáth Kimdir?, Ali Özsoy Kimdir?, Cattle Stampede, Pusulalı Nedir?, Nur Topu Gibi Nedir?, İpekli İsminin Anlamı Nedir?, Finlandiyalı İsminin Anlamı Nedir?, Çap İsminin Anlamı Nedir?, Albenisiz İsminin Anlamı Nedir?, Anna Johansson Kimdir?, Temkinli İsminin Anlamı Nedir?, Pozitif İsminin Anlamı Nedir?, Nisai İsminin Anlamı Nedir?, Zhang Ziyi Kimdir?, Kavrayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Catfight (film), Albenili İsminin Anlamı Nedir?, Anna Jesień Kimdir?,