Ahmet Kandemir Kimdir?

Ahmet Kandemir Kimdir?

Ahmet Kandemir Kimdir?

Ahmet Kandemir Nereli

Ahmet Kandemir Kaç Yaşında? Ahmet Kandemir Boyu Kaç Ahmet Kandemir Kaç Kilo Ahmet Kandemir Doğum Tarihi Ahmet Kandemir Ne Demektir? Ahmet Kandemir Anlamı Nedir?
Ahmet Kandemir Kimdir? , Ahmet Kandemir Nereli , Ahmet Kandemir Kaç Yaşında? , Ahmet Kandemir Boyu Kaç , Ahmet Kandemir Kaç Kilo , Ahmet Kandemir Doğum Tarihi , Ahmet Kandemir Ne Demektir? , Ahmet Kandemir Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Ahmet Kandemir
Ahmet Kandemir Kelimesinin Anlamı Nedir? Ahmet Kandemir Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ahmet Kandemir Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Ahmet Kandemir - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Ahmet Kandemir - Oranlamak Ahmet Kandemir - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Ahmet Kandemir - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Ahmet Kandemir - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ahmet Kandemir - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ahmet Kandemir
Ahmet Kandemir Nedir? Ahmet Kandemir Ne demek? , Ahmet Kandemir Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ahmet Kandemir
Ahmet Kandemir Kelimesinin Anlamı? Ahmet Kandemir Ne Demek? Ahmet Kandemir Ne Demektir? ,Ahmet Kandemir Analizi?
Ahmet Kandemir
Ahmet Kandemir Anlamı Nedir? Ahmet Kandemir Ne Demektir?, Ahmet Kandemir Açıklaması Nedir? , Ahmet Kandemir Cevabı Nedir? , Ahmet Kandemir Kelimesinin Anlamı?

Ahmet Kandemir Kimdir?

Ahmet Kandemir

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ahmet Kandemir
Ahmet Kandemir Beşiktaş Basketball 20221010 (3).jpg
Sigal Prishtina
Pozisyon Koç
Lig Kosova Superliga
Kişisel bilgileri
Doğum tarihi 20 Haziran 1970 (1970-06-20) (52 yaşında)
Doğum yeri Sinop, Türkiye
Kulüp bilgileri
Kulübü Sigal Prishtina
Antrenörlük kariyeri
Yıllar Takım
1997-2003 Beşiktaş
2003-2006 Pınar Karşıyaka
2006-2007 Antalya BB
2007-2008 Pınar Karşıyaka
2008-2010 Mersin BB
2010-2011 Antalya BB
2011-2012 İstanbulspor
2012 Selçuk Üniversitesi BK
2012-2013 Sigal Prishtina
2013-2015 Beşiktaş
2015-2016 Yeşilgiresun Belediye
2016 Acıbadem Üniversitesi
2016-2017 Trabzonspor
2020-2022 Beşiktaş
2023-günümüz Sigal Prishtina

Ahmet Kandemir (d.20 Haziran 1970; Boyabat, Sinop), Türk basketbol antrenörü ve eski basketbolcu. Kosova Basketbol Ligi ekibi KB Prishtina'yı çalıştırmaktadır.

Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk ve orta öğrenimini Yıldız İlkokulu ve Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Basketbol ile Enka Yıldız Takımı’yla tanışmış, aynı takımın Genç ve A Takımlarında oynamıştır. Daha sonra antrenörlük kariyerine başlamış ve ENKA, Paşabahçe Altyapı, Beşiktaş Altyapı, Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Antalya BB, Mersin BB, Garanti Koza İstanbulspor, Konya Selçuk Üniversitesi ve Yeşilgiresun Belediyespor takımlarını çalıştırmıştır.

Özellikle düşük bütçeli takımlara kazandırdığı başarılar, maliyeti ucuz, kaliteli yabancı transferleri ve keşfettiği yıldız oyuncularla Türk basketbolunda çok önemli bir yere sahiptir. Bu transferlerden birkaçı Henry Domercant, Dwayne Jefferson, Marcus Slaughter, Gary Neal, Sean Marshall’dır.

Oyun içerisinde takıma müdahale etmekten çekinmeyen koç, maç içerisinde hakemlerle olan diyaloglarından dolayı sık sık teknik faul ile cezalandırılmıştır. Özellikle Beşiktaş Genç Takım antrenörü iken hakemle yaşadığı bir diyalogdan sonra aldığı ceza sonucu, Ceza Kurulu’na yaptığı savunma Türk spor tarihine geçmiştir. Hakemin "kaşınıyorsun galiba?" sorusuna "Evet, kaşınıyorum." diye cevap verdikten sonra sahadan atılmış, daha sonra kurula verdiği doktor raporu ile gerçekten kaşındığını ispat etmiştir. Raporda, "Hasta uyuzdur, kaşınabilir." yazmaktadır. Bunun üzerine kuruldan sadece ihtar cezası almıştır.[1]

Antrenörlük kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynak:[2]

Beşiktaş[değiştir | kaynağı değiştir]

1997-98 Türkiye Basketbol Ligi sezonunda Beşiktaş’ı çalıştıran koç, takımıyla normal sezonu 5. sırada tamamladı ve playoff’lara kaldı. Playoff ilk turunda Beşiktaş, Pınar Karşıyaka’ya elendi.

1998-99 Türkiye Basketbol Ligi normal sezonunu Kandemir yönetimindeki Beşiktaş 8. sırada tamamladı ve playoff'a katılma hakkı elde etti. Playoff ilk turunda Pınar Karşıyaka’yı 3-0 ile geçerek çeyrek final oynama şansı elde etti. Çeyrek finalde sezonu şampiyon olarak tamamlayan Tofaşspor’a 3-2 kaybederek playoff’lara veda etti.

1999-00 sezonunda kısıtlı bütçesine rağmen mütevazı bir kadro kuran Kandemir yönetimindeki Beşiktaş 26 maçta aldığı 17 galibiyetle normal sezonu 5. sırada bitirip playoff’a kaldı. Çeyrek finalde yine Pınar Karşıyaka ile eşleşen Beşiktaş rakibini 3-0’la geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Efes Pilsen ile eşleşen Kandemir yönetimindeki Beşiktaş seride 3-1 geride kaldı ve elendi.

2000-01 sezonunda Kandemir yönetimindeki Beşiktaş 26 maçta 13 galibiyet alarak normal sezonu 7.sırada bitirdi. Playoff ilk turunda Pınar Karşıyaka’yı 3-1 ile geçmeyi başardı. Çeyrek finalde Efes Pilsen’le eşleşen Beşiktaş, rakibine seride 3-0 ile kaybetti ve sezonu tamamladı.

2001-02 sezonunda maddi açıdan sıkıntı yaşayan Beşiktaş’ta koç Kandemir, takımı tamamen yerli oyunculardan kurdu. Kandemir’in yardımcılıklarını Litvan Kęstutis Kemzūra ve İhsan Bayülken yaptı. Sezon başında pek şans tanınmayan Beşiktaş, koç Ahmet Kandemir yönetiminde tamamen yerli oyunculardan kurulu kadrosuyla normal sezonu 7. sırada bitirdi ve playoff hakkı kazandı. Playoff ilk turunda İstanbul Teknik Üniversitesi’ni beş maçlık bir serinin ardından 3-2 ile geçti. Çeyrek finalde Ülkerspor’la eşleşen Kandemir yönetimindeki Beşiktaş, seride Ülkerspor’a 3-0’la kaybetti ve elendi.

2002-03 sezonuna Beşiktaş’ın başında başlayan koç Ahmet Kandemir, 2003'ün tarihinde kulüple karşılıklı olarak anlaşarak Beşiktaş’tan ayrıldı. Kandemir'in yerine yardımcısı İhsan Bayülken, Beşiktaş’ın başına getirildi.

Pınar Karşıyaka[değiştir | kaynağı değiştir]

2003-04 sezonuna Pınar Karşıyaka antrenörü olarak başlayan Kandemir, takımıyla normal sezonu 4. olarak noktaladı. Playoff çeyrek finalinde Tuborg Pilsener’i 3-2 ile geçti ve yarı finale kaldı. Yarı finalde Efes Pilsen’e 3-1 kaybetti ve elendi. Bu başarılarının ardından Pınar Karşıyaka koç Ahmet Kandemir ile olan sözleşmesini 2 sene daha uzattı.

2004-05 sezonunda Kandemir yönetimindeki Pınar Karşıyaka normal sezonu 5. sırada bitirdi. Playoff çeyrek finalinde Fenerbahçe’ye 3-0 kaybetti ve elendi. Türkiye Kupası'nda Pınar Karşıyaka’ya final oynattı. Finalde Ülkerspor’a kaybetti ve kupayı ikinci olarak tamamladı.

2005-06 sezonuna Kandemir yönetimindeki Pınar Karşıyaka iyi başlayamadı ve Ocak ayında Kandemir, Pınar Karşıyaka'dan ayrıldı.

Antalya BB[değiştir | kaynağı değiştir]

2006'nın aralık ayında Antalya BB ile anlaştı. Kandemir yönetimindeki Antalya BB 2006-07 TB2L normal sezonunda B grubunu ikinci sırada bitirerek playoff oynama hakkı elde etti. Playoff’ta rakibine üstünlük sağlayan Antalya BB, Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldi. Koç Kandemir takımı şampiyon yaptıktan sonra, bir sonraki sezon için Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka ile anlaştı.

Pınar Karşıyaka (2. dönem)[değiştir | kaynağı değiştir]

2007-08 sezonunda Pınar Karşıyaka ile kısıtlı imkânlara rağmen ligi 7. sırada bitirerek takımına playoff oynatmaya hak kazandı. Playoff çeyrek finalinde Efes Pilsen'e elenerek sezonu tamamladı.

Mersin BB[değiştir | kaynağı değiştir]

2008-2010 yılları arasında Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin BB'nde antrenörlük yaptı. 2008-09 sezonunda Mersin BB ile normal sezonu 7. sırada tamamladı ve takımına playoff oynattı. Playoff çeyrek finalinde Türk Telekom’a 3-1 lik skorla elendi. 2009-10 sezonunda Kandemir yönetimindeki Mersin BB'nin aldığı kötü sonuçlar neticesinde 2010’un şubat ayında görevinden istifa etti.[3]

Antalya BB (2. dönem)[değiştir | kaynağı değiştir]

2010-11 sezonu için Antalya BB ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Normal sezonun 25. haftasında takımdan ayrıldı.

TB2L[değiştir | kaynağı değiştir]

2011-12 sezonunda TB2L'ye Garanti Koza sponsorluğunda şampiyonluk parolasıyla giren fakat 12. hafta sonunda ligde 19. sırada yer alan Garanti Koza İstanbulspor, antrenörlük görevine Ahmet Kandemir’i getirdi. Kısa bir süre takımın başında kaldıktan sonra görevinden ayrılarak yine TB2L ekiplerinden Konya Selçuk Üniversitesi ile anlaştı. Konya Selçuk Üniversitesi 2011-12 normal sezonu 1. olarak bitirmesine rağmen[4] playfoff’ta Gaziantep BB’ye elenerek Beko Basketbol Ligi’ne yükselmeyi başaramadı.

Beşiktaş (2. dönem)[değiştir | kaynağı değiştir]

2013-14 sezonu başında yeniden yapılanma içerisine giren Beşiktaş'ta basketbol direktörlüğü görevine getirilen Erman Kunter'den boşalan başantrenörlük görevine getirildi.[5] Kandemir, Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.[5] 2015 yılının şubat ayında görevinden istifa etti.

Yeşilgiresun Belediyespor[değiştir | kaynağı değiştir]

12 Mart 2015 tarihinde Yeşilgiresun Belediyespor ile anlaştı.[6] 2014-15 TB2L sezonu playoff yarı finalinde Sakarya BŞB takımını 3-1 eleyerek Yeşilgiresun Belediyespor'u Basketbol Süper Ligi'ne çıkardı.[7] Kandemir, Yeşilgiresun Belediyespor'un 2015-16 sezonunda oynadığı ilk 22 karşılaşmadan 5 galibiyet alması sonucu takımıyla olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.[8]

Beşiktaş (3. dönem)[değiştir | kaynağı değiştir]

2020-2021 yılına genç oyunculardan kurulu tecrübesiz bir takımla yeni yapılanmayla giren Beşiktaş'ın ilk 6 maçını kaybetmesi sonucu görevi bırakan Burak Bıyıktay'ın yerine "altyapı ve yeniden yapılandırma direktörü" olarak başladığı sezonun devamında koç olarak göreve getirildi.[9] 30 Aralık 2022'de, sözleşmesi tek taraflı olarak feshedildi ve yerine Igor Miličić getirildi.[10]

Başarılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Çalıştırdığı kulüpler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynak:[11]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Kandemir'in cinliği". basketfaul.com. 1 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2010. 
 2. ^ "TBL Lig Tarihi". 21 Mart 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2012. 
 3. ^ Ahmet Kandemir Mersin Bşb’den istifa etti![ölü/kırık bağlantı]
 4. ^ "2011-2012 sezonu TB2L Puan Durumu". 6 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2012. 
 5. ^ a b "Basketbolda Yeniden Yapılanma". Bjk.com.tr. 24 Şubat 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Temmuz 2013. 
 6. ^ "Ahmet Kandemir Yeşilgiresun'da". Habertürk. 12 Mart 2015. 2 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2015. 
 7. ^ "Yeşilgiresun Belediye TBL'de!". ntvspor.net. 9 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Mayıs 2015. 
 8. ^ "Akın Çorap Yeşilgiresun'da Ahmet Kandemir gönderildi!". 8 Şubat 2016. 8 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Şubat 2016. 
 9. ^ "eurohoops.net - Beşiktaş'ta Ahmet Kandemir Rüzgarı". 30 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2021. 
 10. ^ "Ahmet Kandemir'e Emekleri İçin Teşekkür Ederiz". bjk.com.tr. 1 Ocak 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2022-12-30. 
 11. ^ "Ahmet Kandemir koç Profili". 8 Şubat 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2012. 


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Ahmet Kandemir Kimdir? Kimdir?:Ahmet Kandemir Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Ahmet Kandemir Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Ahmet Kandemir Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Ahmet Kandemir Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Ahmet Kandemir Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Ahmet Kandemir Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Ahmet Kandemir Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Ahmet Kandemir Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Ahmet Kandemir Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Ahmet Kandemir Kimdir? Kaç Yaşında?:Ahmet Kandemir Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Ahmet Kandemir Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Ahmet Kandemir Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Ahmet Kandemir Kimdir? Nereli?:Ahmet Kandemir Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Ahmet Kandemir Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Ahmet Kandemir Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Ahmet Kandemir Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Aluminium Arak FC, Üçgen hücum, Kurt Yuvası Mağarası, Friedland Muharebesi, Riverdale, Hikari, Zeki Kuneralp, Basit bağlantılı, École Polytechnique, Veyselli Kaya Kabartmaları, 1989 Devrimleri, Argentinosaurus, Ahtapot, Cumhuriyet Halk Partisi, Hypocolius, Sabit Aksoy, Marisa Tomei, Tam hareketli video, Nothing to Lose, Necdet Zorluer, Basilicata, Emeviler, NGC 3117, Dolní Věstonice Venüsü, NGC 545, Trainwreck, Gürcü İsmail Paşa, Tank, Daniel Bovet, Novo Progresso, Nehebkau, Árpád von Degen, Stade Grimonprez Jooris, Silverius, Baba Tanrı, Joaquin Peirò, The Life of Pablo, Benjamin Boateng, Haram, Hernikler, Lokalizm, Fenike tatlısı, Osaka metrosu, Küçük Yenisey, Röt Oluşumu, Seviyorum Gülüm, Somaliland, Hamamlı, Eskipazar, C pil, NGC 7634, Banka kartı, Kandilli Deprem Müzesi, Buena Vista Social Club (film), The Boss Baby, Multics, Çağatay hanları listesi, MULTICS, Lego, Kuantum programlama, Uluslararası ilişkiler, Leonid Pilunsky, Ouagadougou, Spyker C8, Fransa, Mykonos, Geledi Sultanlığı, Bağımsız Devletler Topluluğu millî futbol takımı, Bahtiyar Rahmani, Kollektivizasyon, Finlandiya Parlamentosu, Brayton çevrimi, Pentheus, Siyaksares, Sunrise Beyond, Mühendislik, KC Rebell, Howard, Teksas, Hooverphonic, Nalbantlar, Söke, Robert Fitzroy, Harju, Cava gergedanı, Katar, İpliksi yılan, Bollullos Par del Condado, Kayıp On Kabile, Fermi enerjisi, Kuşadası, Erol Avcı, Sibirya Türkleri, Yelena Yakovleva, Birleşik Makedonya, Hacivat, 2007 Türkiye genel seçimleri, Genç Hristiyan Erkekler Birliği, Bulvar gazetesi, Hugo Chávez Frías, Hertford ilçesi, Kuzey Karolina, Polietilen tereftalat, Kopenhag,
Çarliston Marka İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Öztürk Kimdir?, Alevsiz İsminin Anlamı Nedir?, İri İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları 2, Fiyakalı İsminin Anlamı Nedir?, Galeyanlı Nedir?, Çatal Yürek Nedir?, Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?,