Gülsüm Soydan

Gülsüm Soydan

Gülsüm Soydan Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Gülsüm Soydan Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Gülsüm Soydan
Gülsüm Soydan İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Gülsüm Soydan Kelimesinin Anlamı?
Gülsüm Soydan Ne Demek?
Gülsüm Soydan Ne Demektir?
Gülsüm Soydan Analizi?
Gülsüm Soydan
Gülsüm Soydan Anlamı Nedir?
Gülsüm Soydan Ne Demektir?
Gülsüm Soydan Açıklaması Nedir?
Gülsüm Soydan Cevabı Nedir?
Gülsüm Soydan Kelimesinin Anlamı?
Gülsüm Soydan Kelimesinin Anlamı Nedir?
Gülsüm Soydan Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Gülsüm Soydan Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Gülsüm Soydan, (d. 27 Haziran 1967, İstanbul) Türk seslendirme sanatçısı,[1] tiyatro ve dizi oyuncusudur.

Biyografi

1985’te Pertevniyal Lisesi’nden, 1991’de de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.İlk profesyonel çalışmasına 1990 yılında Tiyatro Kumpanya’da başladı. Mezuniyetinin ardından 2 yıl Kent Oyuncuları’yla çalıştı. 1993 yılında Sema Köksal ile birlikte Oyuncular Tiyatro Grubu’nu kurdu. 1994 yılında, Hayat Çok Güzel adlı oyun ile Avni Dilligil Jüri Özendirme Ödülü'nü aldı ve İstanbul Tiyatro Festivali'ne davet edildi. Sokağa Bakan Pencere Oyuncular Tiyatro Grubu, 2. kez Avni Dilligil Jüri Özendirme Ödülü'nü kazandı. 2002-2003 tiyatro sezonunda Selma Köksal’la birlikte Taksim İstiklal Caddesi’nde Oyuncular Tiyatro Grubu “Cem Safran Sahnesi’ni” oluşturdu. İstanbul’a kazandırdıkları bu yeni tiyatro sahnesi nedeniyle İsmet Küntay jüri özel ödülünü aldı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra pek çok seslendirme çalışması yaptı.

Rol aldığı tiyatro oyunları

Rol aldığı dizi filmler

Kaynakça

  1. ^ "15 yıldır onun sesiyle cep telefonundan 'ulaşılamıyor'uz". sabah. 26 Haziran 2007. 13 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2013.