Ersel Aslıyüksek

Ersel Aslıyüksek

Ersel Aslıyüksek Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Ersel Aslıyüksek Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Ersel Aslıyüksek
Ersel Aslıyüksek İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ersel Aslıyüksek Kelimesinin Anlamı?
Ersel Aslıyüksek Ne Demek?
Ersel Aslıyüksek Ne Demektir?
Ersel Aslıyüksek Analizi?
Ersel Aslıyüksek
Ersel Aslıyüksek Anlamı Nedir?
Ersel Aslıyüksek Ne Demektir?
Ersel Aslıyüksek Açıklaması Nedir?
Ersel Aslıyüksek Cevabı Nedir?
Ersel Aslıyüksek Kelimesinin Anlamı?
Ersel Aslıyüksek Kelimesinin Anlamı Nedir?
Ersel Aslıyüksek Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Ersel Aslıyüksek Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ersel Aslıyüksek (d. 18 Mart 1993, İstanbul), Türk futbolcudur. Forvet pozisyonunda görev almakta olup, 1. Lig ekiplerinden Afjet Afyonspor'da forma giymektedir.

Kariyeri

İlk yılları

Rizeli bir ailenin çocuğu olan Ersel, 18 Mart 1993 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatımda liseye kadar okudu, sonrasında futbol daha ağır basınca tamamen futbola yöneldi. İlkokul 4.sınıfta, okul takımında oynarken Kartalspor’dan izlenildi ve beğenildi. O dönemlerde Kartalspor alt yapısından çıkmış Volkan Demirel, Egemen Korkmaz, Servet Çetin ve Olcan Adın gibi isimler de Süper Lig'de mücadele etti. 2005 yılında ise Kartalspor ile sözleşme imzaladı. 9 sene Kartalspor’ın alt yapı takımlarında ve A takımında oynadı. U-18'de çıktığı 28 maçta attığı 22 gol ile dikkat çeken Ersel, U-21'de 38 maçta 10 gol attı. A2 takımıyla da 38 maçta 10 gol atan Ersel, 2011 yılında profesyonel oldu. A Takım ile 33 maçta 14 gol atan Ersel, 2013 yılında Ankara Demirspor'da da kiralık oynadı ve 8 maça çıkıp 1 gol kaydetti.

Gençlerbirliği

2014-15 transfer döneminde Gençlerbirliği'ne 350.000 TL karşılığında transfer oldu.[1] Transferi sonrasında ise "Gençlerbirliği’nin beni transfer etmek istediğini öğrendiğimde çok heyecanlandım. Süper Ligin köklü kulüplerinden ve çok iyi bildiğim bir kulüptü.Tereddüt etmeden buraya gelmek istedim ve geldiğim için de çok mutluyum. Gençlerbirliği gibi büyük bir kulübün beni seçmesi ve benim buraya gelmem benim için büyük bir gurur! Süper Lig’den başka takımlar da istedi beni ama ben Gençlerbirliği’nde genç oyunculara önem verildiğini bildiğim için buraya geldim. Gençlerbirliği’ndeki ilk hedefim burada kalıcı olmak. Böyle bir camiada başarılı olmayı çok istiyorum. Ve daha önce hiç giymediğim millî takım formasını giymek istiyorum. Avrupa hedefim de var ama öncelikli olarak Gençlerbirliği var benim için şu an!" ifadelerinde bulundu.[2][3]

Başarıları

Kartalspor

Kaynakça

  1. ^ "Ersel Aslıyüksek G.Birliği'nde". 12 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2014. 
  2. ^ "Ersel Aslıyüksek: "Tereddüt etmeden Gençlerbirliği'ni seçtim"". 12 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2014. 
  3. ^ ""Gençlerbirliği'nin beni seçmesi büyük gurur"". 12 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2014. 

Dış bağlantılar