Dilley Altızları

Dilley Altızları

Dilley Altızları Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Dilley Altızları Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Dilley Altızları
Dilley Altızları İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Dilley Altızları Kelimesinin Anlamı?
Dilley Altızları Ne Demek?
Dilley Altızları Ne Demektir?
Dilley Altızları Analizi?
Dilley Altızları
Dilley Altızları Anlamı Nedir?
Dilley Altızları Ne Demektir?
Dilley Altızları Açıklaması Nedir?
Dilley Altızları Cevabı Nedir?
Dilley Altızları Kelimesinin Anlamı?
Dilley Altızları Kelimesinin Anlamı Nedir?
Dilley Altızları Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Dilley Altızları Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Dilley Altızları Decatur, Indiana, Amerikalı (Brenna Rose, Julian Emerson, Quinn Everett, Claire Diane, Ian Michael ve Adrian Reed), ABD'de ilk doğan ve altısı da yaşayan altızlardır. 25 Mayıs 1993 Salı günü doğmuşlardır. Anneleri Becki Dilley (1966 doğumlu), babaları ise Keith Dilley'dir (1963 doğumlu).

Doğduktan 2 ay sonra tüm bebekler eve dönmüşlerdir, fakat bebek Julian, nefesinden rahatsız olduğu için hastanede kalıp birkaç gün sonra eve dönmüştür.

Aileleri, Becki ve Keith Dilley, Indiana'daki Wendy's Lokantası'nda çalışıyorlardı ve iyi arkadaştılar. 1987'de evlendiler ve çocuk sahibi olarak bir aile olmaya karar verdiler. 5 yıl denediler fakat başaramadılar. 1992 yılına gelince, Becki ile Keith'in halen şansları vardı. adlı hamilelik ilacından içtiler ve Becki, 1992 Şükran Günü'nde hamile olduğunu öğrendi. Altızlar, 2 ay erken doğdular fakat, yaşamayı başardılar. Altızlar doğmadan önce, herkes Becki'nin beşizlere hamile olduğunu biliyordu, fakat doğum sırasında doktorlar 6. bebeğinde olduğunu gördüler.

Altızlar şu an 20 yaşındalar. Kendi oturdukları yerdeki liseye gidiyorlar.

Birkaç bilgi

  • Altızlar hakkında, 1999'da (altızlar 6 yaşındayken) "Half a Dozen Babies" adlı bir film çekildi fakat Dilley ailesi bu filmde yer almadı, onları oyuncular oynadı.
  • Bonnie adında bir köpekleri var.
  • 5 tane kedileri var. Adları; Obi, Gus, Princess, Julius ve Patty.

Altızlar

Bebek Sıra Saat Cins Birth Weight Ad
A Kız Brenna Rose
B Erkek Julian Emerson
C Erkek Quinn Everett
D Kız Claire Diane
E Erkek Ian Michael
F Erkek Adrian Reed

Brenna

Becki ve Keith Dilley'ın altızlarından ilk doğan Brenna'ydı. Çift, ilk kızlarına Brenna Rose Dilley adını verdiler. Brenna, 30 saniye için tek çocuktu, sonradan kardeşleri ona katıldılar. 30 saniye hiçbir şeydi. Brenna, altızlar arasında hep en olgun ve en sorumlu kişi olmuştur.

Brenna sessiz ve endişeli bir bebekti. Bebekken, doktorlar Brenna'da beyin felci olabileceğinden korkuyorlardı çünkü Brenna çok kararlı ağlıyordu. Keith Brenna'yı hep korudu, ona baktı. Ve doktorlar yanıldılar, Brenna her bebek gibi sağlıklı çıktı, bir tek her şeyden çabuk korkuyordu. O günlerden beri Brenna ve Keith hep samimidirler. Keith her zaman Brenna'yı mutlu etmeyi başarmıştır.

Brenna küçükken, büyüyünce ne olmak istediği sorulunda Pamuk Prenses olmak istediğini söylerdi. Büyüyünce Broadway'de çalışamazsa, hemşire olabileceğine karar verdi. 6 yaşındayken (1999), Brenna Backstreet Boys grubunu ve Leonardo DiCaprio'yu seviyordu. Şimdi,en sevdiği aktör Nicolas Cage ve Broadway müziklerini dinlemeyi seviyor. Brenna şarkı söylemeyi çok seviyor. İrlanda Nehir Dansını yaparken, eşi için kardeşi Ian'i seçiyor. Becki, Brenna'yı sessiz ve hayvansever biri olarak tanımlıyor.

Julian

Brenna'dan sonra Julian geliyor. Altızlardan 2. doğan. Becki ve Keith çifti, 2. doğan oğullarına Julian Emerson Dilley adını verdi. Hastaneden eve gelen en son bebekti, çünkü nefes rahatsızlığı vardı. Becki ve Keith, Julian hastanedeyken hep Julian ile ilgilendiler. Julian birkaç aylıkken beşiğinde zarar görmesin diye üzerine titriyorlardı.

Küçükken, Julian ailenin paylançosuydu. Evde, erkek kardeşleriyle beraber hep komiklik yapıyordu. Ayrıca çok sıcakkanlıdır, ilk kez bir insanla tanıştığı zaman korkar ama bir dakika sonra arası ısınır. Çok iyi bir karakteri vardır. Küçükken,evde hep yürüyordu.

Julian hayvanları çok seviyor. Bir keresinde, hayvanları, insanlardan daha çok sevdiğini söylemişti, çünkü hayvanların her zaman iyi olduğunu düşünüyordu. Julian'ın veteriner ya da hayvanat bahçesi görevlisi olmak istemesine şaşmamalı. Julian'ın en sevdiği renk sarı ve iyi bir kitap okuyucu. En sevmediği ev işi ise çamaşırları yıkamak. Evde beraber oynayabileceği insanlar olduğu için mutlu ama yattığı zaman erkek kardeşlerini sıkıcı buluyor. Julian yüzmeyi, basketbol oynamayı, futbol oynamayı ve trompet çalmayı seviyor.

Quinn

Julian'dan sonra Quinn doğdu. Becki ve Keith, üçüncü doğan çocuklarına Quinn Everett Dilley adını verdiler. Küçükken, Quinn ile Claire çok samimilerdi. Hep ikisi yaramazlık yapıyorlardı ve ikisi de en güçlüsüydü. Quinn ilk emekleyen, ilk oturan ve ilk yürüyen bebekti. Bebekken, altızlardan en küçük görünendi. Keith ile Quinn'in bebeklik fotoğrafları karşılaştırıldığında ikisi de birbirinin aynısı gibi gözüküyor.

Ailedeki en güçlü erkeklerden biri, aynı empati kurabiliyor ve çok tatlı. Altızlar arasında en vicdanlı olan Quinn'dir. Kuralları hiç çiğnemez. Büyüyünce polis olmak istiyor. Yani kural çiğneyeceğiniz zaman, etrafta Quinn var mı yok mu kontrol ederseni iyi olur :)

Boş zamanlarında Quinn video oyunu oynamayı ve internette sörf yapmayı seviyor. Dışarıda yapılan aktivitelerden çok hoşlanıyor ve en sevdiği renk mavi.

Claire

Claire, Quinn'den 1 dakika sonra doğdu. Becki ve Keith dördüncü doğan çocuklarına Claire Diane Dilley adını verdiler. İsteklerinin hep gerçekleşmesini ister. Küçükken birisi onun isteklerini gerçekleştirmediği zaman yüksek sesle ve kızgınlıkla çığlık atardı. İyi olduğu zaman, Claire müthiştir!

2 yaşlarındayken (1995), Claire grubun patronu ve lideri konumundaydı. Claire kötü olduğu zaman herkesin gününü mahvedebilirdi. Claire büyünce moda tasarımcısı veya öğretmen olmak istiyor. Altızlardan biri olmaktan gurur duyuyor.

Yabancılardan korkmuyor ve çok güçlü bir kız. Tüm sporlarda başarılı.Alışverişe gitmeyi çok seviyor ve öğrenmeye çok düşkün. Claire aynı zamanda keman çalıyor.

Ian

Ian, Claire'den sonra doğdu. Becki ve Keith, beşinci doğan çocuklarına Ian Michael Dilley adını verdiler. Ian yalnızlıktan hoşlanır, duygu ve düşüncelerini açıkça dile getiririr ve çok dikkatlidir. Ian, en son emekleyen, oturan ve yürüyen bebekti. Ian bebekken hep birinin kucağında oturmak isterdi.

Ian sanatçı ruhlu bir insan. Resim çizmeyi, müzik dinlemeyi ve bale yapmayı çok seviyor. Büyüyünce Broadway'de dans eden İrlandalı bir dansçı olmak istiyor. 4 yaşındayken (1997), Pochaontas ile evlenmek istiyordu, fakat 6 yaşındayken (1999), fikrini değiştirdi ve büyüyünce anaokulundaki arkadaşı Chelsea ile evlenmeye karar verdi.

8 yaşındayken, Ian birden kilo vermeye başladı. Dilley ailesi, oğullarının üzüldüğünü fark etmişlerdi. Sonunda Ian hastaneye kaldırıldı ve doktorlar, Ian'in mikrop kaptığını buldular. Ian güçsüzleşti fakat, sonunda bu hastalığında üstesinden geldi.

Ian'in en sevdiği renk yeşil. Büyünce papaz olmak ve büyük bir aileye sahip olmak istiyor. Çok yaratıcı bir kişiliğe sahip.

Adrian

Adrian, en son doğan bebek, yani sürpriz bebek. Becki hamileyken, kimse Adrian'ın doğacağını bilmiyordu. Herkes Becki'nin beşizlere hamile olduğunu biliyordu. Adrian doğdu ve Becki ve Keith ona Adrian Reed Dilley adını koydular. Adrian enerjik bir şekilde doğdu. Bebekken, Claire'ın iki katı büyüklüğündeydi. Adrian, altızlar arasında en uzun kişiydi.

Adrian, ailede en çok risk almayı seven kişi. Yeni şeyler denemeyi çok seviyor. Büyüyünce itfaiyeci olmak istiyor. Atletik ve arkadaş çevresi çok geniş. Trampolin de zıplamaktan hoşlanıyor. Adrian, ailede en erken kalkan kişi. Gece de en erken yatan kişi.

Köpekler ve kedileri çok seviyor. Evde ve okulda hep bela peşinde. En sevdiği renk kırmızı.

Kitaplar

  • Special Delivery:How We Are Raising America's Only Sextuplets....and Loving It,yazan Barbara M.Dilley,Becki Dilley,Sam Stall. Random House yayınevinden çıktı, 1995 tarihinde basıldı.
  • Sixty Fingers,Sixty Toes:See How the Dilley Sextuplets Grow, yazan Becki ve Keith Dilley, E.Anthony Valanis. Walker&Company yayınevinden çıktı, 1998 yılında basıldı.