DeWanda Wise Kimdir?

DeWanda Wise Kimdir?

DeWanda Wise Kimdir?
DeWanda Wise

DeWanda Wise
DeWanda
Gerçek Ad Jessup
Doğum Tarihi 30 Mayıs 1984 (36 yaşında)
Amerika
Burç İkizler
Memleket Amerika
Meslek Oyuncu
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli ( Alano Miller ile)
Boy 1.68 cm
Kilo 56 kg
Göz rengi Koyu kahverengi
Eğitim Lisans Mezunu
Popülarite #11042 (11102 kişiden)

 1984 Amerika doğumlu DeWanda Wise, New York Üniversitesinde mezun oldu.İlk filmini Sarah Jessica Parker’ın oynadığı 2007 drama filmi Spinning into Butter’da rol aldı. 2016’da, Sundance Film Festivali’nde galası yapılan bağımsız romantik komedi filmi How to Tell You a Douchebag’da başrol oynadı. Ertesi yıl Wise, WGN dönemi drama dizisinde tekrar eden bir rol oynadı.Underground ve Sanaa Lathan’la birlikte Fox mini dizisi Shots Fired’de oynadı.

2017’de Wise, Netflix komedi-drama dizisi She’s Gotta Have It’de başrol oynadı. 2018’de Disney’in Captain Marvel filminde rol aldı, ancak Netflix dizisi She’s Gotta Have It ile olan zamanlama çakışmaları nedeniyle projeden ayrıldı .Aynı yıl Stella Meghie’nin yönettiği komedi filmi The Weekend’de rol aldı.

Wise 2019’da Gina Rodriguez ve Brittany Snow ile birlikte Netflix için Harika Bir Romantik Komedi filminde rol aldı.Daha sonra komedi-drama Fatherhood ve Jurassic World: Dominion’da Kevin Hart ve Alfre Woodard’la birlikte rol aldı.En son Jurassic World serisinin 3. filmi “Jurassic World: Dominion’da  rol aldı.

biyografi

Sizlere bildiris.com Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Yazılmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

Lindsey Pelas Kimdir?

Pts Şub 15 , 2021
Lindsey Pelas Lindsey Pelas Lindsey Doğum Tarihi 18 Mayıs 1991 (29 yaşında)Amerika Burç Boğa Meslek Girişimci, Model, Sunucu Cinsiyet Kadın İlişki Durumu Bekar İkamet Los Angeles Boy 1.60 cm Kilo […]
Lindsey Pelas Kimdir?

Benzer Bilgiler

Son Yazılar