Birkan Polat

Birkan Polat

Birkan Polat Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Birkan Polat Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Birkan Polat
Birkan Polat İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Birkan Polat Kelimesinin Anlamı?
Birkan Polat Ne Demek?
Birkan Polat Ne Demektir?
Birkan Polat Analizi?
Birkan Polat
Birkan Polat Anlamı Nedir?
Birkan Polat Ne Demektir?
Birkan Polat Açıklaması Nedir?
Birkan Polat Cevabı Nedir?
Birkan Polat Kelimesinin Anlamı?
Birkan Polat Kelimesinin Anlamı Nedir?
Birkan Polat Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Birkan Polat Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Birkan Polat (25 Mayıs 1994, Sivas), Türk motosiklet sporcusu. 2018 ve 2019 Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonudur.[1]

Kariyeri

Okuldan arta kalan zamanlarını bisiklet tamir ederek ve bisiklet sürerek değerlendiren Birkan, ilk BMX'ini o zaman aldı.[2] 2009 yılında serbest stil bisiklete binerek başladı, daha sonra Scooter model Motosiklet ile devam etti. 2014 yılında KTM Türkiye Distribütörü Spormoto ve Hardline Nutrition firmaları ile anlaşarak Duke 200 model motosiklet kullanmaya ve 2015 yılı itibari ile de motosikletle gösteriler yapmaya başladı. 2017 yılı Mayıs ayında Red Bull sporcusu oldu. 2018 Yılında Türkiye' de ilk kez düzenlenen Türkiye Akrobasi(Stunt) Şampiyonasında 1. oldu. 2019 yılında tekrar Türkiye Akrobasi(Stunt) Şampiyonu oldum ve Avrupa Akrobasi kupasını 4. Sırada bitirdi.[2] Almanya ve Türkiye'de 10 farklı şehirde, 16 büyük organizasyonda, 34 gün boyunca Toplam 65 Show yaptı.

Hedefinin “Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı şehirlerinde gösterilere devam ederek motosikletin eğitimli, dikkatli ve ekipmanlı kullanıldığında zararlı olmadığını ve motosiklet üzerinde neler yapılabileceğini göstermek” olduğunu söylüyor. Kenan Sofuoğlu’nu rol model alıyor.

Kaynakça

  1. ^ Polat, Birkan. "Red Bull Sporcusu". www.redbull.com/tr-tr/. Red Bull. 15 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Şubat 2020. 
  2. ^ a b Polat, Birkan. "Tamircilikten akrobasi şampiyonluğuna". www.fanatik.com.tr. Fanatik. 15 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2018.  Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi: "İHA" adı farklı içerikte birden fazla tanımlanmış (Bkz: Kaynak gösterme)

Dış bağlantılar