Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir?

Asu Maralman

Asu Maralman Ne Anlama Gelir Asu Maralman Anlamı Asu Maralman Nedir Asu Maralman Ne Anlam Taşır Asu Maralman Neye İşarettir Asu Maralman Tabiri Asu Maralman Yorumu

Asu Maralman

Asu Maralman Kelimesi Lütfen Asu Maralman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Asu Maralman

Asu Maralman İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Asu Maralman Kelimesinin Anlamı? Asu Maralman Ne Demek?
Asu Maralman Ne Demektir? Asu Maralman Analizi?
Asu Maralman
Asu Maralman Anlamı Nedir? Asu Maralman Ne Demektir?
Asu Maralman Açıklaması Nedir?
Asu Maralman Cevabı Nedir? Asu Maralman Kelimesinin Anlamı? Asu Maralman Kelimesinin Anlamı Nedir?
Asu Maralman Kelimesinin Anlamı Ne demek? Asu Maralman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hit:16

Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir?

Asu Maralman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Asu Maralman
Doğum adı Silva Bursalıoğlu
Doğum 20 Şubat 1948 (1948-02-20) (73 yaşında) Türkiye
Tarzlar Pop

Asu Maralman, (d. 20 Şubat 1948, İstanbul) Ermeni asıllı Türk şarkıcı, müzisyen ve oyuncudur.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Gerçek adı Silva Bursalıoğlu'dur. Çocuk yaşlarda evde piyano ve şan eğitimi ile müziğe başladı. 70'li yılların başında “Şimdi Sen Varsın Dünyamda” plağıyla ünlenen Nonna Bella’nın (Azad Bursalıoğlu) kız kardeşidir.

1961 yılında düzenlenen Caddebostan Ses Yarışması’nda birinci oldu ve ablası gibi kendini müzik dünyasının içinde buldu. İtalyan Ticaret Lisesi’nde okurken gizli olarak çeşitli düğün salonlarında sahne çalışmaları yaptı ve daha sonraları Uğurtan Günal, Önder Bali, Boğaziçi Orkestrası (Ersan Erdura ile birlikte) eşliğinde çeşitli yerlerde dans müziği yaptı.

1968 yılına kadar yaptığı bu sahne çalışmalarına Silvia Bella adında çıktı. 1967 yılında Orhan Şevki ile evlendi ve kendi orkestralarında çalışmaya başladı. Evlendikten sonra ‘Asu Maralman’ adı ile sahneye çıkmaya başladı.

İlk plağı olan “Bir Görsem Ölmeden – Nerdesin” 1971 yılında Diskotür firmasından yayınlandı. Profesyonel olarak ilk defa 1973 yılında Zeki Müren desteğiyle Erenköy Lalezar Gazinosu’nda sahneye çıktı. 1974 yılında ‘Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm’ adlı parça ile 1. Toplu İğne Beste Yarışmasında finale kaldı ama dereceye giremedi.

1977 yılında sözlerini Bülent Pozam’ın yazdığı Selmi Andak bestesi “Bal Gibi Olur” 45'liği ile en büyük çıkışını yaptı. Bu çıkışın arkasından gelen “Sabah Ola Hayrola” ve “Şarkılar Yazdım” 45'likleri ile başarısını devam ettirdi. 1980 yılında kendisinin finanse ettiği, ilk ve tek LP’si olan “Bağrı Yanık Dostlara” yayınlandı.

1983 yılında gazinolarda ve gece kulüplerinde yaptığı sahne çalışmalarını bıraktı. 1986 yılında “Pop-Folk” adında, türkülerin aranje edildiği bir kaset çalışması yaptı. 1987 yılında Amerika ve Kanada’da bir yıl boyunca sahne çalışmalarında bulundu. 1989 yılından itibaren turistik tesislerde on iki dilden şarkılar söylediği programlara başladı.

2000 yılında Ada Müzik tarafından Eski 45’likler projesi dahilinde 45’liklerinden derlenen şarkılardan oluşan “Best Of” albümü yayınlandı.

2006 yılında Star TV'de yayınlanan İki Aile dizisinde rol almıştır. Dizi 93 bölüm sürmüştür.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

45'likler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Nerdesin / Bir Görsem Ölmeden (Diskotür-1971)
 • Yanam Yanam / Oy Lelli Köy (Sel-1972)
 • Hudey Hudey / Sevmedim Hayatı (Sel-1972)
 • Dile Benden Ne Dilersen / Bana Güzel Bir Şey Söyle (Sel-1972)
 • Aşk Mı Borçlandım Sana / Aşk Zindanı (Evren-1973)
 • Recep / Aşk Çiçeği (Evren-1973)
 • Yalanmış/Yalnızlık (Türküola-1974) Her iki parçanın da bestecisi: Julien Clerc [1]
 • Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm / Bozuk Bozuk (Türküola-1974)
 • Bir O Yana Bir Bu Yana / Bir Umut Olsun İçinde (Diskotür-1975)
 • Kimine Hay Hay Kimine Vay Vay / Kurban Olayım (Diskotür-1976)
 • Kandıramazsın / Memleket Hasreti (Yankı-1976)
 • Bal Gibi Olur / Benden Bu Kadar Başka (Yankı-1977)
 • Sabah Ola Hayrola / Tamam Mı Arkadaş (Yankı-1977)
 • Senin Yanında Ve Senden Uzaklarda / Şarkılar Yazdım (Ronnex-1978)

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Bağrı Yanık Dostlara (Öncü-1980)
 • Ümit Çeşmesi (Uzelli-1985)
 • Eski Kırkbeşlikler (Ada-2000)

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (kitap) Naim Dilmener. 2003, İletişim Yayınları. s.210 ISBN 975-05-0149-7

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Nedir? :Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? ile ilgili Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Ne Demektir? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Açıklaması Nedir? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Cevabı Nedir? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Açıklaması? :Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Gerçek mi? :Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? ile ilgili Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Hakkında? :Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? ile ilgili Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Asu Maralman nedir?, Asu Maralman anlamı nedir?, Asu Maralman ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Daft Punk, Charles Garnier, Ervah, Mirlan Murzayev, Mirlan Murzayev, Kozmonotlar Günü, Faktöriyel, NGC 1703, Bira peynir dip, Hasan ve Hamit, IX. Antiohos, Artuklu beyleri listesi, Rap Albums, Dream Cruise, Borgo San Giovanni, Feridun Akozan, Europaturm, Central Japan Railway Company, Shandong, Clichy, Küba pesosu, St. Louis Cardinals, Gianni Guigou, Bedřich Hrozný, Robert K. Merton, Nigel Winterburn, Hawaiian Airlines, Berg horozu, Nikolay Nikolayeviç, Gunsmoke, Karl Marx, Kategori:Jefferson Parish, Endositoz, Engin Günay, Hatai, Kategori:İstanbul doğumlu futbolcular, Diocles (matematikçi), Patrick Kisnorbo, Henrik Ibsen, Ölüm Korkusu, Henrik İbsen, Baba Evi, Manuel Bento, Kabala, Kategori:2005 doğumlular, Emre Karaman, Ayrışma (biyoloji), Tatlandırıcılar, Moleküler biyoloji, Moskova Antlaşması, Wanna Be Startin Somethin, Maya halkları, Cauchy çarpımı, Sincan, Tutak, Paul von Hase, Kategori:Türk fizik akademisyenleri, 12. Kolordu (Osmanlı İmparatorluğu), Kategori:Pensilvanya, Marduk Heykeli, Özgür Toplum Partisi, Kabbala, Kırım Savaşı, Saim Gogen, Kategori:Olay nedenleri, 2. Perde, Dublin, Ohio, Amine, Boltzmann sabiti, Bülent Kılınç, Mustafa Merlika Kruja, UCI Dünya Sıralaması, Kategori:Kanada romantik filmleri, Muhammed Larbi, Ahmet Kaya, County Down, Valorant, Hüseyin Avni Başman, Kullanıcı:Emperor16, Courtney Williams, Koçero, Academi, Kategori:TÜİK kimliği şablonu kullanan sayfalar, Halk ozanı, Kategori:1999da kurulan şirketler, Yasak İlişki, Serkan Çınar, Ankara Atatürk Spor Salonu, Bern, Gezgin, Byzantium, Ramazan Arslan, Biricik, George Hammond (Yıldız Geçidi), Kategori:Kırşehirspor teknik direktörleri, Tatlı Hayat, Bizans ordusu, İMÇ, Gol Kralı (film), Dingoes Ate My Baby, Elyesa (peygamber),
Douglas Pereira dos Santos Kimdir? Douglas Pereira dos Santos Nereli Douglas Pereira dos Santos Kaç Yaşında?, Gunnar Heidar Thorvaldsson Kimdir?, Turgay Gölbaşı Kimdir?, Pervin Nedim Bal Kimdir? Pervin Nedim Bal Nereli Pervin Nedim Bal Kaç Yaşında?, Ziya İshan Kimdir? Ziya İshan Nereli Ziya İshan Kaç Yaşında?, Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kimdir? Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Nereli Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Thomas Heurtaux Kimdir?, Sinan Turan Kimdir?, Çeltikçi Nüfusu Kaçtır , Çeltikçi Kaç Mahallesi Vardır? , Çeltikçi Köyleri , Çeltikçi Tarihi , Çeltikçi Mahalleleri, Pervin Erdem Kimdir? Pervin Erdem Nereli Pervin Erdem Kaç Yaşında?, Ziya İhsan Kimdir? Ziya İhsan Nereli Ziya İhsan Kaç Yaşında?, Doudou Mangni Kimdir? Doudou Mangni Nereli Doudou Mangni Kaç Yaşında?, Bernd Thijs Kimdir?, Aykut Turan Kimdir?, Pervin Dallıağ Kimdir? Pervin Dallıağ Nereli Pervin Dallıağ Kaç Yaşında?, Ziya Eryılmaz Kimdir? Ziya Eryılmaz Nereli Ziya Eryılmaz Kaç Yaşında?, Giovani dos Santos Kimdir? Giovani dos Santos Nereli Giovani dos Santos Kaç Yaşında?, Thievy Bifouma Kimdir?, Önder Turacı Kimdir?, Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır Şanlıurfa Kaç İlçesi Vardır? Şanlıurfa Köyleri Şanlıurfa Tarihi Şanlıurfa Mahalleleri, Çavdır Nüfusu Kaçtır , Çavdır Kaç Mahallesi Vardır? , Çavdır Köyleri , Çavdır Tarihi , Çavdır Mahalleleri, Perran Yavuz Kimdir? Perran Yavuz Nereli Perran Yavuz Kaç Yaşında?, Ziya Ekrem Bayrak Kimdir? Ziya Ekrem Bayrak Nereli Ziya Ekrem Bayrak Kaç Yaşında?, Dória Kimdir? Dória Nereli Dória Kaç Yaşında?, Thierry Fidjeu-Tazemeta Kimdir?, Onur Tuncer Kimdir?, Perran Fügen Özülkü Kimdir? Perran Fügen Özülkü Nereli Perran Fügen Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Çelebi Kimdir? Ziya Çelebi Nereli Ziya Çelebi Kaç Yaşında?, Donis Avdijaj Kimdir? Donis Avdijaj Nereli Donis Avdijaj Kaç Yaşında?, Thibault Moulin Kimdir?, Tuncer Çimenli Kimdir?, Bucak Nüfusu Kaçtır , Bucak Kaç Mahallesi Vardır? , Bucak Köyleri , Bucak Tarihi , Bucak Mahalleleri, Perran F Özülkü Kimdir? Perran F Özülkü Nereli Perran F Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Ceren Kimdir? Ziya Ceren Nereli Ziya Ceren Kaç Yaşında?, Mitchell Donald Kimdir? Mitchell Donald Nereli Mitchell Donald Kaç Yaşında?, Theódór Elmar Bjarnason Kimdir?, Emrah Tuncel Kimdir?, Perran F Kutlu Kimdir? Perran F Kutlu Nereli Perran F Kutlu Kaç Yaşında?, Ziya Celayiroğlu Kimdir? Ziya Celayiroğlu Nereli Ziya Celayiroğlu Kaç Yaşında?, Álvaro Domínguez Kimdir? Álvaro Domínguez Nereli Álvaro Domínguez Kaç Yaşında?, Théo Mendy Kimdir?, Fevzi Tuncay Kimdir?, Altınyayla Nüfusu Kaçtır , Altınyayla Kaç Mahallesi Vardır? , Altınyayla Köyleri , Altınyayla Tarihi , Altınyayla Mahalleleri, Perizat Urfalı Kimdir? Perizat Urfalı Nereli Perizat Urfalı Kaç Yaşında?, Ziya Aydin Kimdir? Ziya Aydin Nereli Ziya Aydin Kaç Yaşında?, Domagoj Vida Kimdir? Domagoj Vida Nereli Domagoj Vida Kaç Yaşında?, Theo Bongonda Kimdir?, Mehmet Ali Tunç Kimdir?, Perim Ozan Kimdir? Perim Ozan Nereli Perim Ozan Kaç Yaşında?, Ziya Avşar Kimdir? Ziya Avşar Nereli Ziya Avşar Kaç Yaşında?, Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kimdir? Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Nereli Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Emmanuel Tetteh Kimdir?, Halil İbrahim Tuna Kimdir?, Sivas Nüfusu Kaçtır Sivas Kaç İlçesi Vardır? Sivas Köyleri Sivas Tarihi Sivas Mahalleleri, Ağlasun Nüfusu Kaçtır , Ağlasun Kaç Mahallesi Vardır? , Ağlasun Köyleri , Ağlasun Tarihi , Ağlasun Mahalleleri, Perihan Uysal Kimdir? Perihan Uysal Nereli Perihan Uysal Kaç Yaşında?, Ziya Avcı Kimdir? Ziya Avcı Nereli Ziya Avcı Kaç Yaşında?, Bořek Dočkal Kimdir? Bořek Dočkal Nereli Bořek Dočkal Kaç Yaşında?, Teófilo Gutiérrez Kimdir?, Mehmet Uğur Tülümen Kimdir?, Perihan Sevde Nacak Kimdir? Perihan Sevde Nacak Nereli Perihan Sevde Nacak Kaç Yaşında?, Ziya Aksoy Kimdir? Ziya Aksoy Nereli Ziya Aksoy Kaç Yaşında?, Silvian Dobre Kimdir? Silvian Dobre Nereli Silvian Dobre Kaç Yaşında?, Rodrigo Tello Kimdir?, Aaron Tshibola Kimdir?, Burdur Nüfusu Kaçtır , Burdur Kaç Mahallesi Vardır? , Burdur Köyleri , Burdur Tarihi , Burdur Mahalleleri, Perihan Kuturman Kimdir? Perihan Kuturman Nereli Perihan Kuturman Kaç Yaşında?, Zişan Sarı Kimdir? Zişan Sarı Nereli Zişan Sarı Kaç Yaşında?, Milton do Ó Kimdir? Milton do Ó Nereli Milton do Ó Kaç Yaşında?, Alex Telles Kimdir?, Eren Tozlu Kimdir?, Perihan Korkut Kimdir? Perihan Korkut Nereli Perihan Korkut Kaç Yaşında?, Zinare Xamo Kimdir? Zinare Xamo Nereli Zinare Xamo Kaç Yaşında?, Dmitro Korkişko Kimdir? Dmitro Korkişko Nereli Dmitro Korkişko Kaç Yaşında?, Admir Teli Kimdir?, Murat Tosun Kimdir?, Yeniçağa Nüfusu Kaçtır , Yeniçağa Kaç Mahallesi Vardır? , Yeniçağa Köyleri , Yeniçağa Tarihi , Yeniçağa Mahalleleri, Perihan Korkmaz Kimdir? Perihan Korkmaz Nereli Perihan Korkmaz Kaç Yaşında?, Zileli Alkım Kimdir? Zileli Alkım Nereli Zileli Alkım Kaç Yaşında?, Dmitro Hreçişkin Kimdir? Dmitro Hreçişkin Nereli Dmitro Hreçişkin Kaç Yaşında?, Teenage Hadebe Kimdir?, Berat Tosun Kimdir?, Perihan Anaç Kimdir? Perihan Anaç Nereli Perihan Anaç Kaç Yaşında?, Zikri Altun Kimdir? Zikri Altun Nereli Zikri Altun Kaç Yaşında?, Johan Djourou Kimdir? Johan Djourou Nereli Johan Djourou Kaç Yaşında?, Bernard Tchoutang Kimdir?, Alaattin Tosun Kimdir?, Sinop Nüfusu Kaçtır Sinop Kaç İlçesi Vardır? Sinop Köyleri Sinop Tarihi Sinop Mahalleleri, Seben Nüfusu Kaçtır , Seben Kaç Mahallesi Vardır? , Seben Köyleri , Seben Tarihi , Seben Mahalleleri, Perihan Akbıyık Kimdir? Perihan Akbıyık Nereli Perihan Akbıyık Kaç Yaşında?, Zihni Küçümen Kimdir? Zihni Küçümen Nereli Zihni Küçümen Kaç Yaşında?, Arnaud Djoum Kimdir? Arnaud Djoum Nereli Arnaud Djoum Kaç Yaşında?, Taye Taiwo Kimdir?, Aydın Toscalı Kimdir?, Peri Efe Kimdir? Peri Efe Nereli Peri Efe Kaç Yaşında?, Ziba Akkerman Kimdir? Ziba Akkerman Nereli Ziba Akkerman Kaç Yaşında?, Serge Djiehoua Kimdir? Serge Djiehoua Nereli Serge Djiehoua Kaç Yaşında?, Taşkın İlter Kimdir?, Emre Torun Kimdir?, Mudurnu Nüfusu Kaçtır , Mudurnu Kaç Mahallesi Vardır? , Mudurnu Köyleri , Mudurnu Tarihi , Mudurnu Mahalleleri,