Başak Köklükaya

Başak Köklükaya

Başak Köklükaya Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Başak Köklükaya Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Başak Köklükaya
Başak Köklükaya İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Başak Köklükaya Kelimesinin Anlamı?
Başak Köklükaya Ne Demek?
Başak Köklükaya Ne Demektir?
Başak Köklükaya Analizi?
Başak Köklükaya
Başak Köklükaya Anlamı Nedir?
Başak Köklükaya Ne Demektir?
Başak Köklükaya Açıklaması Nedir?
Başak Köklükaya Cevabı Nedir?
Başak Köklükaya Kelimesinin Anlamı?
Başak Köklükaya Kelimesinin Anlamı Nedir?
Başak Köklükaya Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Başak Köklükaya Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Başak Köklükaya (19 Nisan 1974, Ankara), Türk oyuncudur.

Hayatı

Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılında Şehir Tiyatroları'nda çalışmaya başladı.

İlk TV deneyimi 1995 yılında Yazlıkçılar ile oldu ve Bizimkiler dizisiyle devam etti. İlk sinema tecrübesini Ferzan Özpetek'in Hamam adlı filmiyle elde etti. Bu filmle Ankara Film Festivali'nde "Umut veren yeni kadın oyuncu" ödülünü aldı.

1999 yılında rol aldığı ve Zeki Demirkubuz'un yönettiği Üçüncü Sayfa filmiyle Türkiye'de verilen tüm sinema ödüllerini kazandı. Takip eden yıllarda kariyerini sinema ve dizi projeleriyle devam ettirdi.

Çağan Irmak'ın , 'in Bir Tutam Baharat, Zeki Demirkubuz'un İtiraf, 'in Derviş, Ferzan Özpetek'in Harem Suare ve 'Hamam' filmlerinin yanı sıra, Yılmaz Erdoğan'ın Organize İşler filminde de rol aldı. Birçok sinema eleştirmeni ve yazarına göre duru güzelliği ve doğal oyunculuğuyla, son dönemin aranan oyuncuları arasında önemli bir yer edinmiştir.

Ödülleri

Rol aldığı bazı oyunlar

Filmografisi

Dış bağlantılar