Bartın Saat Kulesi

Bartın Saat Kulesi

Bartın Saat Kulesi Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Bartın Saat Kulesi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Bartın Saat Kulesi
Bartın Saat Kulesi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Bartın Saat Kulesi Kelimesinin Anlamı?
Bartın Saat Kulesi Ne Demek?
Bartın Saat Kulesi Ne Demektir?
Bartın Saat Kulesi Analizi?
Bartın Saat Kulesi
Bartın Saat Kulesi Anlamı Nedir?
Bartın Saat Kulesi Ne Demektir?
Bartın Saat Kulesi Açıklaması Nedir?
Bartın Saat Kulesi Cevabı Nedir?
Bartın Saat Kulesi Kelimesinin Anlamı?
Bartın Saat Kulesi Kelimesinin Anlamı Nedir?
Bartın Saat Kulesi Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Bartın Saat Kulesi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Bartın Saat Kulesi, Bartın'nın Merkez ilçesinde bulunan ancak günümüzde ayakta olmayan saat kulesi. Kim tarafından ve ne zaman yapıldığına dair bir bilginin olmadığı kulenin yıkılış tarihi de bilinmemektedir.[1] Kule hakkında bilinen tek bilgi İbrahim Hamdi Efendi'nin adlı eserinde aktardığı üzere günümüzde Kuleyanı olarak adlandırılan Mezarlık Sokak'ta yer aldığıdır.[2] Vakfiyesi, kitabesi ya da resmî kurumlarda kuleye dair herhangi bir bilgi yoktur.[3]

Kaynakça

  1. ^ Acun, Hakkı (2011), Osmanlı İmparatorluğu Saat Kuleleri, Ankara: Atatürk Kültür Merkezi Yayınları, s. 94, ISBN 9789751623706 
  2. ^ Şen, Kamil (17 Ağustos 2015). "Bartın Saat Kulesi bilgi edinme başvurusu". Bartın İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü (E-posta). 23 Ağustos 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ Sucu, Mustafa (31 Ağustos 2015). "Bartın Saat Kulesi bilgi edinme başvurusu". Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü (E-posta). 31 Ağustos 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi.