Ayşegül Atik

Ayşegül Atik

Ayşegül Atik Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Ayşegül Atik Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Ayşegül Atik
Ayşegül Atik İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ayşegül Atik Kelimesinin Anlamı?
Ayşegül Atik Ne Demek?
Ayşegül Atik Ne Demektir?
Ayşegül Atik Analizi?
Ayşegül Atik
Ayşegül Atik Anlamı Nedir?
Ayşegül Atik Ne Demektir?
Ayşegül Atik Açıklaması Nedir?
Ayşegül Atik Cevabı Nedir?
Ayşegül Atik Kelimesinin Anlamı?
Ayşegül Atik Kelimesinin Anlamı Nedir?
Ayşegül Atik Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Ayşegül Atik Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ayşegül Atik ya da Mürşide Ayşegül Arsoy (1948, Ankara - 9 Haziran 2020, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, senarist ve tiyatrocu.[1]

1948 yılında doğdu. Asıl adı Mürşide Ayşegül Arsoy’dur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Füsun Demirel, Defne Yalnız ve Sema Çeyrekbaşı gibi isimlerle aynı sınıfta okudu. Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978'de Devlet Tiyatrosu'ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi ve Levent Kırca'yla TRT tek kanal iken çeşitli skeçlerde yer aldı. Daha sonra En Son Babalar Duyar gibi çeşitli dizilerde oynadı.

En son, Yakın Doğu Üniversitesi'nde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Atik, 9 Haziran 2020’de İstanbul’da uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle 72 yaşında vefat etti.[2] Cenazesi İstanbul'daki Erenköy Galippaşa Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Başıbüyük Mezarlığı'na defnedildi.

Kaynakça

  1. ^ "Ayşegül Atik; yemeğe de bağımlı, internete de..." Zaman. 6 Mayıs 2006. Erişim tarihi: 19 Aralık 2012. [ölü/kırık bağlantı]
  2. ^ "Ayşegül Atik hayatını kaybetti". Hürriyet. 9 Haziran 2020. Erişim tarihi: 9 Haziran 2020. 

Dış bağlantılar