Ayşe Tolga

Ayşe Tolga

Ayşe Tolga Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Ayşe Tolga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Ayşe Tolga
Ayşe Tolga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ayşe Tolga Kelimesinin Anlamı?
Ayşe Tolga Ne Demek?
Ayşe Tolga Ne Demektir?
Ayşe Tolga Analizi?
Ayşe Tolga
Ayşe Tolga Anlamı Nedir?
Ayşe Tolga Ne Demektir?
Ayşe Tolga Açıklaması Nedir?
Ayşe Tolga Cevabı Nedir?
Ayşe Tolga Kelimesinin Anlamı?
Ayşe Tolga Kelimesinin Anlamı Nedir?
Ayşe Tolga Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Ayşe Tolga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ayşe Tolga, (d. 9 Haziran 1973, İstanbul)[1], Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Hayatı

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunudur. Sahne ve görsel sanatlar, reklam konularında ek eğitim programlarına katıldı. Moda, sağlık, spor, sanat ve kültür konularında yaşam biçimi programları yapımcı ve sunuculuk yaptı. "Life-style" alanında moda ve diyet konulu reklam çalışmalarında yaratıcı yönetmen ve oyuncu olarak görev almakta ve çeşitli reklam ajanslarına danışmanlık yapmaktadır. 1994-1996 yılları arasında rol aldığı Şehnaz Tango dizisiyle tanınır. Ayrıca Ezel Akay'ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filminde Nilüfer Hatun'u canlandırmıştır. 24 Temmuz 2013 tarihinde eşi Marsel Eskinazi'den boşanmıştır.

Oyunculuk ve sunuculuk kariyerinin yanı sıra 2004'ten beri beslenme sistemleri ve detox, masaj ve vücut terapileri üzerine eğitimlerle başladığı serüvenine, Bangkok'ta SPA kurulumu ve yöneticiliği, Londra'da klinik aromaterapi, Provence'da parfümcülük eğitimleriyle ilgi alanlarını zenginleştirmiştir. Cilt ve vücut bakımı konusunda da eğitim alarak uzman estetisyen olan Ayşe Tolga, dergilerde ve internet üzerinden yazılarıyla, AVM söyleşileri, Atölye çalışmaları ve TV programlarına konuşmacı olarak katılarak sağlıklı yaşam, şifa metodları ve güzellikle ilgili bilgilerini paylaşmaktadır.[2]

Filmografi

Kitapları

Kaynakça

  1. ^ "Ayşe Tolga, Röportaj". n11.com. 21 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2016. 
  2. ^ "Ayşe Tolga, Soğuk Havalar İçin Güzellik Önerileri". aysetolgaiyiyasam.com. 24 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Temmuz 2016. 
  3. ^ "Ayşe Tolga yeni kitabı "İyilik Sende"yi tanıttı". gazetemag.com. 8 Mart 2016. 21 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2016. 
  4. ^ Gürses, Özlem (5 Mart 2016). "Hayat amacımı keşfettim!". sozcu.com.tr. 21 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2016. 

Dış bağlantılar