Aslı Yılmaz

Aslı Yılmaz

Aslı Yılmaz Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Aslı Yılmaz Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Aslı Yılmaz
Aslı Yılmaz İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Aslı Yılmaz Kelimesinin Anlamı?
Aslı Yılmaz Ne Demek?
Aslı Yılmaz Ne Demektir?
Aslı Yılmaz Analizi?
Aslı Yılmaz
Aslı Yılmaz Anlamı Nedir?
Aslı Yılmaz Ne Demektir?
Aslı Yılmaz Açıklaması Nedir?
Aslı Yılmaz Cevabı Nedir?
Aslı Yılmaz Kelimesinin Anlamı?
Aslı Yılmaz Kelimesinin Anlamı Nedir?
Aslı Yılmaz Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Aslı Yılmaz Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Aslı Yılmaz (d. 4 Nisan 1975, İstanbul), Türk tiyatro ve dizi oyuncusudur. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1996-98 yılları arasında İngiltere’ye giderek oyunculuk eğitimini sürdürdü. 2004’te Yüksek Lisans, 2009’da Doktora programını tamamladı.

Oyunculuk mesleğiyle 1985 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Can Gürzap ‘ın yönettiği “Julius Caesar” oyunuyla tanıştı. Bu tarihten itibaren (1985-90), İstanbul Devlet Tiyatroları (1985-93, 2006-08) ve İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda (1999-2006) birçok oyunda rol aldı. Radyoda ve Karne Gündem gibi eğitim, sanat, siyaset, içerikli televizyon programlarında sunuculuk yaptı.

Oyunculuğun yanı sıra öğretmenlik mesleğini sürdüren Yılmaz, 1998’den bu yana çeşitli üniversite ve okullarda konuşma ve oyunculuk alanlarında dersler vermektedir. 1998’de çalışmaya başladığı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup, Tiyatro A.S.D. Başkanı'dır.[1]

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok dizi film çalışması da yapmıştır. Burak Davutoğlu ile evli olan Yılmaz'ın, Elif adında bir kızı vardır.

Ödülleri

Rol aldığı bazı oyunlar

Filmografisi

Dış bağlantılar

Kaynakça