Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir?

Yorklu Elizabeth Nedir?

Yorklu Elizabeth Nedir?, Yorklu Elizabeth Nerededir?, Yorklu Elizabeth Hakkında Bilgi?, Yorklu Elizabeth Analizi? Yorklu Elizabeth ilgili Yorklu Elizabeth ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Yorklu Elizabeth ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Yorklu Elizabeth Ne Anlama Gelir Yorklu Elizabeth Anlamı Yorklu Elizabeth Nedir Yorklu Elizabeth Ne Anlam Taşır Yorklu Elizabeth Neye İşarettir Yorklu Elizabeth Tabiri Yorklu Elizabeth Yorumu 

Yorklu Elizabeth Kelimesi

Lütfen Yorklu Elizabeth Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Yorklu Elizabeth İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı? Yorklu Elizabeth Ne Demek? ,Yorklu Elizabeth Ne Demektir? Yorklu Elizabeth Ne Demektir? Yorklu Elizabeth Analizi? , Yorklu Elizabeth Anlamı Nedir?,Yorklu Elizabeth Ne Demektir? , Yorklu Elizabeth Açıklaması Nedir? ,Yorklu Elizabeth Cevabı Nedir?,Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı?,Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Yorklu Elizabeth

Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Nedir? Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Yorklu Elizabeth - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Yorklu Elizabeth - Oranlamak Yorklu Elizabeth - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Yorklu Elizabeth - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Yorklu Elizabeth - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yorklu Elizabeth - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yorklu Elizabeth

Yorklu Elizabeth Nedir? Yorklu Elizabeth Ne demek? , Yorklu Elizabeth Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı? Yorklu Elizabeth Ne Demek? Yorklu Elizabeth Ne Demektir? ,Yorklu Elizabeth Analizi? Yorklu Elizabeth Anlamı Nedir? Yorklu Elizabeth Ne Demektir?, Yorklu Elizabeth Açıklaması Nedir? , Yorklu Elizabeth Cevabı Nedir? , Yorklu Elizabeth Kelimesinin Anlamı?


Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir?

Elizabeth (York)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Yorklu Elizabeth sayfasından yönlendirildi)
Yorklu Elizabeth
Elizabeth of York from Kings and Queens of England.jpg
İngiltere Konsort kraliçesi
Hüküm süresi 18 Ocak 1486-11 Şubat 1503
Taç giymesi 25 Kasım 1487
Doğum 11 Şubat 1466
Westminster Sarayı, Londra, İngiltere
Ölüm 11 Şubat 1503
Londra Kalesi, Londra, İngiltere
Defin 24 Şubat 1503
Westminster Abbey
Eş(ler)i VII. Henry
(e.1486)
Çocuk(lar)ı Arthur Tudor
Margaret Tudor
VIII. Henry
Elizabeth Tudor
Mary Tudor
Edmund Tudor
Katherine
Hanedan York
Tudor
Babası IV. Edward
Annesi Elizabeth Woodville
Dini Katolik
İmza
VII. Henry ve Yorklu Elizabeth, Cardiff Şatosu

Yorklu Elizabeth (d. 11 Şubat 1466 - ö. 11 Şubat 1503) 1486'da İngiltere kralı olan VII. Henry ile evlendi ve İngiltere kraliçesi oldu. VII. Henry'nin karısı, VIII. Henry'nin annesi, IV. Edward'ın kızı, III. Richard'ın yeğeni ve V. Edward'ın kızkardeşidir. Ayrıca IV. Edward'ın kızı ve V. Edward'ın kızkardeşi olması dolasıyla da İngiltere Prensesidir. İngiltere Krallarının kardeşi, kızı, yeğeni, karısı ve annesidir.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kralın kızı[değiştir | kaynağı değiştir]

Elizabeth 1466'da, Westminster Sarayı'nda Kral IV. Edward ile Kraliçe Elizabeth Woodville'in ilk çocukları olarak doğdu. Büyükanneleri Bedford Düşesi Jacquetta ve York Düşesi Cecily Neville sponsorluğunda vaftiz edildi. Üçüncü sponsoru ise kuzeni 16. Warwick Kontu Richard Neville idi.

1469'da kısa bir süre Northumberland Kontu John Neville'in oğlu George Neville ile sözlendi. John Neville, abisi 16. Warwick Kontu Richard Neville'in çıkardığı isyanda Kral IV. Edward'ı desteklemiş, daha sonra abisi Warwick'in tarafına geçmişti. 1475'te Fransa Kralı XI. Louis, Elizabeth ile oğlu VIII. Charles'ın sözlenmesini kabul etmişti. Ancak 1482'de bu sözünden vazgeçti.

Kralın kardeşi[değiştir | kaynağı değiştir]

9 Nisan 1483, Elizabeth'in babası beklenmeyen bir şekilde öldü ve küçük erkek kardeşi Galler Prensi Edward kral oldu. Amcası Gloucester Dükü Richard yeğeninin koruyucusu ve yeğeni olgun bir yaşa ulaşana kadar Kral vekili oldu.[1]

Abisinin ölümünden sonra Gloucester Dükü, yeğenlerini Woodville ailesinden uzaklaştırmak için çabalamaya başladı. Yeğeni V. Edward, Galler Prensi olarak yaşadığı Ludlow'dan taç giymek için geleceği Londra'ya yolculuğa çıktığında, amcası tarafından yolda karşılandı ve güvenliği öne sürülerek Londra Kulesi'ne götürüldü. Eski Kraliçe Elizabeth Woodville kızları ve diğer oğlu York Dükü Richard ile birlikte Westminster Abbey'e sığındı. Gloucester, diğer yeğeni Prens Richard'ın abisi Edward ile birlikte kuleye getirilmesini istedi.

İki ay sonra 22 Haziran 1483'de Kral IV. Edward'ın Elizabeth Woodville ile olan evliliği geçersiz sayıldı. Parlamento Titulus Regius isimli yasa ile bunu destekledi. Bu durum IV. Edward'ın iki prensini ve kızlarını gayrimeşru sayıyor, bu yüzden tahtta hakları olmadığını söylüyordu. Gloucester Dükü Richard, yeğenleri gayrimeşru ilan edilince 6 Temmuz 1483'de III. Richard olarak tahta çıktı. Yeğenleri, V. Edward ve York Dükü Richard bundan kısa süre sonra kuleden kayboldu. Öldürüldüklerine dair söylentiler yayılmaya başladı.[2]

Kralın yeğeni[değiştir | kaynağı değiştir]

Elizabeth'in annesi, eski Kraliçe Elizabeth Woodville, Henry Tudor'un annesi Lady Margaret Beaufort ile ittifak kurmaya başladı. Henry Tudor, Kral III. Edward'ın torunun çocuklarından biri olsa bile tahtta hak iddia etme şansı oldukça azdı.[3] Buna rağmen annesi Margaret Beaufort ve Elizabeth Woodville Henry'nin taht için savaşması gerektiğine, kazandığında ise Elizabeth ile evlenerek iki rakip ailenin birleşmesi konusunda anlaşmışlardı. Aralık 1483'de, Rennes'de bir katedralde, Henry Tudor, Elizabeth ile evleneceğine herkese ilan etti.

1484'te Elizabeth ve ailesi Westminster Abbey'deki sığınaklarından ayrıldı ve saraya geri döndü. III. Richard'ın, hasta karısı Anne Neville öldüğünde Elizabeth ile evleneceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Croyland Chronicle'a göre Kral Richard bu söylentiyi yalanlamak zorunda kaldı. Sir George Buck (b. 1560-d.1622) çok sonraları bu söylentinin gerçekliği ile ilgili kanıtının olduğunu, Elizabeth'in mektuplarından birinde amcası Kral ile evlenmeye istekli olduğunu iddia etmişti. Kral VI. Edward'ın evliliğini gayrimeşru kılan Titulus Regius tek kopyasını ortaya çıkaran Buck, bu evlilikle ilgili iddiasına kanıt sunamadı. Anne Neville'in ölümünün ardından, III. Richard yeğeni Elizabeth'i saraydan uzaklaştırdı ve Portekiz Prensesi Joanna ile evlenmek için görüşmelere başladı. Elizabeth için ise gelecek Portekiz Kralı I. Manuel ile evlilik planladı.[4]

7 Ağustos 1485'te Henry Tudor ve ordusu Galler'e geldi. 22 Ağustos 1485'te Henry Tudor ve III. Richard, Bosworth Field Muharebesi'nde karşı karşıya geldi. III. Richard, sayıca üstün olmasına rağmen, kendi tarafında bulunan bazı güçlü lordlar tarafından ihanete uğradı ve savaşta yenildi. Henry Tudor, VII. Henry olarak İngiltere Kralı oldu.[5]

Kralın karısı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kral IV. Edward'ın en büyük kızıydı ve yaşayan erkek kardeşi olmadığından Elizabeth'in kendi başına İngiltere tahtında hak iddia etme şansı vardı. Savaşı kazanan Henry ise Elizabeth ile evlenmenin, krallığa istikrar getireceğini ve York Hanedanı'nın diğer yaşayan üyelerinin tahtta hak iddia etmesini zayıflatacağını görmüştü. Bunun yanında Henry, tahtı York Hanedanı'ndan biriyle yaptığı evlilikle değil, savaşarak aldığının bilinmesini istiyor, tahtı paylaşmak istemiyordu.[6] Bu yüzden 30 Ekim 1485'te, evliliğinden önce Kral olarak taç takmayı seçti.

Evlilikleri başta siyasal nedenler ve ülke çıkarları için yapılmış olsa da Henry ve Elizabeth zamanla birbirlerini sevdiler. Elizabeth'in 1503'teki ölümüne kadar mutlu bir çift portresi çizdiler. Elizabeth sakin karaktere sahip sevgi dolu bir anne ve destekleyici bir eşti. Saraylılar ve halkı tarafından seviliyordu.

Çocukları[değiştir | kaynağı değiştir]

En büyük kızı Margaret, İskoçya Kralı IV. James ile evlendi ve İskoçya Kraliçesi oldu. Margaret, V. James'in annesi ve I. Elizabeth'in idam ettiği İskoçya Kraliçesi Mary'nin büyükannesidir. Küçük kızı Mary, Fransa Kralı XII. Louis ile evlendi Fransa Kraliçesi oldu.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ekim 2014. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 18 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ekim 2014. 
  3. ^ Genealogical Tables in Morgan, (1988), p.709
  4. ^ Barrie Williams, "The Portuguese Connection and the Significance of the 'Holy Princess'", The Ricardian, Vol. 6, No. 90, March 1983.
  5. ^ "Arşivlenmiş kopya". 17 Kasım 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ekim 2014. 
  6. ^ Blackstone, W. (1765). Commentaries on the Laws of England. 3 Şubat 2014 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Oxford: Clarendon Press
Önce gelen
Anne Neville
İngiltere Kralı Eşi
18 Ocak 1486 - 11 Şubat 1503
Sonra gelen
Aragonlu Catherine

Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Nedir? :Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? ile ilgili Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Ne Demektir? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Açıklaması Nedir? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Cevabı Nedir? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Açıklaması? :Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Gerçek mi? :Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? ile ilgili Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Hakkında? :Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? ile ilgili Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? burada bulabilirsiniz. Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Yorklu Elizabeth nedir?, Yorklu Elizabeth anlamı nedir?, Yorklu Elizabeth ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
James Valentine, Mecidiye Kasrı, Kerkük ili, Voldemort, Günther Schwägermann, Cần Thơ, Kel Karl, Kara büyü, Arzu, Gordon Schildenfeld, John Larroquette, Rafadan Tayfa, 2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu anketleri, Mert Nobre, Slaven Belupo, Trigo Limpio, Mokşa Nehri, Kerkük (il), Kira Muratova, Alfred Nobel, Andrea Stramaccioni, Enzo Mari, Belgrad, Dilbilim, Gökkuşağı, Monokristalin silikon, Ronald Raldes, Nemse, Alternatifbank, Moroni, Myer Skoog, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti milletvekilleri listesi, Oxford ayakkabı, Yanardönerlik, Kerkük, Uyku apnesi, UNFPA, Kontrolsüz hava sahaları, HEC Paris, Oraj, Kereviz, Aleksandr Kerjakov, ahmet fehmi işıklar, Koini Yunancası, Ahmet Fehmi Işıklar, Harp ortamı, Semerkant, Cecil B. DeMille Award, Taylorculuk, Chautauqua County, Kansas, Sahrabağ bahşı, Rainn Wilson, Alfa Romeo Giulia, Köprühisar, Dreamchild, Redmi Note 6 Pro, Daykundi, Više nisam tvoja, Garena Free Fire, Bazgireti, Dozza, Zondag met Lubach, Bilgi savaşı, Palmer Divide Gözlemevi, Çandarlı Halil Paşa, Apple Magic Keyboard, Kolombiya Kızılderilileri, Manu, Zenobia, Bisiklet, Tasarı geometri, Taarruz, Stabæk (futbol takımı), Bulacan, Giuditta Negri Pasta, Merdehek, Frank Williams, Alaca İmaret Camii, Hamdi Üçpınarlar, John Stockton, Samsung Galaxy C serisi, NGC 7364, Bey Sarayı, Ahmet Samim, Sidiclei de Souza, Askerî tatbikat, Zeytinyağlı Yaprak Dolması, Askeri taktik, Čežnja, Amfibi savaş, Nükleer savaş, Useldange, Nasr, Asia Motors, Mondercange, Brasilia Üniversitesi, Güney, Mehmet Hakkı Suçin, Vücut modifikasyonu, Dominique Johnson,
İplik İplik İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz, Fistanlık İsminin Anlamı Nedir?, Kavurma İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Li Kimdir?, Anna Lee Fisher Kimdir?, Temtek İsminin Anlamı Nedir?, Pörtlek İsminin Anlamı Nedir?, Nişanlık İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?, Ali Perret Kimdir?, Alçakça İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2019), Çapar İsminin Anlamı Nedir?, Putrelli Nedir?, Nursuz Pirsiz Nedir?, İpliğimsi İsminin Anlamı Nedir?, Fistanlı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Lazareva Kimdir?, Çarliston Marka Nedir?, Kavurgan İsminin Anlamı Nedir?, Alçak Gönüllü İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2000), Ali Peçen Kimdir?, Ahmet Levendoğlu Kimdir?, Temsili İsminin Anlamı Nedir?, Nişancı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kurnikova Kimdir?, Cezalandırıcı, Çapalı İsminin Anlamı Nedir?, Alçak İsminin Anlamı Nedir?, Nursuz Nedir?, İpince İsminin Anlamı Nedir?, Fiske İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız Nedir?, Kavunumsu İsminin Anlamı Nedir?, Ali Palabıyık Kimdir?, Cehennem Silahı 4, Abraham Løkin Hansen Kimdir?, Alçacık İsminin Anlamı Nedir?, Temposuz İsminin Anlamı Nedir?, Pozsuz İsminin Anlamı Nedir?, Nispetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Akyol Kimdir?, Çapaksız İsminin Anlamı Nedir?, Nurlu Nedir?, İpil İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 3, Fiskal İsminin Anlamı Nedir?, Kavunsu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Korakaki Kimdir?, Alca İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 2, Ahmet Kuyaş Kimdir?, Tempolu İsminin Anlamı Nedir?, Pozitivist İsminin Anlamı Nedir?, Nispetli İsminin Anlamı Nedir?, Adnan Mersinli Kimdir?, İpi Kırık İsminin Anlamı Nedir?, Anna Karlin Kimdir?, Çapaklı İsminin Anlamı Nedir?, Albüminli İsminin Anlamı Nedir?, Fire İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt Nedir?, Cehennem Silahı, Kavuklu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kalinskaya Kimdir?, Albinos İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler 2000, Ali Öztürk (masa tenisçi) Kimdir?, Ahmet Kurtcebe Alptemoçin Kimdir?, Pusulasız Nedir?, İpi Çürük İsminin Anlamı Nedir?, Firaklı İsminin Anlamı Nedir?, Temkinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarıksız Nedir?, Pozitiv İsminin Anlamı Nedir?, Çapaçul İsminin Anlamı Nedir?, Nispetçi İsminin Anlamı Nedir?, Kavruk İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler (film), Albinistinen İsminin Anlamı Nedir?, Anna Júlia Donáth Kimdir?, Ali Özsoy Kimdir?, Cattle Stampede, Pusulalı Nedir?, Nur Topu Gibi Nedir?, İpekli İsminin Anlamı Nedir?, Finlandiyalı İsminin Anlamı Nedir?, Çap İsminin Anlamı Nedir?, Albenisiz İsminin Anlamı Nedir?, Anna Johansson Kimdir?, Temkinli İsminin Anlamı Nedir?, Pozitif İsminin Anlamı Nedir?, Nisai İsminin Anlamı Nedir?, Zhang Ziyi Kimdir?, Kavrayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Catfight (film), Albenili İsminin Anlamı Nedir?, Anna Jesień Kimdir?,