Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir?

Yahşi Baraz Nedir?

Yahşi Baraz Nedir?, Yahşi Baraz Nerededir?, Yahşi Baraz Hakkında Bilgi?, Yahşi Baraz Analizi? Yahşi Baraz ilgili Yahşi Baraz ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Yahşi Baraz ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Yahşi Baraz Ne Anlama Gelir Yahşi Baraz Anlamı Yahşi Baraz Nedir Yahşi Baraz Ne Anlam Taşır Yahşi Baraz Neye İşarettir Yahşi Baraz Tabiri Yahşi Baraz Yorumu 

Yahşi Baraz Kelimesi

Lütfen Yahşi Baraz Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Yahşi Baraz İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı? Yahşi Baraz Ne Demek? ,Yahşi Baraz Ne Demektir? Yahşi Baraz Ne Demektir? Yahşi Baraz Analizi? , Yahşi Baraz Anlamı Nedir?,Yahşi Baraz Ne Demektir? , Yahşi Baraz Açıklaması Nedir? ,Yahşi Baraz Cevabı Nedir?,Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı?,Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Yahşi Baraz Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Nedir? Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Yahşi Baraz Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yahşi Baraz - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yahşi Baraz

Yahşi Baraz Nedir? Yahşi Baraz Ne demek? , Yahşi Baraz Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı? Yahşi Baraz Ne Demek? Yahşi Baraz Ne Demektir? ,Yahşi Baraz Analizi? Yahşi Baraz Anlamı Nedir? Yahşi Baraz Ne Demektir?, Yahşi Baraz Açıklaması Nedir? , Yahşi Baraz Cevabı Nedir? , Yahşi Baraz Kelimesinin Anlamı?


Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir?

Yahşi Baraz

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yahşi Baraz (d. 19 Nisan 1944[1], İstanbul) Türk sanat galericisi, yayıncı[2]. Türkiye'nin ilk sanat galerilerinden biri olan Galeri Baraz'ın kurucusudur.[3][4][5]

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yahşi Baraz 1944 yılında İstanbul'da Ahmet Münir Baraz ve Ülker Baraz'ın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Büyük dedesi Balkan Savaşları'nda ve I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusunda maraşellik yapmış olan Zeki Kolaç'tır.[6]

1969 yılında şu anki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Sabri Berkel, Edip Hakkı Köseoğlu, Belkıs Mutlu, Nejat Diyarbekirli, İsmail Hakkı Oygar ve Sadi Diren gibi önemli Türk sanatçı ve tarihçilerinden dersler aldı.[7] Akademide okuduğu yıllarda kendini geliştirmek adına otostopla Avrupa’yı gezdi.

Askerlik görevini Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye sınırında jandarma olarak yaptı. Görevini tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü ve Kurtuluş, Şişli'de şu an sanat galerisi olarak kullandığı binada bir seramik atölyesi kurarak 1971 ve 1976 yılları arasında kendi sanatıyla uğraştı.[8]

1974 yılında New York’a giderek önce "Fire House Ceramics”te ve daha sonra Soho’daki "Unicorn Gallery”de stajyer olarak çalıştı. Bu tecrübesinden sonra bir sanatçı olmak yerine sanat galericisi olmak istediğini anladı.1975 yılında İstanbul’a dönerek seramik atölyesini bir sanat galerisine çevirdi. Galeri Baraz, 14.Kasım.1975 tarihinde Can Göknil’in resimlerinden ve Yahşi Baraz’ın seramiklerinden oluşan bir sergi ile kapılarını açtı.[9]

O günden bu yana 250’den çok sergi düzenledi. Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz, Nuri İyem, Edip Hakkı Köseoğlu, Fikret Muallâ, Bedri Baykam, Fahrelnisa Zeid, Nejad Melih Devrim, Güngör Taner, Ömer Uluç gibi Türk resminin önde gelen isimleriyle çalıştı.[10] Türkiye sanat pazarına Peter Halley, Hunt Slonem, John F. Simon JR. Mark Kostabi gibi yabancı sanatçıları tanıttı.[11][12][13]

Yahşi Baraz, 1970’li yıllardan beri Türk sanatının ve Türk sanatçılarının tanınmasında önemli bir rol oynadı. Aynı zamanda Feyyaz Berker, Erol Aksoy, Ali Koçman, Aykut Hamzagil, Mustafa Taviloğlu, Halil Bezmen, Şakir Eczacıbaşı, Bülent Eczacıbaşı, Cengiz Çetindoğan, Barbaros-Sema Çağa gibi önemli iş insanlarının sanat koleksiyonları oluşturup Türk sanatını desteklemelerinde büyük faydası olmuştur.[14][15]

2010 yılında Galeri Baraz Yayıncılık’ı kurarak bugüne kadar Türk sanatı hakkında 6 kitap yayınladı.[16]

Özel Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yahşi Baraz, 1983 senesinde Hülya Salihoğlu ile evlendi. Bu evliliğinden Rüya Baraz adında bir kızı var.[17] Baraz, Ekim 2004'te ise Bulgar heykeltıraş Maria Kılıçlıoğlu ile evlendi.

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 2018 - International Association of Art, Dünya Sanat Günü "Yılın Sanat İnsanı" Ödülü [18]
 • 2006 - Sanat Akmerkez'de "Sanata Katkıda Bulunanlar" Ödülü [19]
 • 1998 - TÜYAP, Kültür ve Sanat hizmetinde 20. yılını tamamlamış galericilere verilen “Şükran Plaketi”

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "kimkimdir.gen.tr". 18 Ekim 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 2. ^ "Sahte resimlerin gizli kalmış dünyası". Akşam Gazetesi. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 3. ^ "Türk Sanatının Leo Castelli'si: Yahşi Baraz". Lebriz. 5 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 4. ^ "Yahşi Baraz'ın 40 Yıllık Sanat Arşivi Kitaplarda". arttv.com.tr. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 5. ^ "Türklerin makûs talihli yatırım aracı". Bloomberg HT. 30 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 6. ^ "İkinci bahar bambaşka". Yeni Şafak. 16 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 7. ^ "turkishpaintings.com". turkishpaintings.com. 
 8. ^ "Contemporary İstanbul'09 Özel / Yahşi Baraz". arttv.com.tr. 17 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 9. ^ "Türkiye'de Galericilik - II". Lebriz. 5 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 10. ^ ""Doğançay, Mavi Senfoni'yi atölyemde yapmıştı, 10 yıl müşteri bulamadık"". Milliyet. 17 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 11. ^ "Modernist ressam Peter Halley'e ilgi giderek artıyor". Sabah. 13 Mart 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 12. ^ "Peter Halley and the Turkish Collectors". RH+ Sanat. Haziran 2016. s. 61-63. 
 13. ^ "What's Driving Istanbul's Hot Art Scene". art-antiques-design.com. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 14. ^ Kahraman, Hasan Bülent. "Sanatta üçüncü dalga! İstanbul'da sanat neden 'patladı'?". Hürriyet. 8 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 15. ^ "Yahşi Baraz'la bir sergiden diğerine 40 yıl!". Milliyet. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 16. ^ "Galeri Baraz - Hakkımızda". Galeri Baraz. 7 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 17. ^ "Galeri Baraz'da Bütçeye Uygun Sanat!". BabMagazine. 26 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 18. ^ "Yılın sanatçısı Şükran Moral". Cumhuriyet Gazetesi. 30 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ağustos 2020. 
 19. ^ HIZLAN, Doğan. "Sanatı hayatın içine sokmak". www.hurriyet.com.tr. 19 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ekim 2020. 

Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Nedir? :Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? ile ilgili Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Ne Demektir? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Açıklaması Nedir? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Cevabı Nedir? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Açıklaması? :Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Gerçek mi? :Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? ile ilgili Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Hakkında? :Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? ile ilgili Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Yahşi Baraz nedir?, Yahşi Baraz anlamı nedir?, Yahşi Baraz ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Yeniköy, Süleymanpaşa, Apistogramma cacatuoides, Shirley MacLaine, 28. kuzey enlemi, 3. Uluslararası İstanbul Sinema Günleri, Tsuyoshi Hakkaku, Yenicuma, Çaybaşı, Dekatlon, Fotoheterotrof, Fort Worth, Yılmaz Cemal Bor, Kominform, Robert Scoble, Bungotakada, Zgorzelec, Bombay, Forno Canavese, 1974 Sovyetler Birliği yasama seçimleri, General Harrington Kupası, Formula 1 pistleri listesi, Hollanda İmparatorluğu, Yusuf Kurçenli, Balaenoptera omurai, formula 1, Almere, Kojo, NGC 1489, Erdal Sarızeybek, Formik asit, Pokémon tema müzikleri listesi, Robert Enke, Alberto Korda, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Fransadaki şehirler listesi, Hanau Muharebesi, Forcipulatida, Charles Randolph, Acı İntikam, Koruyucu, Yukarıakpınar, Saraydüzü, Fonksiyonel grup, Buren, ICanHazPDF, Süleyman Asaf İlbay, Folklör, Folklor, Sözlerim Silahım, Nahçıvan Anlaşması, Folik asit, Superliga (Danimarka), Siluriyen, Highmark Stadyumu, Ali Peçen, Salehard Havalimanı, Foldex kedisi, BAe 146, Kripan, Foglizzo, Yane Sandanski, Vedat Aydın (siyasetçi), Foça, Flying the Flag (for You), Carmine Caridi, Halk Kütüphaneleri, Abur cubur, Montenars, Suadiye, BBC Entertainment, Erich Hallhuber, Pelişat Muharebesi, Kaman Kalehöyük, Thales Group, Samiriler, En İyi Özgün Müzik Akademi Ödülü, Myus, Fluminimaggiore, Toplum koleji, Tim Burton, 21. Türkiye Hükûmeti, Ali Çavuş, Ahmed Vesim Paşa, Kurşun zehirlenmesi, Yeni Zelanda Kayıt Endüstrisi Birliği, Langenzenn, Keren, FIFA ülke kodları listesi, fifa ülke kodları listesi, Madrid Skilicis, António de Oliveira Salazar, Çindeki etnik azınlıklar, En çok takipçisi olan TikTok hesapları listesi, Floem, Elvankent, Nükleer bomba, Orlando di Lasso, Flen, Güney Makedonya, Julius J. Epstein, Messier 58, Thymus cremnophilus,
Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?,