Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir?

Warner Brothers Nedir?

Warner Brothers Nedir?, Warner Brothers Nerededir?, Warner Brothers Hakkında Bilgi?, Warner Brothers Analizi? Warner Brothers ilgili Warner Brothers ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Warner Brothers ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Warner Brothers Ne Anlama Gelir Warner Brothers Anlamı Warner Brothers Nedir Warner Brothers Ne Anlam Taşır Warner Brothers Neye İşarettir Warner Brothers Tabiri Warner Brothers Yorumu 

Warner Brothers Kelimesi

Lütfen Warner Brothers Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Warner Brothers İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Warner Brothers Kelimesinin Anlamı? Warner Brothers Ne Demek? ,Warner Brothers Ne Demektir? Warner Brothers Ne Demektir? Warner Brothers Analizi? , Warner Brothers Anlamı Nedir?,Warner Brothers Ne Demektir? , Warner Brothers Açıklaması Nedir? ,Warner Brothers Cevabı Nedir?,Warner Brothers Kelimesinin Anlamı?,Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Warner Brothers Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Nedir? Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Warner Brothers Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Warner Brothers Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Warner Brothers - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Warner Brothers

Warner Brothers Nedir? Warner Brothers Ne demek? , Warner Brothers Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Warner Brothers Kelimesinin Anlamı? Warner Brothers Ne Demek? Warner Brothers Ne Demektir? ,Warner Brothers Analizi? Warner Brothers Anlamı Nedir? Warner Brothers Ne Demektir?, Warner Brothers Açıklaması Nedir? , Warner Brothers Cevabı Nedir? , Warner Brothers Kelimesinin Anlamı?


Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir?

Warner Bros.

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Warner Brothers sayfasından yönlendirildi)
Warner Bros. International, Enterprises.
EndüstriSinema, Çizgi roman
KuruluşHollywood, Los Angeles, Kaliforniya, ABD (1918)
Hollywood, Burbank, Kaliforniya, ABD (1923)
KurucuAlbert Warner
Harry Warner
Sam Warner
Jack Warner Bunu Vikiveri'de düzenleyin
Genel merkezi
Kaliforniya
,
ABD
Önemli kişilerBarry M. Meyer, CEO
Alan F. Horn, COO
Edward A. Romano, EVP ve CFO
Gelirartış11.7 milyar $ (2007)
SahibiWarner Bros. Discovery
Web sitesiwarnerbros.com

Warner Bros. Entertainment, Inc. Warner Brothers (Warner Kardeşler) veya kısaca Warner Bros. dünyanın en büyük film yapım ve televizyon yayın şirketlerinden biridir. AT&T'nin WarnerMedia grubunun bir iştiraki konumundadır ve merkezi Burbank, Kaliforniya, ABD'dir.[1] 1923 yılında Harry, Albert, Sam ve Jack Warner tarafından kurulan şirket, Warner Brothers (Warner Kardeşler), kısaca Warner Bros. ismini almıştır. Amerikan film endüstürisinin büyük isimlerinden olan Warner Bros. aynı zamanda Motion Picture Association of America (MPA) üyesidir.

Warner Bros.'un iştiraki olduğu birçok şirket bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Warner Bros. Studios, Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Television Productions, Warner Bros. Animation, Warner Home Video, DC Comics ve The CW. Şirketin birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de temsilciliği bulunmaktadır. Warner Bros. şirketi Looney Tunes adlı çizgi seri ile büyük başarı kazanmıştır. Looney Tunes'in en meşhur karakterlerinden biri Bugs Bunny adlı konuşan kurnaz tavşan karakteridir. Harry Potter film serisi, Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Kara Şövalye üçlemesi gibi çeşitli seri filmlerin yapımcısıdır.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuruluş[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirketin adı, kurucu Warner kardeşlerden kaynaklanmaktadır:[2] Harry, Albert, Sam ve Jack Warner. Harry, Albert ve Sam küçük çocuklar olarak Polonyalı Yahudi[3] ebeveynleri ile birlikte Polonya'nın Krasnosielc şehrinden Kanada'ya göç ettiler. Diğer birçok göçmen ailede olduğu gibi, bazı çocuklar yavaş yavaş Yidişçe seslendiren isimlerinin İngilizceye çevrilmiş versiyonlarını edindiler; Szmuel Wonsal, Sam lakaplı Samuel Warner oldu.

En küçük erkek kardeş olan Jack, Ontario, Londra'da doğdu. Üç ağabey, Pennsylvania ve Ohio maden kasabalarında filmleri gösterdikleri bir film projektörü satın alarak sinema işine başladılar. Başlangıçta, Sam ve Albert Warner Life of an American Fireman ve The Great Train Robbery'yi sunmak için 150 $ yatırım yaptı. İlk tiyatroları Cascade'i 1903'te Pennsylvania New Castle'da açtılar.

Orijinal binanın yıkılma tehlikesi olduğunda, modern Warner Bros. mevcut bina sahiplerini aradı ve onu kurtarmak için düzenleme yaptı. Sahipler, ülkenin dört bir yanındaki insanların tarihi önemi nedeniyle onları korumalarını istediklerini belirttiler.[4]

1904'te Warners, film dağıtımı yapmak için Pittsburgh merkezli Duquesne Amusement & Supply Company'yi kurdu. 1912'de Harry Warner, Paul Ashley Chase adında bir denetçi tuttu. Birinci Dünya Savaşı sırasında film çekmeye başlamışlardı. 1918'de Hollywood'daki Sunset Bulvarı'nda ilk Warner Brothers Stüdyosu'nu açtılar. Sam ve Jack resimleri çekerken, Harry ve Albert, denetçileri ve şimdi de denetçi Chase ile birlikte New York'ta finans ve dağıtımla ilgileniyorlardı. Birinci Dünya Savaşı sırasında, eski büyükelçi James W. Gerard'ın popüler bir kitabına dayanan ilk ulusal sendikasyon filmleri, My Four Years in Germany, yayınlandı. 4 Nisan 1923'te, bankeri Motley Flint'in Harry'ye ödünç verdiği paranın yardımıyla[2] Warner Bros. Pictures, Incorporated olarak resmen dahil oldular. (1960'ların sonlarında, Warner Bros. kuruluş tarihi olarak 1905'i talep etti.)

İlk önemli anlaşma, Avery Hopwood'un 1919 Broadway oyunu The Gold Diggers'ın tiyatral impresario David Belasco'dan haklarının satın alınmasıydı. Bununla birlikte, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir Amerikan askeri tarafından Fransa'dan getirilen köpek Rin Tin Tin, itibarlarını sağlamıştır.[2] Rin Tin Tin'in üçüncü filmi Where the North Begins adlı uzun metrajlı filmdi ve Jack köpeği haftada 1000 dolara daha fazla filmde oynaması için imzalayacak kadar başarılıydı. Rin Tin Tin, stüdyonun en iyi yıldızı oldu.[5] Jack ona "Mortgage Lifter" adını taktı ve bu başarı Darryl F. Zanuck'ın kariyerini artırdı. Zanuck sonunda en iyi yapımcı oldu ve 1928 ile 1933 arasında Jack'in sağ kolu ve yönetici yapımcısı olarak görev yaptı ve günlük film prodüksiyonu gibi sorumluluklar üstlendi. Ernst Lubitsch'in baş yönetmen olarak işe alınmasının ardından daha fazla başarı elde edildi; Harry Rapf, Metro-Goldwyn-Mayer'e katılmak için stüdyodan ayrıldı. Lubitsch'in The Marriage Circle adlı filmi, 1924 yılında stüdyonun en başarılı filmi oldu ve o yıl için The New York Times'ın en iyi listesinde yer aldı.

Rin Tin Tin ve Lubitsch'in başarısına rağmen, Warner daha küçük bir stüdyo olarak kaldı. Sam ve Jack, Broadway oyuncusu John Barrymore'a Beau Brummel'de başrolü teklif etmeye karar verdi. Film o kadar başarılıydı ki Harry Barrymore ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladı; The Marriage Circle gibi Beau Brummel de Times tarafından yılın en iyi on filminden biri seçildi. 1924'ün sonunda, Warner Bros. muhtemelen Hollywood'un en başarılı bağımsız stüdyosuydu ve burada The Big Three Studios (First National, Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer) ile yarıştı. Sonuç olarak, Harry Warner - Milwaukee, Wisconsin'de 1.500 bağımsız katılımcının katıldığı bir kongrede konuşurken - film yapımcılarını gazete reklamlarına 500.000 dolar harcamaya ikna edebildi ve Harry bunu böyle şehirlerde tiyatro kurmak için bir fırsat olarak gördü.[2][5]

Stüdyo zenginleştikçe Wall Street'ten destek aldı ve 1924'te Goldman Sachs büyük bir kredi ayarladı. Bu yeni parayla Warners, ülke çapında dağıtım sistemine sahip öncü Vitagraph Şirketini satın aldı. 1925'te Warners, Los Angeles'ta başarılı bir radyo istasyonu olan KFWB'yi kurarak radyo konusunda da deneyler yaptı.

1925–1935: Ses, renk, stil[değiştir | kaynağı değiştir]

Warner Bros. senkronize sesli filmlerin öncüsüydü. 1925'te, Sam'in ısrarı üzerine Warner, bu özelliği kendi prodüksiyonlarına eklemeyi kabul etti.[2] Şubat 1926'da stüdyo 333.413 $ net zarar bildirdi.[6]

Uzun bir süre Sam'in ses talebini reddeden Harry, stüdyonun senkronize ses kullanımı yalnızca fon müziği amaçlı olduğu sürece değişmeyi kabul etti.[2] Warners, ses mühendisliği şirketi Western Electric ile bir sözleşme imzaladı ve Vitaphone'u kurdu. 1926'da Vitaphone, başta John Barrymore'un oynadığı Don Juan adlı uzun metrajlı filmde müzik ve efekt parçalarıyla filmler yapmaya başladı. Film sessizdi ama başta çok sayıda Vitaphone şortu vardı. Harry, Don Juan'ın serbest bırakılmasını heyecanlandırmak için Manhattan, New York City'deki büyük Piccadilly Theatre'ı satın aldı ve adını Warners 'Theatre olarak değiştirdi.

Don Juan prömiyerini 6 Ağustos 1926'da New York'taki Warners 'Theatre'da yaptı. Film dağıtımının erken tarihi boyunca, tiyatro sahipleri film gösterilerine katılmak için orkestralar kiraladılar ve film müzikleri sağladılar. Warner Bros. Vitaphone aracılığıyla 1926'da (ülke çapında Don Juan'ın her gösterisinin başında oynanan) sekiz kısa film yaptı. Birçok film yapım şirketi gerekliliği sorguladı. Don Juan, üretim maliyetini karşılamadı ve Lubitsch, MGM için ayrıldı. Nisan 1927'de, Big Five stüdyosu (First National, Paramount, MGM, Universal ve Producers Distributing), Warner'ın ürününü mahvetti ve Western Electric, Warner'ın Vitaphone sözleşmesini, diğer film şirketlerinin sesi test etmesine olanak tanıyan şartlarla yeniledi.[7]

Warner Bros., mali sorunları nedeniyle bir sonraki adımı attı ve Al Jolson'ın oynadığı The Jazz Singer'ı piyasaya sürdü. Çok az sesli diyalog içeren, ancak Jolson'un şarkı söylemesinin ses bölümlerini içeren bu film bir sansasyondu. "Konuşan resimler" çağının ve sessiz çağın alacakaranlığının başlangıcına işaret ediyordu. Ancak Sam, açılıştan önceki gece kardeşlerin galaya katılmasını engelleyerek öldü. Jack, yapımın tek başı oldu. Sam'in muhtemelen Jack'in ilham kaynağı ve en sevdiği erkek kardeşi olduğu için, Sam'in ölümü de Jack'in duygusal durumu üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Jack, ilerleyen yıllarda stüdyoyu sıkı kontrol altında tuttu. Çalışanların işten çıkarılması yaygındı. Jack'in kovduğu kişiler arasında Rin Tin Tin (1929'da) ve Douglas Fairbanks, Jr. (1933'te) vardı; ikincisi, kardeşler 1928'de stüdyoyu satın aldığından beri First National'ın en iyi yıldızı olarak görev yaptı.

II. Dünya Savaşı[değiştir | kaynağı değiştir]

Warner'ın otobiyografisine göre, ABD'nin İkinci Dünya Savaşı'na girmesinden önce, Warner Bros. Alman satış şefi Philip Kauffman, 1936'da Berlin'de Naziler tarafından öldürüldü.[8][9][10] Harry, Alman karşıtı başarılı film The Life of Emile Zola'nın (1937) yapımcılığını üstlendi. Bundan sonra Harry, Kral II. Philip'i Hitler'e eşdeğer yapan Confessions of a Nazi Spy (1939),[2] The Sea Hawk (1940) dahil olmak üzere daha fazla Alman karşıtı filmin yapımını denetledi, Çavuş York, ve Şimdi Ordudasınız (1941). Harry daha sonra savaş filmleri üretmeye odaklanmaya karar verdi. Warners, savaş sırasında film prodüksiyonunu yarı yarıya kesti ve 1941'de B Pictures birimini ortadan kaldırdı. Bryan Foy, Twentieth Century Fox'a katıldı.

Savaş döneminde, stüdyo Casablanca, Now, Voyager, Yankee Doodle Dandy (tümü 1942), This Is the Army ve Mission to Moscow (her ikisi de 1943) yaptı; bu filmlerin sonuncusu birkaç yıl sonra tartışmalı hale geldi. Yankee Doodle Dandy'nin (Los Angeles, New York ve Londra'da) galalarında izleyiciler İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri hükûmetleri için 15,6 milyon dolarlık savaş bonosu satın aldı. Bununla birlikte, 1943'ün ortalarında, izleyiciler savaş filmlerinden bıkmıştı, ancak Warner, para kaybederek onları üretmeye devam etti.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "AT&T, 85 Milyar Dolar Gibi Tarihi Bir Ödeme Yaparak Time Warner Şirketini Satın Aldı". web Tekno. 2018. 10 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2020. 
  2. ^ a b c d e f g h Weisblat, Tinky Dakota (1994). "Review: Hollywood Be Thy Name by Cass Warner Sperling, Cork Millner, Jack Warner, Jr". Film Quarterly. 48 (1): 64-65. doi:10.2307/1212951. ISSN 0015-1386. 
  3. ^ SEG 2018 Workshop: SEG Borehole Geophysics Workshop, Guilin, China, 28–30 October 2018. Society of Exploration Geophysicists. 30 Nisan 2019. 
  4. ^ "Seasons of Life". PsycEXTRA Dataset. 1990. Erişim tarihi: 26 Mart 2021. 
  5. ^ a b Sperling, Cass Warner (1998). Hollywood be thy name : the Warner Brothers story. Cork Millner, Jack Warner. Lexington: University Press of Kentucky. ISBN 0-8131-0958-2. OCLC 39291039. 
  6. ^ Freedland, Michael (1983). The Warner Brothers. New York, N.Y.: St. Martin's Press. ISBN 0-312-85620-2. OCLC 9555899. 
  7. ^ Thomas, Laurel (Ocak 1990). "Reviewers reviewed". Medical Journal of Australia. 156 (1): 57-57. doi:10.5694/j.1326-5377.1992.tb126388.x. ISSN 0025-729X. 
  8. ^ McLaughlin, Robert L. (2006). We'll always have the movies : American cinema during World War II. Sally E. Parry. Lexington: University Press of Kentucky. ISBN 0-8131-7137-7. OCLC 70262487. 
  9. ^ Birdwell, Michael E. (1999). Celluloid soldiers : the Warner Bros. campaign against Nazism. New York: New York University Press. ISBN 0-8147-1338-6. OCLC 40533837. 
  10. ^ Youngkin, Stephen D. (2005). The lost one : a life of Peter Lorre. Lexington, Ky.: University Press of Kentucky. ISBN 0-8131-7185-7. OCLC 65429763. 

Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Nedir? :Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? ile ilgili Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Ne Demektir? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Açıklaması Nedir? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Cevabı Nedir? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Açıklaması? :Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Gerçek mi? :Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? ile ilgili Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Hakkında? :Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? ile ilgili Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? burada bulabilirsiniz. Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Warner Brothers nedir?, Warner Brothers anlamı nedir?, Warner Brothers ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Mauricio Funes, isco, Biga Çayı, Crayke, Isco, Birinci Çekoslovak Cumhuriyeti, 2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası, Indianapolis, Indiana, Beşiktaş Lisesi, Eski Dünya kunduzu, Kuveyt coğrafyası, Rizede 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Gauja Millî Parkı, Pakistan coğrafyası, Yahya Gür, Bezirk Schwerin, Chromatica, Bloodhound, Ischigualasto Millî Parkı, Efor testi, Synapsida, Letonya coğrafyası, Ischia, Renesmee Cullen, Akkaya, Karadeniz Ereğli, Abhazya coğrafyası, Helmuth von Pannwitz, Karamanda 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Isar Nehri, isar nehri, Cacatua sanguinea, Dudullu, Grito, Achillea monocephala, Adrián López Álvarez, The Departed, Allocasuarina eriochlamys, Asamblaj, Isao Takahata, Vacheron Constantin, The Three Caballeros, Berk Uğurlu, Henry (II. Henrynin oğlu), Alkanoik asit, Isak Hien, Platon, Karanlık enerji, 1932 Fransa Bisiklet Turu, Vila Velha de Ródão, Acme, Michigan, George Dönemi, İnn (nehir), Joux Vadisi, Kalavaç, Slovenya coğrafyası, Baha, Eğreti Gelin, Birleşik Krallık coğrafyası, Laura and the Lovers, Perekop, Ukrayna, 2024 Türkiye yerel seçimleri, Isaiah Canaan, Hilton Worldwide, Havayolları listeleri, Mastering, İsviçre coğrafyası, Lee Janzen, Isabelle Huppert, Dünya Mirasları tablosu, İsviçre Ekonomik İşler, Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Roxette, Günyazı Tren İstasyonu, Nüfusa göre ülkeler ve bağımlı topraklar listesi, Davazlar, Federal hükûmet (İsviçre), Rachel, Rachel, Isabelle Adjani, Bursada 1923 Türkiye genel seçimleri, Kopus, Ante Rebić, Zoli Ádok, Aziz Stephen Günü, Trabzon Saat Kulesi, Hollanda, Isabella Rossellini, Astrophytum, York Üniversitesi (İngiltere), H. Peter Anvin, Reuss Nehri, Seraserli, Çivril, Reuss (nehir), Süher Pekinel, Tekirdağ, Isabel Peron, Celali, Breaking Bad bölümleri listesi, İme antropos ki ego, Zaragoza, Aletschhorn, Ortaklı, Eruh,
Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı,