Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir?

Veronika Voss Nedir?

Veronika Voss Nedir?, Veronika Voss Nerededir?, Veronika Voss Hakkında Bilgi?, Veronika Voss Analizi? Veronika Voss ilgili Veronika Voss ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Veronika Voss ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Veronika Voss Ne Anlama Gelir Veronika Voss Anlamı Veronika Voss Nedir Veronika Voss Ne Anlam Taşır Veronika Voss Neye İşarettir Veronika Voss Tabiri Veronika Voss Yorumu 

Veronika Voss Kelimesi

Lütfen Veronika Voss Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Veronika Voss İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Veronika Voss Kelimesinin Anlamı? Veronika Voss Ne Demek? ,Veronika Voss Ne Demektir? Veronika Voss Ne Demektir? Veronika Voss Analizi? , Veronika Voss Anlamı Nedir?,Veronika Voss Ne Demektir? , Veronika Voss Açıklaması Nedir? ,Veronika Voss Cevabı Nedir?,Veronika Voss Kelimesinin Anlamı?,Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Veronika Voss Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Nedir? Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Veronika Voss Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Veronika Voss Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Veronika Voss - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Veronika Voss

Veronika Voss Nedir? Veronika Voss Ne demek? , Veronika Voss Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Veronika Voss Kelimesinin Anlamı? Veronika Voss Ne Demek? Veronika Voss Ne Demektir? ,Veronika Voss Analizi? Veronika Voss Anlamı Nedir? Veronika Voss Ne Demektir?, Veronika Voss Açıklaması Nedir? , Veronika Voss Cevabı Nedir? , Veronika Voss Kelimesinin Anlamı?


Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir?

Veronika Voss'un Tutkusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Veronika Voss sayfasından yönlendirildi)
Veronika Voss'un Tutkusu
Die Sehnsucht der Veronika Voss
"Veronika Voss'un Tutkusu" (Die Sehnsucht der Veronika Voss) filminin özgün Almanca sinema afişi
YönetmenRainer Werner Fassbinder
YapımcıThomas Schühly
SenaristRainer Werner Fassbinder
Pea Fröhlich
Peter Märthesheimer
OyuncularRosel Zech
Hilmar Thate
Cornelia Froboess
Annemarie Düringer
Armin Mueller-Stahl
MüzikPeer Raben
Görüntü yönetmeniXaver Schwarzenberger
KurguJuliane Lorenz
StüdyoRialto Film
DağıtıcıUnited Artists
The Criterion Collection (DVD)
CinsiSinema filmi
TürüDram, psikolojik
RenkSiyah-beyaz
Yapım yılı1982
Çıkış tarih(ler)i8 Şubat 1982, Berlin Film Festivali
Mart 1992, İstanbul Film Festivali
Süre104 dakika
ÜlkeBatı Almanya Batı Almanya
DilAlmanca (yer yer İngilizce)
Diğer adlarıVeronika Voss'un Tutkusu (Türkiye)
Le secret de Veronika Voss (Fransa)
Veronica Voss (İtalya)
Veronika Voss (ABD)

Veronika Voss'un Tutkusu,[1] 1982 Batı Almanya yapımı psikolojik dramatik filmdir. Özgün adı Die Sehnsucht der Veronika Voss olan film, Mart 1992'de 11. Uluslararası İstanbul Festivali Sinema Günleri'nde de gösterildi.[2]

Yönetmenliğini "Yeni Alman Sineması" akımının tutkulu, çalışkan ve yaratıcı yönetmeni, çelişkilerin sinemacısı Rainer Werner Fassbinder'in yaptığı bu siyah beyaz çekilmiş filmde Rosel Zech başrolde oynamaktadır. Filmin senaryosunu da yine Fassbinder Pea Fröhlich ve Peter Märthesheimer'le birlikte yazmıştır. "Veronika Voss", 1982 yılında yüksek doz uyuşturucu kullandığı için henüz 37 yaşındayken ölen Fassbinder'in sondan bir önceki filmidir.

1930'lar ve 1940'ların ünlü Alman sinema oyuncusu Sybille Schmitz'in gerçek yaşamından izler taşıdığı söylenen bu filmin aynı zamanda Billy Wilder'ın Sunset Bulvarı (1950) filminden esinlenilerek çekildiği de söylenmektedir.[3][4]

Konusu 1955 yılında Almanya'nın Münih şehrinde geçen filmde artık gözden düşmüş olan eski bir film aktrisinin dramı anlatılır. Zirvede olduğu zamanlarda Goebbels'in bile gözdesi olmuş bu eski oyuncunun uyuşturucu batağına saplanması ve sinemada tekrar tutunma çabaları konu edilmektedir.

"Veronika Voss'un Tutkusu", Fassbinder'in "BRD üçlemesi" olarak anılan üç filminden sonuncusudur. BRD, Batı Almanya'nın resmi adı olan Bundesrepublik Deutschlandın baş harflerinden oluşmuştur. Üçlemenin diğer filmleri Maria Braun'un Evliliği (veya Bir Evliliğin Öyküsü) (1979) ve Lola (1981)'dır. Bu tematik üçlemeyi oluşturan her bir filmde, II. Dünya Savaşı sonrası Batı Almanya'da bir kadının öyküsü anlatılır.[5] Bu üçleme, 2003 yılında The Criterion Collection firması tarafından DVD Box olarak piyasaya verilmiştir.

8 Şubat 1982'de ilk gösteriminin yapıldığı Berlin Uluslararası Film Festivali'nde filme Altın Ayı ödülü verildi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Film 1955 yılında Almanya'nın Münih şehrinde geçer. Nazi Almanyası zamanında ünlü UFA film stüdyolarının popüler bir yıldızı olan Veronika Voss (Rosel Zech), değişen şartlarla birlikte unutulmaya yüz tutmuştur. Oysa şaşaalı zamanlarında Goebbels'le bile bir ilişkisinin olduğu söylenmektedir. Onu eski yıllarından tanıyan tek tük birkaç yaşlı hayranı ona resimlerini imzalatır, o kadar. Halâ sinemada tutunmaya çalışan Veronika'yı film prodüktörleri ofislerinde bekletirler sonra başlarından savmaya çalışırlar, oysa o küçük rollere bile razıdır.

Bir bakıma geçmişte yaşayan Veronika ara sıra sinemalarda kendi eski filmlerini seyreder. Artık en küçük rollerin bile altından kalkamayacak durumda olan Veronika Voss'un bu duruma düşmesinin sebeplerinden biri de pençesine düştüğü uyuşturucu illetidir. Onun bakımını üstlenmiş olan psikiyatristi Dr. Marianne Katz (Annemarie Düringer) aynı zamanda ona uyuşturucuyu da temin etmektedir. Dr. Katz karanlık bir kadındır ve birçok varlıklı hastasına yaptığı gibi Veronika'nın da parasına ve servetine konmak için onu morfine alıştırmıştır.

Yağmurlu bir gecede spor yazarı, gazeteci Robert Krohn (Hilmar Thate), kim olduğunu bilmeden Veronika'yı şemsiyesinin altına davet eder. Ertesi gün Robert onun eskinin ünlü starı Veronika Voss olduğunu anlar ve kendi gazetesinin arşivinden bu aktrisle ilgili bilgi toplar. İyi kalpli bir adam olan Robert, Veronika'ya biraz sevgi, biraz acıma, empati ve biraz da merak duyguları içerisinde yaklaşır. Bu karışık duygular içinde rahat hayatını, hatta kız arkadaşını bir kenara bırakarak dengesiz ve çöküntülü bir kadın olan Veronika'nın sorunlu hayatını paylaşmaya başlar.

Psikiyatristin işlediği bu suçlardan başından beri kuşkulanan Robert, kuşkularını doğrulatmak için kız arkadaşı Henriette (Cornelia Froboess)'e psikiyatrik yardıma muhtaç zengin bir kadın süsü vererek Dr. Katz'a gönderir. Kıza morfini temin ettikten sonra kurulan tuzağın kokusunu alan Dr. Katz Henriette'i öldürtür, Robert yanında polisler olduğu halde kliniğe geldiğinde cinayet çoktan örtbas edilmiştir. Filmin sonu daha da trajiktir. Dr. Katz ve çetesi Veronika'nın bütün mal varlığını kendi üstlerine geçirecek belgeyi ona imzalattıktan sonra ölümcül dozda uyuşturucuyu verirler. Robert ise Veronika'nın ölümü üzerine zaferlerini kutlayan canileri çaresizlik içinde izler.

Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Veronika Voss (Rosel Zech) ve Max Rehbein (Armin Mueller-Stahl)
Oyuncu Rolü
Rosel Zech Veronika Voss
Hilmar Thate Robert Krohn
Cornelia Froboess Henriette
Annemarie Düringer Dr. Marianne Katz
Doris Schade Josefa
Erik Schumann Dr. Edel
Armin Mueller-Stahl Max Rehbein
Rainer Werner Fassbinder Sinema seyircisi (Cameo rol)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Dorsay, Atilla (1995). 100 Yılın 100 Yönetmeni. Remzi Kitabevi. ss. sayfa 516.  Türkçe isim için referans
  2. ^ "Uluslararası İstanbul Film Festivali Arşivi". iksv.org. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2009. [ölü/kırık bağlantı]
  3. ^ "Die Sehnsucht der Veronika Voss (1982)/trivia" (İngilizce). IMDb. 2 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2009. 
  4. ^ "Veronika Voss/Synopsis" (İngilizce). en.wikipedia.org. 2 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2009. 
  5. ^ "BRD Trilogy" (İngilizce). en.wikipedia.org. 20 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Temmuz 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Nedir? :Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? ile ilgili Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Ne Demektir? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Açıklaması Nedir? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Cevabı Nedir? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Açıklaması? :Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Gerçek mi? :Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? ile ilgili Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Hakkında? :Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? ile ilgili Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? burada bulabilirsiniz. Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Veronika Voss nedir?, Veronika Voss anlamı nedir?, Veronika Voss ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
FK BSK Borča, HD DVD, Çobanisa Tren İstasyonu, HDTV, Experimental and Applied Acarology, Gümülcine Sancağı, Cadillac STS, Yelken (spor), Al Karak, Kurtuluş, Adapazarı, HACCP, Cadillac Lyriq, Meroitik yazısı, Maya uygarlığı, Mazhar Özkol, H. Robert Horvitz, Alexandru Cuza, Senozoyik Zaman, Bakü Asya Üniversitesi, Faruk Loğoğlu, Hızlı radyo patlaması, Apodrepanulatrix, Prince of Persia (2008 video game), 2000 UEFA Süper Kupası, Amblyodipsas, Cabezón de Liébana, Oleg Salenko, Burning Sun skandalı, Hızır Orucu, Janus, Brandon Jennings, Cadillac Escalade, Néicer Reasco, Hyman Roth, Vahan Papazyan, Hırvatistan başbakanları listesi, Solomon Marcus, CSD Xelajú MC, Gheorghe Țițeica, Carl Brockelmann, Hırvatistan, Cephaloscyllium, Germanwings, 1848 Sicilya devrimi, NGC 906, Edurne, Hırvatistanda İslam, Elektropop, NGC 432, Anne (Cleves), Hypocnemis, McKeesport, Pensilvanya, Telemóveis, Deterministik sonlu durum makinesi, Joel Acosta, Hırsızlık, Bükreş Politeknik Üniversitesi, Işıkkent, Bornova, Jurbise, Sosyoloji, Grigore Moisil, Damian Lewis, John C. C. Sanders, Bertie, Vormela peregusna, Gök ada, Tilapia nyongana, Hıdırellez, Tokio Jokio, Alcácer do Sal, Metabolize, Hüyük Tren İstasyonu, Valerie Vili, Trousdale County, Dune Mesihi, Bubo bubo swinhoei, Eduardo Salvio, Birleşik Arap Emirlikleri Ligi, Jarhead (film), Celâleddin Harezmşah, Hatıralar, Salticus paludivagus, Crowton, Hüsnü Çelenkler, Ryukyu Krallığı, Hüseyin bin Abdullah, Çendik, Burdur, Hüseyin Kazım Kadri, Carabus wangziensis, NGC 7090, Jimmy Bain, Liège (şehir), NGC 427, Hüseyin Avni Lifij, Tatlıcak, Sivas, Baf kazası, Aistė Smilgevičiūtė, Bona (şarkıcı), Demokratik Solculuk, Amerika hiçbir halt edemez,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,