Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir?

Uffizi Nedir?

Uffizi Nedir?, Uffizi Nerededir?, Uffizi Hakkında Bilgi?, Uffizi Analizi? Uffizi ilgili Uffizi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Uffizi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Uffizi Ne Anlama Gelir Uffizi Anlamı Uffizi Nedir Uffizi Ne Anlam Taşır Uffizi Neye İşarettir Uffizi Tabiri Uffizi Yorumu 

Uffizi Kelimesi

Lütfen Uffizi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Uffizi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Uffizi Kelimesinin Anlamı? Uffizi Ne Demek? ,Uffizi Ne Demektir? Uffizi Ne Demektir? Uffizi Analizi? , Uffizi Anlamı Nedir?,Uffizi Ne Demektir? , Uffizi Açıklaması Nedir? ,Uffizi Cevabı Nedir?,Uffizi Kelimesinin Anlamı?,Uffizi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Uffizi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Uffizi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Uffizi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Uffizi Kelimesinin Anlamı Nedir? Uffizi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Uffizi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Uffizi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Uffizi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Uffizi

Uffizi Nedir? Uffizi Ne demek? , Uffizi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Uffizi Kelimesinin Anlamı? Uffizi Ne Demek? Uffizi Ne Demektir? ,Uffizi Analizi? Uffizi Anlamı Nedir? Uffizi Ne Demektir?, Uffizi Açıklaması Nedir? , Uffizi Cevabı Nedir? , Uffizi Kelimesinin Anlamı?


Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir?

Uffizi

Koordinatlar: 43°46′06″K 11°15′19″D / 43.76833°K 11.25528°D / 43.76833; 11.25528
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Uffizi Galerisi
Galleria degli Uffizi
Harita
Açılış1581
KonumFloransa. İtalya
Koordinatlar43°46′06″K 11°15′19″D / 43.76833°K 11.25528°D / 43.76833; 11.25528
TürKlasik Güzel Sanatlar Müzesi, Tekstil ve Desen Müzesi, Tarihsel bina
Koleksiyon boyutuXV.- XIX. yüzyıllar yapımı tablolar
Ziyaretçi1.9 milyon ziyaret (2013)[1]
Resmî site[http://www.uffizi.it/?en

Uffizi Galerisi (İtalyanca: Galleria degli Uffizi), Floransa'da tarihi şehir merkezinde bulunan ünlü bir sanat müzesi.[2] İtalya'nın en önemli ve en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olmanın yanı sıra dünyanın en büyük ve en ünlü müzelerinden biridir. Özellikle İtalyan Rönesansı dönemine ait paha biçilmez eserlere sahiptir.

İki katlı U şeklindeki müzede, dünyaca ünlü tablolar sergilenir. "Uffizi", İtalyanca "ofisler" demektir. Müzenin bu adı, eskiden burasının Medici ailesi zamanında şehrin yönetim merkezine bir köprüyle bağlı olan ofislerden oluşmasından ileri gelmektedir.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

Sarayın inşasına Cosimo I de' Medici için 1560 yıllarında Giorgio Vasari tarafından Floransa Sulh yargıçları ofisi olarak başlandı. Bundan dolayı isim "uffizi" ("ofisler") dir. Yapıma Giorgio Vasari'nin tasarımlarına göre Alfonso Parigi ve Bernardo Buontalenti tarafından devam edildi ve 1581 yılında sona erdi. İç avlu (cortile) çok uzun ve dar olup, Arno Nehri'ne açılır.

Onun muazzam koleksiyonundan dolayı, sahip olduğu bazı eserler geçmişte Floransa'daki diğer müzelere transfer edildi. Örnek olarak bazı meşhur heykeller Bargello'ya gitti. 2006 yılında halihazırdaki proje depolarda bulunan birçok sanat eserini halkın görüşüne sunmak için müzenin sergi alanı 6,000 metre²'den hemen hemen 13.000 metre²'yi hedefler.

1993 yılında bomba yüklü bir arabanın, Via dei Georgofili'de infilak etmesi sonucu beş kişi ölmüş ve sarayın bir kısmı hasara uğramıştır. En şiddetli hasar Niobe odasındaydı, klasik heykeller ve neoklasikal iç kısım restore edildi, gerçi onun freskleri tamir boyunca zarara uğradı.

Bugün Uffizi Floransa'da en popüler turist çeken yerlerden biridir. Yüksek sezonda (özellikle Temmuz) bekleme zamanı beş saatin üzerinde olabilir. Bilet rezervesi yapmış turistler daha kısa bir zaman içinde müzeyi ziyaret edebilir.

2007 yılı Ağustos ayı başlarında Floransa büyük bir yağmur fırtınasına yakalandı ve galeri kısmen sel baskınına uğradı. Tavandan doğru yağmur sızıntısı olduğundan ziyaretçiler boşaltılmak zorunda kalmıştı.

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ En buyuk 100 sanat muzesi ziyaret sayisi 16 Kasım 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., The Art Newspaper, 2014, say. 15. (İngilizce) (Erișim:25.7.2014)
  2. ^ Gilbert, Mark (2020). Historical dictionary of modern Italy (3. bas.). Lanham, Md.: Rowman & Littlefield Publishers. ISBN 978-1538102534. 

Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Nedir? :Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? ile ilgili Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Ne Demektir? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Açıklaması Nedir? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Cevabı Nedir? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Açıklaması? :Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Gerçek mi? :Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? ile ilgili Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Hakkında? :Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? ile ilgili Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Uffizi nedir?, Uffizi anlamı nedir?, Uffizi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 7224, Hannover Krallığı, Abbas bin Abdulmuttalib, The Last Shadow Puppets, Abbas bin Abdülmuttalib, Yemen Milli Marşı, The Weeknd in Japan, Harrison Ford, Roberto Firmino, Gökdeniz Bayrakdar, Haseki İli, Wingrave, Hold On Be Strong, Erdem Baş, Tom Tom Tom, Temel çekimler, Mountain Brook, Alabama, NGC 7205, Hocayli, Live Facelift, Oleksandr Aliyev, Qantasın 32 sefer sayılı uçuşu, Hesperange Kalesi, Duracell, Sönmemiş Kireç, Gerçek nüfus yoğunluğuna göre ülkelerin listesi, Shirley Jones, NGC 7202, Platyceps najadum, Nenetsler, Pleuronectiformes, James Debbah, Erotik film, NGC 7212, Koca Hüsrev Mehmed Paşa, Gideon Adlon, The Whisperers, NGC 7219, VfL Bochum, Ben Kingsley, NGC 7203, Eryngium leavenworthii, Koma, Aum Shinrikyo, The Sea Devils, NGC 7204, Nicholas Hoult, Laklar, Marmaris Barajı, NGC 7199, Sputnik Krizi, Ahmet Hamdi Üçpınarlar, Fiat Uno, Igor Yevgenyevich Tamm, Scottish League Cup, İzmir Müze Gemiler, Bizarrap, NGC 7206, NGC 7221, Cheatham, İPod Shuffle, 2015 Türkiye adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçları, Santo Domingo, Köprübaşı Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Engili, Akşehir, Mitsubishi Eclipse Cross, Muharrem Dalkılıç, Santa Fe, Meksiko, Victor Ostrovsky, Altay dili, Asya Otoyolu Projesi, Sue Gardner, İlhan Uralgil, İmparator Hirohito, San Salvador, NGC 7216, Beatrice Mary Victoria Feodore, Dük Henri, Başkortlar, Strahinja Pavlović, San Pedro Sula, Ladislav Potmesil, NGC 7197, Norma Miller, Japonya Demokratik Partisi, Mobil ağ operatörü, Ren Birliği, San Luis Potosí, Levounion Muharebesi, Patrick Star Show, Kesişme teoremi, San Juan, Porto Riko, Matt Ritchie, Omurgasız, Federal Reserv Sistemi, Tolga Savacı, D. H. Lawrence, Ferrimıknatıslık, Metin Coşkun, The Long Con (Lost),
Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?,