Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir?

Trumbo Nedir?

Trumbo Nedir?, Trumbo Nerededir?, Trumbo Hakkında Bilgi?, Trumbo Analizi? Trumbo ilgili Trumbo ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Trumbo ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Trumbo Ne Anlama Gelir Trumbo Anlamı Trumbo Nedir Trumbo Ne Anlam Taşır Trumbo Neye İşarettir Trumbo Tabiri Trumbo Yorumu 

Trumbo Kelimesi

Lütfen Trumbo Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Trumbo İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Trumbo Kelimesinin Anlamı? Trumbo Ne Demek? ,Trumbo Ne Demektir? Trumbo Ne Demektir? Trumbo Analizi? , Trumbo Anlamı Nedir?,Trumbo Ne Demektir? , Trumbo Açıklaması Nedir? ,Trumbo Cevabı Nedir?,Trumbo Kelimesinin Anlamı?,Trumbo Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Trumbo Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Trumbo Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Trumbo Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Trumbo Kelimesinin Anlamı Nedir? Trumbo Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Trumbo Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Trumbo Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Trumbo - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Trumbo

Trumbo Nedir? Trumbo Ne demek? , Trumbo Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Trumbo Kelimesinin Anlamı? Trumbo Ne Demek? Trumbo Ne Demektir? ,Trumbo Analizi? Trumbo Anlamı Nedir? Trumbo Ne Demektir?, Trumbo Açıklaması Nedir? , Trumbo Cevabı Nedir? , Trumbo Kelimesinin Anlamı?


Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir?

Trumbo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Trumbo
Film afişi
YönetmenJay Roach
Yapımcı
YazarJohn McNamara
UyarlamaDalton Trumbo
Bruce Cook
Oyuncular
MüzikTheodore Shapiro
Görüntü yönetmeniJim Denault
KurguAlan Baumgarten
Stüdyo
 • ShivHans Pictures
 • Everyman Pictures
 • Groundswell Productions
DağıtıcıBleecker Street
Çıkış tarih(ler)i12 Eylül 2015 (2015-09-12) (TUFF)
6 Kasım 2015 (2015-11-06) (ABD)
Süre124 dakika[1]
ÜlkeABD
Dilİngilizce
Bütçe$15 milyon[2]
Hasılat$11 milyon[3]

Trumbo, Jay Roach tarafından yönetilen ve John McNamara tarafından yazılan Amerikan yapımı biyografik drama filmi. Filmde Bryan Cranston, Diane Lane,Helen Mirren, Louis C.K., Elle Fanning, John Goodman ve Michael Stuhlbarg oynamaktadır. Film SpartaküsJohnny Got His Gun ve Kelebek gibi yapımlarda senarist ve yönetmen olarak yer alan Hollywood senaristi Dalton Trumbo'nun hayatını konu edinmektedir.

Film galasını 2015 Toronto Uluslararası Film Festival'inde[4] yaptı 6 Kasım 2015'te gösterime girdi.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bryan Cranston Eylül 2013'te Dalton Trumbo rolü için kadroya katıldı.[5] Nisan 2014'te Helen Mirren oyuncu Hedda Hopper rolü için kadroya girdi.[6] Temel çekimler 15 Eylül 2014 yılında başladı ve 6 Kasım 2014'te sona erdi.                               

Eleştirel görüşler[değiştir | kaynağı değiştir]

Trumbo eleştirmenlerden orta seviyede yorumlar aldı. Metacritic'de 33 eleştirmenin yorumundan 20'si olumlu yönde oldu ve film ortalama 60 puan aldı.[7] Rotten Tomatoes'da 170 yorumdan %74'lük yüzde elde etti ve 10 üzerinden 6.7 puan aldı.[8]

Bryan Cranston filmdeki oyunculuğuyla 73. Altın Küre Ödülleri'nde Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu, 69. BAFTA Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ve 88. Akademi Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu adaylığı elde etti.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Jordan Mintzer. "'Trumbo': TIFF Review". The Hollywood Reporter. 15 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Eylül 2015. 
 2. ^ Baum, Gary. "Bryan Cranston Goes From Drug Lord to Communist in Blacklist Saga 'Trumbo': "A Socialist, But He Loved Being Rich"". The Hollywood Reporter. 30 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Kasım 2015. 
 3. ^ "Trumbo (2015)". The Numbers. 6 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Şubat 2016. 
 4. ^ "Toronto to open with 'Demolition'; world premieres for 'Trumbo', 'The Program'". ScreenDaily. 28 Temmuz 2015. 22 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Temmuz 2015. 
 5. ^ Mike Fleming Jr. "'Breaking Bad's Bryan Cranston Will Next Play Blacklisted Scribe Dalton Trumbo - Deadline". Deadline. 22 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Kasım 2014. 
 6. ^ "Helen Mirren Eyes Biopic 'Trumbo' With Bryan Cranston (EXCLUSIVE)". Variety. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Kasım 2014. 
 7. ^ "Trumbo reviews". Metacritic. 5 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Kasım 2015. 
 8. ^ "Trumbo". Rotten Tomatoes. 28 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Aralık 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Nedir? :Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? ile ilgili Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Ne Demektir? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Açıklaması Nedir? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Cevabı Nedir? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Açıklaması? :Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Gerçek mi? :Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? ile ilgili Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Hakkında? :Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? ile ilgili Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Trumbo nedir?, Trumbo anlamı nedir?, Trumbo ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İlahi varlıklar listesi, Jane Rosenthal, Yer etkisi (havacılık), Xubuntu, Liptornis, Claas, Fairport Convention, Maçahela Millî Parkı, Mahmut Yılbaş, Ciudad Real ili, Gimel, 1307, Vlasta Chramostová, Altar Tunçkol, Ozan Ayhan, Shiho Kohata, Hazırlanan yemekler listesi, VI. Mihail, Domoik asit, 1928, Hırvatistan, Mouriscas, Paleontolojinin tarihi, Phalacrocorax penicillatus, 2022 Buffalo Bills sezonu, Brett Cullen, Sammy Bossut, Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili savaşların listesi, Turgutlu Tren İstasyonu, Lidia Zamenhof, Volkanik kül, Scorp, Bianca Belair, El Hacre, Güneyli, Gelibolu, Phalacrocorax capensis, Weißenthurm, Hacıismail, Karesi, Fredrik Gulbrandsen, Ekvador bayrağı, Rum Ortodoks patrikleri listesi, Kukla devlet, Semra Sar, Ölüm sertleşmesi, Pehlevice, Osetçe, Kurtalan Garı, Cinsel ilişki, Astoria, Oregon, Amazonetta, Pristiophoridae, Marko, 1931 Fransa Bisiklet Turu, Roland Lamah, Meksika devlet başkanları listesi, Muğlada Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri, Erbil (futbol kulübü), Botanik (Ankara metrosu), I. Âdil, Bulgaristan Bağımsızlık Bildirgesi, Esmeralda, Dževad Karahasan, Hristoforos (I. Romanosun oğlu), NGC 5607, Like a Surgeon, Koşu Tren İstasyonu, En İyi Kadın Oyuncu Tony Ödülü (Oyun), Hülya Darcan, Tehlike analizi ve risk bazlı önleyici kontroller, Bastet, 1945 Başbakanlık Kupası, Kuş, 3. Yeşilçam Ödülleri, Detroit Sokak Pisti, Uzamsal veritabanı, Almere, Inga Jankauskaitė, Leontios, Uganda arması, Gambiya başbakanları listesi, Robert Walpole, Ak karınlı ebabil, Hamerkop, Orhan Kural, Cumhuriye, Tepebaşı, Kanlıca Tren İstasyonu, Belgrad belediye başkanları listesi, 1402 sayılı Sıkıyönetim Kanunu, Sicile kayıtlı gros tonaj, Döner kepçeli ekskavatör, Ekvator Ginesi, Yılan Adası Deniz Muharebesi, Amanda Lear, Orlando Pirates FC, Sarıç Burnu Muharebesi, Ankara Sancağı, Michael Beasley, Deutsche Oper, 31 Mart Ayaklanması, RSA Algoritması,
Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?,