The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir?

The Inevitable Nedir?

The Inevitable Nedir?, The Inevitable Nerededir?, The Inevitable Hakkında Bilgi?, The Inevitable Analizi? The Inevitable ilgili The Inevitable ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  The Inevitable ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. The Inevitable Ne Anlama Gelir The Inevitable Anlamı The Inevitable Nedir The Inevitable Ne Anlam Taşır The Inevitable Neye İşarettir The Inevitable Tabiri The Inevitable Yorumu 

The Inevitable Kelimesi

Lütfen The Inevitable Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. The Inevitable İlgili Sözlük Kelimeler Listesi The Inevitable Kelimesinin Anlamı? The Inevitable Ne Demek? ,The Inevitable Ne Demektir? The Inevitable Ne Demektir? The Inevitable Analizi? , The Inevitable Anlamı Nedir?,The Inevitable Ne Demektir? , The Inevitable Açıklaması Nedir? ,The Inevitable Cevabı Nedir?,The Inevitable Kelimesinin Anlamı?,The Inevitable Kelimesinin Anlamı Nedir? ,The Inevitable Kelimesinin Anlamı Ne demek?,The Inevitable Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

The Inevitable Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

The Inevitable Kelimesinin Anlamı Nedir? The Inevitable Kelimesinin Anlamı Ne demek? , The Inevitable Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

The Inevitable Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! The Inevitable - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

The Inevitable

The Inevitable Nedir? The Inevitable Ne demek? , The Inevitable Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

The Inevitable Kelimesinin Anlamı? The Inevitable Ne Demek? The Inevitable Ne Demektir? ,The Inevitable Analizi? The Inevitable Anlamı Nedir? The Inevitable Ne Demektir?, The Inevitable Açıklaması Nedir? , The Inevitable Cevabı Nedir? , The Inevitable Kelimesinin Anlamı?


The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir?

The Inevitable

Vikipedi, özgür ansiklopedi

The Inevitable, (Türkçe: Kaçınılmaz) Kevin Kelly'nin önümüzdeki otuz yılı şekillendirecek on iki teknolojik gücü tahmin eden 2016 tarihli kurgusal olmayan bir kitabıdır.[1]

Kelly'ye göre, önümüzdeki otuz yıl içinde olacakların çoğu kaçınılmazdır.[2] Gelecek beraberinde daha fazla ekran, izleme ve gizlilik eksikliği getirecektir.[3] Kitapta; çalışma, öğrenme ve iletişim kurma biçimlerini sonsuza dek değiştirecek on iki eğilimi özetlenmektedir:[4] Kitabın bölümleri bu eğilimlerden oluşmaktadır.[5]

 1. Olmak: Sabit ürünlerden sürekli yükseltme hizmetlerine ve aboneliklere geçiş yapmak
 2. Bilişselleşmek: Buluttan aldığımız ucuz ve güçlü yapay zekayı kullanarak her şeyi çok daha akıllı hale getirmek
 3. Akmak: Her şey için gerçek zamanlı olarak durdurulamaz akışlara bağlı olmak
 4. Ekranlama: Tüm yüzeyleri ekranlara dönüştürmek
 5. Erişmek: Toplumu, varlıklara sahip olduğumuz bir yerden, hizmetlere her zaman erişebileceğimiz bir yere kaydırmak[6]
 6. Paylaşmak: Toplum ölçeğinde işbirliği yapmak. Kelly, "Hayali Paylaşımmetre İndeks'imde hala 10 üzerinden 2'deyiz" şeklinde belirtiyor.
 7. Filtrelemek: İsteklerimizi tahmin etmek için yoğun kişiselleştirmeyi kullanmak
 8. Yeniden karıştırmak: Mevcut ürünleri en ilkel parçalarına ayırma ve ardından mümkün olan her şekilde yeniden birleştirmek
 9. Etkileşmek: Etkileşimlerini en üst düzeye çıkarmak için kendimizi bilgisayarlarımızın içine sokmak
 10. İzlemek: Vatandaşların ve tüketicilerin yararına toplam gözetimi kullanılmak
 11. Sorgulamak: İyi cevaplardan çok daha değerli olan, iyi soruları teşvik etmek
 12. Başlamak: Tüm insanları ve makineleri küresel bir matrise bağlayan bir gezegen sistemi inşa etmek[7]

Kirkus Reviews "Kelly'nin iddiaları doğru görünüyor ve [gelecekle ilgili] coşkusu bulaşıcı" diye belirtmiştir.[8] Publishers Weekly, bu kitabın Kelly'nin "iyimser ve tartışmasız idealist bakış açısını" yansıttığını ve Kelly'nin "açıkladığı değişikliklere eşlik etmesi muhtemel belirli olumsuz taraflarla ilgili tartışmaları atlamayı seçtiğini" vurgulamaktadır.[9]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Digital prophet Kevin Kelly: I've learned a lot from Spielberg". The Guardian. 2 Haziran 2016. 12 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2019. 
 2. ^ "Talking With Kevin Kelly About the Future of Tech and Our Species Identity Crisis". New York Magazine. 16 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 3. ^ Grant Burningham Kevin Kelly On the Soft Singularity and Inevitable Tech Advances 23 Haziran 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Newsweek, June 2, 2016.
 4. ^ "THE INEVITABLE Understanding the 12 Technological Forces that Will Shape Our Future". Kirkus Reviews. 30 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 5. ^ "The Inevitable: Understanding the 12 Technological Forces That Will Shape Our Future". www.nyjournalofbooks.com (İngilizce). 7 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2018. 
 6. ^ "Wired Founder Kevin Kelly On the Technologies That Will Dominate Our Future". Smithsonian Magazine. 8 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 7. ^ Kelly, K. (2016). The Inevitable pp. 1-336. New York: Penguin Group.
 8. ^ "The Inevitable" (İngilizce). 30 Nisan 2016. 30 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2019. 
 9. ^ "The Inevitable: Understanding the 12 Technological Forces That Will Shape Our Future by Kevin Kelly". PublishersWeekly.com (İngilizce). June 2016. 30 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2019. 

The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Nedir? :The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? ile ilgili The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Ne Demektir? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Açıklaması Nedir? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Cevabı Nedir? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Kelimesinin Anlamı? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Açıklaması? :The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Gerçek mi? :The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? ile ilgili The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Hakkında? :The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? ile ilgili The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? burada bulabilirsiniz. The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler The Inevitable nedir?, The Inevitable anlamı nedir?, The Inevitable ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İpekçi, Karapınar, Kreacher, Alentejo Central, Afganistan, Español, Mustafa Baş, Khmer, Faith Hill, Kızılbaşlar, Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Mary GrandPré, Mustafa Aysan, Xenophilius Lovegood, Saluca, Hilvan, Yasak Orman, Anchiornis, Bay Ollivander, Uzuncuk, Hilvan, Zoli Ádok, imre schlosser, Seküler, Imre Schlosser, NGC 6672, Söğütlü, Hilvan, NGC 6702, NGC 6687, NGC 6688, Üçüzler, Hilvan, Sucuhan, Hilvan, Atlas, Günyüzü, Anchiornis huxleyi, Deinonychosaur, Gelecek Partisi, Yeşerdi, Hilvan, Sergio Livingstone, Avemetatarsalia, NGC 6693, NGC 6683, Darwin ispinozu, Bedil, Günyüzü, Paulinho, Scott Cawthon, NGC 6692, NGC 6691, NGC 6673, Óscar Míguez, Baasçı hareketlerin listesi, Averaptora, NGC 6684, NGC 6682, Mustafa Ayaz Vakfı Plastik Sanatlar Müzesi, Deinonychus, Yaz Olimpiyatlarında voleybol, Careca, Eumaniraptora, Kutlukhan Kutlu, NGC 6716, Ornithothoraces, Camarhynchus parvulus, Ruben Sosa, NGC 7407, Anakopya Kalesi, Amado Guevara, NGC 6714, NGC 3034, Anchiornithidae, Association football, Dromaeosaurus, James Meade, Friend of a Friend, 17 Kasım, Birinci Fransız İmparatorluğu, Kazakistan Sosyalist Direnişi, NGC 6997, Toprak reformu, In Which We Serve, 1413, Figueirópolis, Tokatta 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Pop müzik otomasyonu, Oliver Sorg, Mustafa Ataş, alfredo m. bonanno, Lady Gaga diskografisi, Sangar bahşı, Turbofan motor, Bratsigovo, Hüseyin Avni Başman, Dromaeosaurid, Virtual Private Network, Carballeda de Valdeorras, Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, Enbüyük olabilirlik kestirimi, Doğray, Günyüzü, Mustafa Amil Artus, Gecek, Günyüzü, Çakmak, Günyüzü, Deniz ineği, Dutlu, Günyüzü, Fatih, Günyüzü,
Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı,